Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

FOTO Vyrýsovaný pekáč buchet? Ani smykem. Tři české ´sexsymboly´ nahoře bez: Prachař, Hádek a Kotek předvedli slušný základ pivního mozolu, nepomáhají ani módní kérky, ani oslnivý blond přeliv. Koukněte

30.09.2016
FOTO Vyrýsovaný pekáč buchet? Ani smykem. Tři české ´sexsymboly´ nahoře bez: Prachař, Hádek a Kotek předvedli slušný základ pivního mozolu, nepomáhají ani módní kérky, ani oslnivý blond přeliv. Koukněte

Autor: BontonFilm

Popisek: Prázdniny v Provence: Prachař, Kotek, Hádek. Holky, třeste se

Patnáctého září měla premiéru „letní komedie“ režiséra Vladimíra Michálka Prázdniny v Provence. Autoři ji promují slovy: Kamarádi, letní lásky a Prázdniny v Provence. A dodávají: Léto neskončilo, zábava trvá. Herecká trojice Vojtěch Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek prodlouží divákům v kinech letní sezónu a prázdniny v nové komedii režiséra Vladimíra Michálka Prázdniny v Provence. Na plátně se tak znovu sejde herecká trojice z úspěšné zimní komedie Padesátka, tentokráte v letní atmosféře u moře s chutí a vůní sladké Francie.

O čem že to celé je? Tři kamarádi a členové kapely se z minuty na minutu rozhodnou utéct z koloběhu práce a před svou přísnou manažerkou do slunné Francie k tetě jednoho z nich. Trochu se poflakují, hodně si užívají nečekanou volnost a potkávají místní postavičky ospalého přímořského městečka, včetně krásné dívky, která umí lámat srdce. Každý z velké trojky kámošů je jiný, společně pak vrství více či méně šílené situace a průšvihy. Zapřisáhlý hulič marihuany, hláškující lidový filosof a nesmělý basák dělají všechno ve větším, než malém množství, píše produkce.

Bezva prázdniny pro herce i štáb

Film se kompletně natáčel přímo v Provence v městečku Six-Fours-les-Plages ležícím na pobřeží mezi Marseille a Nice. Štáb i herci strávili měsíc společně v domě na jihu Francie, a přestože se plnil natáčecí plán, letní atmosféra natáčení spojená s geniem loci se prolínala s tou filmovou. Svůj vlastní kus Prázdnin v Provence by si podle producenta Vojtěcha Friče měl ve filmu najít každý, kdo byl někdy s partou kamarádů na prázdninách na chalupě bez rodičů. Anebo naopak na dovolené bez dětí.  Námět a scénář vznikl podle zážitků scenáristy Daniela Miňovského z cestování po Francii a pobytu u známých. Reálný základ tak mají i některé figury filmu, například postava rázovitého moravského vinaře, který se usadil na statku ve Francii a kterého hraje Igor Bareš. 

Vojta Kotek získal spoustu tetování a zde se pokouší o Annu Stropnickou, která ve filmu také hraje

„Ve filmu mám vlastně dvě polohy. Jsem jeden z party kamarádů a členů kapely, kteří zdrhnou do Francie. Zároveň ale hraju i nadšeného botanika, kterého zajímá všechno zelené a vůbec všechno, co roste. Kam přijdu, tam prošmejdím zahradu a všechny stromy a keře,“ říká ke své roli trochu tajuplně a s širokým úsměvem Vojta Kotek. Vojta Kotek naráží na fakt, že jeho postava je vášnivým kuřákem marihuany a když jí dojdou zásoby z domova, musí začít improvizovat a najde netradiční uplatnění pro drahé a vzácné lanýže.

Jediná femme fatale

„Hraju tetu Vojty Kotka, ke které tři kamarádi a hlavní postavy utečou do Francie. Žiju tam sama a najednou mám v domě tři mladý kluky a Vladimír do filmu dostal takové jemné napětí i otázku, jestli jednoho z nich svedu,“ říká ke své roli Jana Krausová, která přes svých dvaašedesát let vypadá skvěle a zastiňuje mladou krasavu Denisu Pfauserovou.

Jana Krausová a Kryštof Hádek, kterému bříško trochu přetéká přes plavky

„Točili jsme přímo v Provence a byl to výlet hodně podobný tomu, jako mají ty kluci, které hrajeme. Ve Francii jsme byli pár týdnů v jednom kuse všichni dohromady, úplně pryč od všeho tady doma. To se normálně nestane, byl to vlastně takový filmový letní tábor“ vzpomíná Kryštof Hádek. Ten hraje ve filmu nesmělého člena party, který ale postavě Vojty Kotka přebral už dvě holky.

Agáta Hanychová nedávno vydala knihu o tom, jak být štíhlá. Zřejmě by ji měla dát přečíst manželovi, Jakubu Prachařovi

„Nebyly to úplný prázdniny, pracovali jsme, ale bylo to díky tomu úplně výjimečné natáčení a atmosféra v reálu a atmosféra filmu si byla v lecčems podobná,“ doplňuje Kryštofa Jakub Prachař. Jakub Prachař doplňuje trojici kamarádů postavou lidového filosofa, který na každém kroku trousí moudré hlášky. „Když o tom tak přemýšlím, hraju asi trochu blbce,“ směje se Jakub, jemuž odbarvili vlasy na dechberoucí blond, vousy má ovšem „přírodně“ zrzavé. A postavu dle rčení ´pivo dělá hezká těla´.

„Měli jsme i někdy volno a já jsem tam byl úplně poprvé v casinu,“ vypráví Vojta Kotek. „Vlezli jsme ale do casina pro důchodce a mohli jsme si dát jenom džus“, směje se Vojta, který pro změnu vyfasoval tolik kérek, že by valtičtí odsouzenci bledli závistí. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace