Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Alternativa pro Německo, s českým emigrantem v čele, porazila Merkelovou. Osmdesát procent obyvatel spolkové země jasně dalo najevo, že ji nechce. Začíná se to konečně hýbat správným směrem?

06.09.2016
Alternativa pro Německo, s českým emigrantem v čele, porazila Merkelovou. Osmdesát procent obyvatel spolkové země jasně dalo najevo, že ji nechce. Začíná se to konečně hýbat správným směrem?

Autor: alternativefuer.de

Popisek: Čtyřiačtyřicetiletý Petr Bystroň vystudoval v Mnichově ekonomii a mezinárodní vztahy. I když je sám přistěhovalec, za jednu ze svých programových priorit označuje omezení přistěhovalectví.

Výsledky voleb v německé spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko potvrdily, že Němci zdaleka nejsou takovými sluníčkáři, jak nám je prezentují česká mainstreamová média. V této části Německa totiž dalo osmdesát procent jejích občanů jasně najevo, že s politikou kancléřky nesouhlasí a přednost dávají straně Alternativa pro Německo. Je zajímavé, že jedním z lídrů Alternativy je český emigrant Petr Bystroň, který je šéfem její bavorské zemské organizace.

Petr Bystroň na sebe dokáže jaksepatří upozornit. Nejen tím, že je to velký fešák, ale také svými názory. Již několikrát vyzval Angelu Merkelovou k rezignaci. Jeho strana, která se dříve projevovala především jako euroskeptická, nyní sbírá hlasy díky své protimigrantské politice. Naprosto odmítá nekontrolovatelný příliv uprchlíků a přerozdělovací kvóty. A patří také k těm, které tvrdí, že migrační krizi vyvolala svým jednáním Merkelová a v zemi způsobila obrovský chaos. Po Německu se dnes potulují tisíce lidí, jejichž totožnost prakticky nelze kvůli benevolenci německé vlády zjistit. Bystroň je sám emigrantem, a proto nezpochybňuje právo některých cizinců na azyl v Německu, zdůrazňuje však, že se toto právo nesmí zneužívat. Je navíc přesvědčen, že otevření hranic imigrantům nepomůže, víc by jim prospěly cílené investice do jejich domovských zemí.

Německo páchá sebevraždu

Nesmlouvavý politik se také zcela ztotožňuje s názory bývalého německého bankéře T. Sarrazina, které prezentoval v knize Německo páchá sebevraždu. Ta svého času v Německu vyvolala pořádný skandál, ale nyní se ukazuje, jak byla prorocká. Český emigrant často také kritizuje praktiky, vládnoucí v Evropské unii, z Bruselu se podle něj  stalo byrokratické monstrum a stále více Němců si to uvědomuje. Na svém blogu na idnes.cz nedávno vyjádřil přesvědčení, že Merkelová chce vybudovat evropský superstát pod nadvládou Německa a výsledky brexitu hodlá využít pro utužení své moci. Brexit je důsledkem toho, že evropští eurohujeři během několika málo let zdiskreditovali tak atraktivní myšlenku, jako je společná Evropa. Britové proto dali jasně najevo, že o své budoucnosti chtějí rozhodovat sami, a ne pod diktátem takových panáků, jako jsou Merkelová, Schulz a Junckers.

Skandální dokument

Bystroň na svém blogu také upozornil na skandální dokument, který byl zveřejněn před pražským summitem V4. Ministři Německa a Francie v něm navrhují kroky, které povedou k totální ztrátě suverenity členských zemí EU. Mimo jiné hodlají požadovat přijetí následujících bodů: povinné přerozdělování uprchlíků, zrušení zahraniční politiky jednotlivých členských zemí EU a zrušení jednotlivých národních bank. Bystroň však nekritizuje pouze Merkelovou a bruselskou reprezentaci, ale také české politiky. Zaorálek se Sobotkou podle něj EU přisluhují, ale na veřejnosti mlží.

Konečně dostávají rozum?

Z reakcí na výsledky víkendových zemských voleb vyplývá, že to, co si myslí a prosazuje Alternativa pro Německo, podporuje stále více Němců, dnes má tato strana již osm milionů voličů. Nadšení nad tím, jak volili, vyjadřují i tisíce Čechů. Ale velmi nahlas kritizují, že většina médií tuto stranu dehonestuje jako populistickou a nacionalistickou. Pozorní čtenáři si všímají faktu, že v zemských volbách nejvíc dostaly na frak strany, podporující migraci, a ty členské země EU, které ji odmítají, neprávem kritizují jako xenofobní. Někteří Češi si pochvalují, že slušní Němci konečně dostávají rozum a že se to začíná hýbat správným směrem.

Čtěte také:

Skandál po smrti legendy. Weby musely zablokovat nenávistnou diskusi o Věře Čáslavské. Opět platí, že kdo má být povýšen, bude ponížen

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace