Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Hrůza. Promarněný čas. Dluhy. Petr Bendl o komunistech s ČSSD ve Středočeském kraji

06.10.2016
Hrůza. Promarněný čas. Dluhy. Petr Bendl o komunistech s ČSSD ve Středočeském kraji

Autor: ODS

Popisek: Petr Bendl

ROZHOVOR „ČSSD vládli s komunisty v kraji 8 let a kromě populistického rozdávání a skandálů, kterých jsme byli svědky, se kraj nikam neposunul. Nemocnice už jsou zase zadlužené, výdaje na opravy silnic klesly na polovinu, méně financí dává kraj i na sociální oblast a školství. Z toho co 8 let avizovali, že zlepší a změní se neudálo vlastně nic," říká Petr Bendl, který kandiduje za ODS do zastupitelstva Středočeského kraje.

Kandidujete do krajského zastupitelstva za ODS ve Středočeském kraji. Jako hejtman jste již v kraji působil dokonce dvě volební období, a to od roku 2000 do 2008, co se zde za tu dobu změnilo nejvíce?

Mám pocit, že v podstatě nic. ČSSD vládli s komunisty v kraji osm let a kromě populistického rozdávání a skandálů, kterých jsme byli svědky, se kraj nikam neposunul. Nemocnice už jsou zase zadlužené, výdaje na opravy silnic klesly na polovinu, méně financí dává kraj i na sociální oblast a školství. Z toho co 8 let avizovali, že zlepší a změní se neudálo vlastně nic. 

Od té doby vládnou v kraji sociální demokraté s komunisty, jak byste těch osm let ohodnotil?

Promarněný čas s dluhy na krku.

Současný ministr Jurečka hovoří o krizi zemědělství, Vy, jako bývalý ministr zemědělství s ním nesouhlasíte, jak to tedy podle Vás je?

Myslím, že nespokojenost je na místě vždy, neboť vždy je co zlepšovat, ale když vidím jak se chopili lidé komunisty ukradeného majetku a co za ty léta dokázali, smekám klobouk. Pokud někde má zemědělství krizi, pak je to v obsazení ministerstva. Vymýšlí samé nové předpisy a povinnosti a co mě trápí nejvíc, je podpora velkých firem na úkor malých. Ta je zřetelná.

V rámci výzkumu, kdo z bývalých hejtmanů je nejoblíbenější a na koho se nejčastěji vzpomíná, jste se stal vítězem, čím si myslíte, že jste si to zasloužil?

Je to milé a pro mě osobně určitě velké zadosti učinění, které ale netřeba přeceňovat. Beru to s pokorou. Život jde dál a co bylo, bylo.

Jak se díváte jako „Středočech“ na vyhrůžky pražského magistrátu, že nepustí do Prahy velké nákladní automobily a že řidiči osobních aut, kteří dojíždějí za prací do našeho hlavního města mají vinou modrých zón stále menší možnosti zaparkovat?

Je to nezodpovědná arogance moci. Když si navíc člověk uvědomí, že ČSSD má na magistrátu náměstka přes dopravu a hejtmana ve Středočeském kraji a přesto jej odmítnou vzít na jednání k tak závažnému problému, který komplikuje už život nejen Středočechům, ale už i Pražanům, tak nezbývá než konstatovat, že jejich osobní zájmy a nevraživosti mají přednost před řešením konkrétních problémů lidí. Smutné!

Máte nějaké řešení, jak problém s parkováním, který řeší spousty řidičů, kteří ze Středočeského kraje dojíždějí a chtějí někde na kraji Prahy zaparkovat a pokračovat hromadnou dopravou, vyřešit? Vždyť už není téměř kde.

Mám stejný, jako každý, kdo dojíždí do Prahy. Žádná záchytná parkoviště, všude se platí neúměrné vyděračské poplatky, které ja každý nucen zaplatit. Středočeský kraj v tomto ohledu zcela zaspal a neschopnost jednat o problému s Prahou je jen potvrzením tohoto faktu.

Barbora Richterová 

Děje se u vás něco zajímavého? Pošlete nám svůj tip na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace