Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je libo vařeného islamistu? Před tak strašlivou nenávistí se prý třesou i bojovníci Islámského státu. Irácká hospodyňka stojí v čele armády, svým obětem seká hlavy a pak je vaří!

04.10.2016
Je libo vařeného islamistu? Před tak strašlivou nenávistí se prý třesou i bojovníci Islámského státu. Irácká hospodyňka stojí v čele armády, svým obětem seká hlavy a pak je vaří!

Autor: Facebook

Popisek: Drobná Iráčanka Wahída Mohamedová se svými bojovníky proti Islámskému státu

Wahída Mohamedová není žádná domácí puťka. Tato irácká žena stojí v čele několika desítek po zuby ozbrojených bojovníků proti Islámskému státu, své nepřátele nejen vlastnoručně zabíjí, ale prý si je i vaří, a IS se jí prý bojí, jak nikoho jiného. Víme proč.

Nenápadná irácká třicátnice tvrdí, že je jednou z osob, kterých se Islámský stát bojí ze všeho nejvíc. Dostala prý dokonce výhrůžky přímo od vůdce skupiny. Wahída totiž vede ozbrojenou skupinu, bojující proti džihádistům, a přestože je zástupkyně ‘něžného pohlaví‘, s bojovníky se rozhodně nemazlí.

Přišla o rodinu, tak se mstí

Wahída vede asi sedmdesátičlennou milici, která bojuje proti IS a která dokonce nedávno osvobodila Wahídino rodné město Širkat, ležící asi 80 kilometrů jižně od džihádisty ovládaného Mosulu. S Islámským státem má Wahída nevyřízené a bolavé účty. Islamisté jí začátkem tohoto roku zabili druhého manžela. O rok dříve jí zabili také otce, tři bratry a prvního manžela.

Wahída Mohamedová

A tak se Wahída Mohamedová mstí. „Bojovala jsem s nimi, sťala je, jejich hlavy jsem uvařila a těla spálila,“ řekla pro televizní stanici CNN žena, která sama sebe popisuje jako „ženu v domácnosti“. Na Facebooku se přitom objevily fotografie, na kterých drží useknutou hlavu, na dalších do hrnce strká uříznuté hlavy.

Bomby v autě a šrapnely v hlavě

Proti radikálům bojuje už víc než deset let, nejprve proti Al Káidě, později proti Islámskému státu. V letech 2006, 2009 a 2010 před jejím domem opakovaně explodoval automobil, v roce 2013 a 2014 jí pak někdo dal bombu přímo do jejího auta. „Šestkrát se mě snažili zavraždit. Mám šrapnel v hlavě a končetinách, měla jsem zlomená žebra, ale nic z toho mě nezastaví a budu dál bojovat,“ řekla hrdinka v rozhovoru, při kterém sundala šátek, aby hrdě předvedla své jizvy.

Nenápadné hospodyňky s podivnými chutěmi se totiž údajně bojí sám Abu Bakr al-Bagdádí, tedy nejvyšší vůdce IS. „Jsem na vrcholu jejich seznamu hledaných, jsem ještě před premiérem,“ dodala. IS z ní má hrůzu nejen kvůli tomu, jak krutě nakládá s těly zabitých, ale také proto, že se bojovníci obávají, že když je zabije žena, nedostanou se do nebe.

Čtěte také:

Jen 20 procent psychopatů je v base. Těch zbylých osmdesát běhá po svobodě a část z nich nám vládne, protože jsou to zpravidla vůdčí typy, tvrdí nestor české psychiatrie. A vysvětluje mýty a omyly o této diagnóze

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace