Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nazdar Honzo, já jsem tvoje dítě! To se vždycky hrozně leknu, líčí Jan Rosák. Proč musel zdivočet, jak říká? A ještě: Bingo mělo neskutečnou sledovanost, ale proč to s ním tak zle skončilo…

11.10.2016
Nazdar Honzo, já jsem tvoje dítě! To se vždycky hrozně leknu, líčí Jan Rosák. Proč musel zdivočet, jak říká? A ještě: Bingo mělo neskutečnou sledovanost, ale proč to s ním tak zle skončilo…

Autor: TV Nova

Popisek: Jan Rosák jako otec Fura v nové Pevnosti Boyard

Na jeho pořadech Magion a Studio Rosa vyrostly nejméně dvě generace. Nyní se vrátil na obrazovky v nevšední roli otce Fury ze soutěže Pevnost Boyard. „Zaskočilo mě to. Musel jsem kvůli tomu maličko zdivočet," říká Jan Rosák v rozhovoru pro magazín 5plus2.

„Když mi Vodouch (přezdívka Ivana Vodochodského) zavolal, zda nechci být otec Fouras, tak jsem si hned řekl, že už neví, jak by si ze mě vystřelil,“ vypráví Rosák. „Ale po týdnu mi opět zavolal, že jsem prošel a že je potřeba se domluvit na podmínkách. V tu chvíli mi došlo, že to asi bude pravda. Neváhal jsem ani vteřinu, tohle je role, která se neodmítá,“ svěřil se známý moderátor. Ve Francii natáčel víc jak týden a přes obrazovku, kterou měl ve věži, sledoval počínání padesátky známých českých osobností.

Latex nechci!

Trochu obavy ale přece jen měl. „Hned jsem se totiž viděl v té latexové masce s dlouhými vousy a vlasy do půli zad. Už na první schůzce ale mé představy rozptýlil režisér, který řekl, že mají úplně jinou ideu a že chtějí, abych to byl já. Měl jsem si jen nechat narůst trochu delší vlasy a neměl jsem si stříhat vousy. Takže jsem jen maličko zdivočel,“ směje se Rosák.

Prachař by to prý dělal i zadara

Otec Fura je prý v každé zemi jiný. „Jihokorejský otec Fura vystupoval ve vojenské uniformě, ve které připomínal Napoleona, a největší šok pro mě byl v turecké verzi, kde v téhle roli vystupuje dokonce mladá žena! Francouzi navíc ani nechtějí, aby ostatní televize kopírovaly jejich původního otce Furu, takže víc se přiblížit vzhledem ani nešlo.“ Nabídkou prý byl poctěn. „Pevnost je legenda a není to jen můj pocit. Přesvědčil jsem se o tom i z reakcí lidí, kteří tam přijížděli. Dokonce i u hodně mladších kolegů, kteří to museli sledovat jako děti. Například Kuba Prachař a Honza Dolanský z té první soutěžní party říkali, že by to dělali klidně i zadarmo,“ komentuje Rosák.

Honzo, já jsem tvůj syn!

Proslavili ho dětské pořady. Děti totiž miluje. „Navzdory svému věku jsem sám pořád takové hravé dítě. Když jsem začal dělat dětské vysílání, tak jsem s Českým rozhlasem, kde jsem byl tehdy paralelně zaměstnaný, jezdil coby vedoucí na tábory s rozhlasovými dětmi. Vzali jsme osmdesátku dětí a partu kamarádů, vymysleli nějakou hru a vyrazili na Šumavu. Ty děti na to dodneška vzpomínají. Ještě dnes se mi stane, že za mnou v hospodě nebo na ulici přijde nějaký už mírně proplešatělý čtyřicátník a osloví mě: „Nazdar Honzo, já jsem tvoje dítě!" V první chvíli se vždycky leknu a pak si uvědomím, že má na mysli tábor,“ vypráví Rosák.

Nemusel stát fronty na banány

Je známý především z obrazovky, ale začínal v rozhlase. To, že ho najednou poznávali lidé na ulici, byla velká změna.  „Někdy to mohlo být trošičku nepříjemné. Vzpomínám si, jak jsme jednou s dcerou a manželkou stáli ve frontě na vstupné do zoologické zahrady a přede mnou stála paní, která si mě všimla, ukázala na mě prstem, tak zblízka, že si mě s ním doslova přidržela, asi abych jí nikam neutekl, a začala volat na manžela: Jé, Vendo! To je tén, no koukej! A já tam zíral s prstem před očima fascinovaný jako kobra. S manželkou jsme se pak začali strašně smát. Jinak je ale popularita spíš příjemná a přinášela mi asi to, že když bylo nedostatkové zboží, tak jsem dostal banány.“

Bingo bylo super! Vážně?

Další takový důležitý milník v jeho kariéře nastal v devadesátých letech s nástupem komerční televize Nova. Byl přechod do soukromého média velkým rozdílem? „Vůbec ne. Vlastně jsem jen trošičku změnil charakter pořadu. Tehdy jsem paralelně dělal Videostop a byl jsem osloven na Bingo. Doktor Železný mě pozval na schůzku a tam mi řekl: Připravte se na to, že jestli to vezmete, tak to bude bomba! A byla to bomba. Ten pořad měl neskutečnou sledovanost. Okolnosti toho, proč to s ním nakonec nedopadlo, byly trošku smutnější. Ale to je už jedno. Každopádně Bingo mě posunulo o kus dál,“ říká. Nekomentuje už ale to, že s Bingem je spojená obří kauza kvůli zmanipulování hry. Za mnohamilionové podvody soud po letech tahanic udělil tresty v souhrnné výši bezmála čtyřiceti let.

Reality show ukazují lidský póvl

Co ho prý štve, jsou reality show. „Přiznám se rovnou, že to nemám rád. Neříkám, že všechny reality show, protože nejde zahrnout do jednoho chlívku talentové soutěže a pak nějakou pochybnou vilu nebo Výměnu manželek. Některé ty pořady ale opravdu sklouzávají do takového morálního suterénu, abych to řekl slušně,“ rozčiluje se Rosák.  „Najednou na vás vykoukne nějaký příšerný lidský póvl, který už v ukázce mluví jako kanál. Proč bych se na to měl dívat, když mě k tomu nikdo nenutí? Něco takového mě má bavit, těšit? Možná si pak někdo leda může říct: Jéžíš, někdo je na tom ještě hůř než já. To je ale podle mě hodně malá berlička,“ líčí, kam by v životě ve své kariéře nešel.

Dvojnásobný dědeček

Moderátor Jan Rosák krom role otce Fury už trochu zvolnil, užívá si života, jak jen to jde. Má dvě krásné dcery a kromě toho se raduje i z role dědečka, dcera Zuzana, bývalá modelka, má dceru Lily, jejíž tatínek je Tunisan. Na snědé muže si krásná Rosáková zřejmě potrpí, bývalý muž byl Alžířan. A druhá dcera, naprosto nemodelkoidní, poněkud slovansky tvarovaná Marie, má zase kluka, takže je dědeček Rosák šťastný jako blecha.

Dcera Zuzana s rodinou

Vyměnil manželku za mladší model

A jeho žena Jiřina? Ta je prý šťastná také. Rosák prý dělá, co jí na očích vidí. Naštěstí je prý ale skromná. „Měl jsem v životě štěstí, že moje manželka nikdy netoužila ani po briliantech a zlatě, ani po kožichu,“ svěřil se Rosák s tím, že teď se ale věci trochu změnily. „Nějaká marnivost se u manželky přece jenom po letech projevila. Už delší dobu mě upozorňovala na to, jak moje kolegyně ze showbyznysu vypadají dobře, a že to nemůže být samo sebou,“ řekl webu super.cz Jan, který prý manželce vyhověl a vzal ji na plastiku.  A společně tak zamířili na kliniku estetické medicíny. „Paní doktorka mi omladila moji starou manželku, a já si tudíž nemusím pořizovat žádnou mladou,“ smál se oblíbený moderátor, který si tak podle vlastních slov vlastně pořídí novou, mladší partnerku, ale nemusí se kvůli tomu rozvádět a dělat životní veletoče.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace