Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neumí se smířit s přibývajícími lety a stárnout s elegancí. Navíc čeká dítě a vůbec netuší s kým. Co jiného bychom mohli od nejslavnější single holky čekat. Ale ono je toho ještě mnohem víc. A nejen s ní…

20.09.2016
Neumí se smířit s přibývajícími lety a stárnout s elegancí. Navíc čeká dítě a vůbec netuší s kým. Co jiného bychom mohli od nejslavnější single holky čekat. Ale ono je toho ještě mnohem víc. A nejen s ní…

Foto: independent.co.uk

Popisek: Renée Zellweger má opravdu tvářičku jako vyžehlenou. Jenže už to není ona.

Taky se vám po ní už stýskalo? Nejslavnější a nejpraštěnější holka, která navzdory milostným eskapádám zůstane snad do smrti single, je konečně zpátky. Nebyla by to ale Bridget Jones, aby kolem každé maličkosti nerozpoutala drama, plné bláznivých trapasů. Ještě větší překvapení ale připravila divákům její představitelka.

Konečně jsme se dočkali – třetí filmová Bridget Jones je tady! Jenže pokud se těšíte na baculatou bláznivku, rychle na ni zapomeňte. A jestli očekáváte před kamerou někoho, kdo je Renée Zellweger alespoň vzdáleně podobný, tak na to zapomeňte taky. Slavná hollywoodská herečka totiž vůbec nevypadá tak, jak si ji z předchozích dílů pamatujeme. Roztomilá usměvavá ‘třicítka‘ s jiskrou v oku se totiž proměnila v extrémně vyhublou bytost s divným, jakoby zastřeným pohledem a tváří, na níž se zjevně snažili zastavit prchající mládí plastičtí chirurgové. Jenom jedno jí zůstalo – urputné odhodlání začít znovu filmovat. Tedy alespoň prozatím. V roce 2010 totiž herečka prohlásila, že jí filmování bere mnohem více energie, než dává, a stáhla se do ústraní. Nyní, po natočení třetího dílu legendární Bridget Jones, konečně přiznala, že už jí Hollywood strašně moc chyběl a cítila přímo šílenou potřebu opět se zapojit do tvůrčího procesu.

Deník Bridget Jones - na tuhle roztomilou smolařku a průšvihářku už můžeme jenom vzpomínat

Deník Bridget Jonesové - na tuhle roztomilou smolařku a průšvihářku už můžeme jenom vzpomínat

Koblihy tentokrát rázně odmítla

Kdo by si nepamatoval na hereččino vyprávění o hromadách koblih, které dokázala zbaštit v rekordním čase, jen aby přibrala potřebných dvanáct kilogramů, díky nimž vstoupila do dějin s Brigitinými stahovacími bombarďáky. I díky nim našla herečka po celém světě miliony dalších fanoušků, a především fanynek. Snadno se s ní totiž ztotožnily – baculatá smolařka jakoby vystoupila na filmové plátno přímo z jejich každodenního života. Jenže popularita sem, popularita tam – s oplácanou hrdinkou Renée rázně skoncovala. Roli ve třetím pokračování přijala pod jednou podmínkou – že tentokrát už nebude muset přibírat.

V 'trojce' Renée téměř není k poznání...

V 'trojce' Renée téměř není k poznání...

Marně honí prchající mládí

Již při prvním pohledu na herečku je naprosto jasné, že se vláčí životem ještě s dalším handicapem, podobně jako řada jejích kolegyň, kterým již zaklepala padesátka na dveře nebo ji mají nadosah. Renée se prostě nedokáže smířit s přibývajícími lety a stárnout s elegancí a noblesou, a tak se stala pravidelnou návštěvnicí prestižních plastických klinik, s jejichž pomocí se usilovně snaží proces stárnutí zastavit. A bohužel je to na její tváři patrné na první pohled – tohle už nebylo pouze o botulotoxinu a pozdvihnutí očních víček, ale ‘kompletka‘. A výsledek? Tvář, změněná k nepoznání! Matku Přírodu tím ale neobelstila, bohužel spíš naopak. Je to sice kruté, nicméně nelze nekonstatovat, že v některých záběrech vypadá o dvacet let starší, než ve skutečnosti je. A její extrémní vychrtlost k tomu ještě přispívá.

...jenom ten mimořádný talent na trapasy její Bridget zůstal

...jenom ten mimořádný talent na trapasy její Bridget zůstal

Nepoznal ji ani Daniel

Stará dobrá Renée, kterou jsme zbožňovali, je nenávratně pryč. A kdyby to nebylo tak malicherné, mohli bychom se na její účet škodolibě pobavit – na place ji totiž nepoznali při prvním setkání dokonce ani kolegové, kteří ji delší dobu neviděli. A to včetně Hugha Granta alias Daniela Cleavera, který byl v předchozích dílech jejím neodbytným milencem. Když mu v jedné televizní show ukázali hereččinu současnou fotografii, vůbec netušil, o koho jde. Není divu, že Zellweger američtí novináři ‘ocenili‘ titulem Chameleon roku. Přispěla k tomu i party prestižního dámského magazínu Elle, na níž se objevila s úplně jinou tváří. Během natáčení třetí Bridget se sice začala sama sobě trošičku podobat, pak to ale velmi rychle vyšumělo doztracena. A na slavnostní premiéře v její tváři mnozí hosté marně hledali nejen starou dobrou Bridget, ale i starou dobrou Renée.

Svou novou tváří vyvedla herečka kdekoho z míry i při londýnské premiéře Dítěte Bridget Jonesové (Bridget Jones's Baby)

Svou tváří vyvedla herečka kdekoho z míry i při londýnské premiéře Dítěte Bridget Jonesové

Vzala to z gruntu

Pro radikální změnu se herečka rozhodla nejen ve vztahu ke svému vzhledu. V poslední době úplně obrátila naruby celý svůj dosavadní život. Pustila se do rozprodávání majetku. Zbavila se svého domu v Connecticutu a do prodeje dala i sídlo v prominentním letovisku Hamptons. A za dům s obrovským pozemkem prý dostala dvojnásobek částky, za niž ho kdysi koupila. Na kontě jí tak přistály miliony, takže si může dovolit experimentovat se svou tváří a dát si pozor, aby příště nevypadala, jako když ji někdo polil kyselinou. Svůj základní problém – tíživou absenci úplně normálního rodinného života – tím ale nevyřeší. Tím spíš, že se o ní již dlouhá léta šušká, jak je náladová, nesnesitelná a hysterická. Koneckonců to předvedla i v roce 2007, kdy byla hlavním hvězdným hostem filmového festivalu v Karlových Varech. Když zjistila, že jí letecká společnost poslala zavazadla nejspíš na druhý konec světa, udělala takovou scénu, že i festivalový prezident Jiří Bartoška jenom nevěřícně zíral. „To má z hladu!“ suše komentovala hereččin výstup moje tehdy dvanáctiletá dcera. A nejspíš na tom něco pravdy bude.

Čtěte také:

„Škubal sebou jak náš buldoček,“ popisuje smrt svého muže. Nebožtíka podváděla už za jeho života a teď nechce přiznat, s kým randí

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace