Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejodpornější předvolební debata v dějinách; došlo i na sex a vulgarity. V kontrastu s tím příšerná nuda plná frází. Proč u nás vyhráli obvinění kandidáti?

12.10.2016
Nejodpornější předvolební debata v dějinách; došlo i na sex a vulgarity. V kontrastu s tím příšerná nuda plná frází. Proč u nás vyhráli obvinění kandidáti?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Donald Trump versus Hillary Clinton

Již několik týdnů můžeme sledovat nejrůznější předvolební debaty. Mimořádně zajímavé je porovnání soubojů, které mezi sebou vedou naši politici, a duelů mezi adepty na amerického prezidenta. Ty jsou dokonce experty považovány za nejodpornější v dějinách. Ve srovnání s tím jsou debaty kandidátů do našich krajských nebo senátních voleb smrtelně nudné a vůbec se nelze divit, že naprostá většina voličů už volby zcela ignoruje.

Když se tento týden střetli v druhé předvolební debatě dva kandidáti na funkci amerického prezidenta Hillary Clinton a Donald Trump, desítkám milionů diváků na celém světě nabídli ještě napínavější a pikantnější podívanou než v té první. Jejich vzájemná averze už dosáhla takové míry, že si tentokrát dokonce ani nepodali ruce. Clintonová na Trumpa opět zaútočila kvůli jeho četným milostným avantýrám a různým sexistickým výrokům.   Došlo i na starší video, které nedávno zveřejnila americká média, v němž se sebevědomý Trump velmi nelichotivě vyjadřoval o ženách. Chlubil se, že si s nimi coby slavný muž může dělat, co chce, a nešetřil přitom vulgárními výrazy. 

Donald versus Trump

Clintonová video označila za odporné a pohoršovala se, že takový muž se nesmí stát americkým prezidentem. Obratný Trump se ale za záznamy, které vznikly před více než deseti lety, omluvil a využil je k dalším útokům proti své soupeřce. Zaútočil na ni, že zatímco on pouze mluvil, Bill Clinton ženy skutečně zneužíval a říkal o nich mnohem horší věci. A  Hillary podle něj oběti svého muže zastrašovala a šikanovala. Na pomoc poté Trumpovi přispěchala bývalá Clintonova milenka Monika Lewinská, která eufemisticky konstatovala, že jí po Clintonovi zbyla pachuť v ústech. Připomeňme, že se Clinton kvůli orálnímu sexu s ní musel podrobit dokonce tzv. Impeachmentu.

Strašlivá česká nuda

Americké předvolební debaty se drasticky liší od těch českých, jejichž hlavní charakteristikou je strašlivá nuda a nekonečné řeči, plné naučených frází. Zatímco ve Spojených státech jsou kandidáti na politické funkce doslova obnaženi až na dřeň a jejich protivníci vytahují mnoho let staré trumfy, u nás se podle pravidel přehnané politické „korektnosti“ o nich nedozvíme téměř nic.  S klidem několik volebních období slibují jedno a to samé, přeskakují jako blechy z jedné strany do druhé, čelí obvinění z korupce, porušování zákonů či jiných hříchů a na některé voliče to nemá, jak se zdá, žádný dopad. Při letošních krajských volbách dokonce v některých místech nejvíce bodovali politici, kteří byli obviněni z trestných činů. A zatímco v Americe může Donaldu Trumpovi jeho vztah k ženám zlomit vaz, Jiří Čunek, který podle soudního verdiktu poškodil pověst své sekretářky, se stal drtivým vítězem voleb ve svém kraji. Jenže, z celkového počtu více než 480 tisíc voličů mu daly hlas jenom přibližně pouhá tři procenta z nich! 

Nemilosrdná fakta

Zatímco lídři politických stran naříkají, že se jim nepodařilo své příznivce dostat k volbám, ve skutečnosti by měli zpytovat svědomí. A moc důvodu k radosti ve skutečnosti nemají ani letošní vítězové. I v případě  ANO, které v letošních krajských volbách uspělo nejvíce, zůstává nemilosrdným faktem, že  toto hnutí volilo pouze  kolem šestí procent všech oprávněných voličů. Čtyřiadevadesát z nich dalo ANO jasně najevo NE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace