Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejodpornější předvolební debata v dějinách; došlo i na sex a vulgarity. V kontrastu s tím příšerná nuda plná frází. Proč u nás vyhráli obvinění kandidáti?

12.10.2016
Nejodpornější předvolební debata v dějinách; došlo i na sex a vulgarity. V kontrastu s tím příšerná nuda plná frází. Proč u nás vyhráli obvinění kandidáti?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Donald Trump versus Hillary Clinton

Již několik týdnů můžeme sledovat nejrůznější předvolební debaty. Mimořádně zajímavé je porovnání soubojů, které mezi sebou vedou naši politici, a duelů mezi adepty na amerického prezidenta. Ty jsou dokonce experty považovány za nejodpornější v dějinách. Ve srovnání s tím jsou debaty kandidátů do našich krajských nebo senátních voleb smrtelně nudné a vůbec se nelze divit, že naprostá většina voličů už volby zcela ignoruje.

Když se tento týden střetli v druhé předvolební debatě dva kandidáti na funkci amerického prezidenta Hillary Clinton a Donald Trump, desítkám milionů diváků na celém světě nabídli ještě napínavější a pikantnější podívanou než v té první. Jejich vzájemná averze už dosáhla takové míry, že si tentokrát dokonce ani nepodali ruce. Clintonová na Trumpa opět zaútočila kvůli jeho četným milostným avantýrám a různým sexistickým výrokům.   Došlo i na starší video, které nedávno zveřejnila americká média, v němž se sebevědomý Trump velmi nelichotivě vyjadřoval o ženách. Chlubil se, že si s nimi coby slavný muž může dělat, co chce, a nešetřil přitom vulgárními výrazy. 

Donald versus Trump

Clintonová video označila za odporné a pohoršovala se, že takový muž se nesmí stát americkým prezidentem. Obratný Trump se ale za záznamy, které vznikly před více než deseti lety, omluvil a využil je k dalším útokům proti své soupeřce. Zaútočil na ni, že zatímco on pouze mluvil, Bill Clinton ženy skutečně zneužíval a říkal o nich mnohem horší věci. A  Hillary podle něj oběti svého muže zastrašovala a šikanovala. Na pomoc poté Trumpovi přispěchala bývalá Clintonova milenka Monika Lewinská, která eufemisticky konstatovala, že jí po Clintonovi zbyla pachuť v ústech. Připomeňme, že se Clinton kvůli orálnímu sexu s ní musel podrobit dokonce tzv. Impeachmentu.

Strašlivá česká nuda

Americké předvolební debaty se drasticky liší od těch českých, jejichž hlavní charakteristikou je strašlivá nuda a nekonečné řeči, plné naučených frází. Zatímco ve Spojených státech jsou kandidáti na politické funkce doslova obnaženi až na dřeň a jejich protivníci vytahují mnoho let staré trumfy, u nás se podle pravidel přehnané politické „korektnosti“ o nich nedozvíme téměř nic.  S klidem několik volebních období slibují jedno a to samé, přeskakují jako blechy z jedné strany do druhé, čelí obvinění z korupce, porušování zákonů či jiných hříchů a na některé voliče to nemá, jak se zdá, žádný dopad. Při letošních krajských volbách dokonce v některých místech nejvíce bodovali politici, kteří byli obviněni z trestných činů. A zatímco v Americe může Donaldu Trumpovi jeho vztah k ženám zlomit vaz, Jiří Čunek, který podle soudního verdiktu poškodil pověst své sekretářky, se stal drtivým vítězem voleb ve svém kraji. Jenže, z celkového počtu více než 480 tisíc voličů mu daly hlas jenom přibližně pouhá tři procenta z nich! 

Nemilosrdná fakta

Zatímco lídři politických stran naříkají, že se jim nepodařilo své příznivce dostat k volbám, ve skutečnosti by měli zpytovat svědomí. A moc důvodu k radosti ve skutečnosti nemají ani letošní vítězové. I v případě  ANO, které v letošních krajských volbách uspělo nejvíce, zůstává nemilosrdným faktem, že  toto hnutí volilo pouze  kolem šestí procent všech oprávněných voličů. Čtyřiadevadesát z nich dalo ANO jasně najevo NE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace