Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zákeřně zavraždil legendu, protože se chtěl za každou cenu zviditelnit, a dostal za to doživotí. Podmíněné propuštění mu nyní nekompromistí soudci zamítli již podeváté. Neměly by si naše soudy vzít příklad?

11.09.2016
Zákeřně zavraždil legendu, protože se chtěl za každou cenu zviditelnit, a dostal za to doživotí. Podmíněné propuštění mu nyní nekompromistí soudci zamítli již podeváté. Neměly by si naše soudy vzít příklad?

Foto: usnews.nbcnews.com

Popisek: John Lennon zemřel rukou psychicky labilního šílence, který se toužil zviditelnit

Vrah legendárního ‘Brouka‘ Johna Lennona se ani po šestatřiceti letech za katrem na svobodu nedostane. Rada pro podmíněné propuštění státu New York již podeváté zamítla jeho žádost. Znovu bude moci Chapman žádat za dva roky.

Nyní je mu již jednašedesát a ani po třiceti šesti letech, strávených za mřížemi, se na svobodu nedostane. Tehdy pětadvacetiletý Mark David Chapman, který 8. prosince 1980 zastřelil legendárního hudebníka skupiny Beatles Johna Lennona, se nejspíš na svobodu již nikdy nedostane. I jeho devátá žádost o podmíněné propuštění byla zamítnuta. Členové Rady pro podmíněné propuštění amerického státu New York rozhodli, že povaha jeho zločinu převážila nad všemi možnými příznivými faktory.

Počká si další dva roky

„Na základě našeho rozhovoru a posouzení všech záznamů jsme zjistili, že vaše propuštění by bylo neslučitelné s blahem společnosti a mohlo by znevážit závažnost zločinu, stejně jakož i oslabit respekt vůči zákonu,“ uvedli členové rady ve svém stanovisku. Přinejmenším další dva roky tudíž Chapman stráví ve věznici s nejvyšším stupněm dozoru v Erie County poblíž města Buffalo ve státě New York. Zákeřný vrah, jehož čin před lety šokoval celý svět, si bude moci podat další žádost o podmíněné propuštění až v srpnu roku 2018.

Mark David Chapman

Mark David Chapman

Chtěl se zviditelnit

David Chapman zastřelil Johna Lennona v New Yorku, když se vracel z nahrávacího studia do svého bytu. Po zločinu zůstal na místě a do příjezdu policie si četl knihu Kdo chytá v žitě od J. D. Salingera, kterou uvedl jako zdroj své inspirace. Byl odsouzen na doživotí s možností podmíněného propuštění, o které se marně pokouší již od roku 2000. Legendárního ‘Brouka‘ zákeřně zastřelil pěti ranami z pistole. Psychicky narušený muž, který zrůdný čin provedl jenom kvůli svému zviditelnění, prý dodnes dostává od Lennonových fanoušků dopisy, jejichž obsah není právě vlídný a přívětivý. Populární hudebník přitom nebyl jedinou osobností v jeho hledáčku, původně prý uvažoval také o zastřelení oblíbeného amerického komika Johnnyho Carsona či nezapomenutelné ‘Kleopatry‘, jedné z nejslavnějších hollywoodských hvězd všech dob Elizabeth Taylor.

Sebelítost nezabírá

„Omlouvám se za způsobení takové bolesti. Omlouvám se, že jsem byl takový idiot a vybral jsem si špatný způsob svého proslavení. Tolik lidí ho milovalo. Byl to úžasný a talentovaný muž a všechny to stále bolí,“ sypal si Chapman popel na hlavu již při předchozím pokusu o propuštění. – Nezabralo to! Členové rady totiž opakovaně dospěli k závěru, že pokud světoznámý vrah něčeho či někoho opravdu lituje, pak především sám sebe. Z nekompromisního přístupu amerických právníků by si mohli vzít příklad někteří představitelé naší justice i politické scény, kteří rozhodují o amnestiích.

Čtěte také:

Pevnost Boyard: Bouček ječí jako na vyhlášení sportovce roku, Rosák coby otec Fouras vyzařuje asi tolik mystiky jako děda Mrazík… Ostře nabroušené pero kritičky je tentokráte mimo, diváci si myslí něco jiného

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace