Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Je libo vařeného islamistu? Před tak strašlivou nenávistí se prý třesou i bojovníci Islámského státu. Irácká hospodyňka stojí v čele armády, svým obětem seká hlavy a pak je vaří!

04.10.2016
Je libo vařeného islamistu? Před tak strašlivou nenávistí se prý třesou i bojovníci Islámského státu. Irácká hospodyňka stojí v čele armády, svým obětem seká hlavy a pak je vaří!

Autor: Facebook

Popisek: Drobná Iráčanka Wahída Mohamedová se svými bojovníky proti Islámskému státu

Wahída Mohamedová není žádná domácí puťka. Tato irácká žena stojí v čele několika desítek po zuby ozbrojených bojovníků proti Islámskému státu, své nepřátele nejen vlastnoručně zabíjí, ale prý si je i vaří, a IS se jí prý bojí, jak nikoho jiného. Víme proč.

Nenápadná irácká třicátnice tvrdí, že je jednou z osob, kterých se Islámský stát bojí ze všeho nejvíc. Dostala prý dokonce výhrůžky přímo od vůdce skupiny. Wahída totiž vede ozbrojenou skupinu, bojující proti džihádistům, a přestože je zástupkyně ‘něžného pohlaví‘, s bojovníky se rozhodně nemazlí.

Přišla o rodinu, tak se mstí

Wahída vede asi sedmdesátičlennou milici, která bojuje proti IS a která dokonce nedávno osvobodila Wahídino rodné město Širkat, ležící asi 80 kilometrů jižně od džihádisty ovládaného Mosulu. S Islámským státem má Wahída nevyřízené a bolavé účty. Islamisté jí začátkem tohoto roku zabili druhého manžela. O rok dříve jí zabili také otce, tři bratry a prvního manžela.

Wahída Mohamedová

A tak se Wahída Mohamedová mstí. „Bojovala jsem s nimi, sťala je, jejich hlavy jsem uvařila a těla spálila,“ řekla pro televizní stanici CNN žena, která sama sebe popisuje jako „ženu v domácnosti“. Na Facebooku se přitom objevily fotografie, na kterých drží useknutou hlavu, na dalších do hrnce strká uříznuté hlavy.

Bomby v autě a šrapnely v hlavě

Proti radikálům bojuje už víc než deset let, nejprve proti Al Káidě, později proti Islámskému státu. V letech 2006, 2009 a 2010 před jejím domem opakovaně explodoval automobil, v roce 2013 a 2014 jí pak někdo dal bombu přímo do jejího auta. „Šestkrát se mě snažili zavraždit. Mám šrapnel v hlavě a končetinách, měla jsem zlomená žebra, ale nic z toho mě nezastaví a budu dál bojovat,“ řekla hrdinka v rozhovoru, při kterém sundala šátek, aby hrdě předvedla své jizvy.

Nenápadné hospodyňky s podivnými chutěmi se totiž údajně bojí sám Abu Bakr al-Bagdádí, tedy nejvyšší vůdce IS. „Jsem na vrcholu jejich seznamu hledaných, jsem ještě před premiérem,“ dodala. IS z ní má hrůzu nejen kvůli tomu, jak krutě nakládá s těly zabitých, ale také proto, že se bojovníci obávají, že když je zabije žena, nedostanou se do nebe.

Čtěte také:

Jen 20 procent psychopatů je v base. Těch zbylých osmdesát běhá po svobodě a část z nich nám vládne, protože jsou to zpravidla vůdčí typy, tvrdí nestor české psychiatrie. A vysvětluje mýty a omyly o této diagnóze

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace