Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Osmadvacetiletá dívka se chtěla rozejít s muslimem. Ta dopadla! V amoku jí Alžířan ostříhal vlasy, a když ležela bezmocně na zemi, stál jí na ruce celou svojí vahou, až jí zpřetrhal šlachy, píše deník

02.09.2016
Osmadvacetiletá dívka se chtěla rozejít s muslimem. Ta dopadla! V amoku jí Alžířan ostříhal vlasy, a když ležela bezmocně na zemi, stál jí na ruce celou svojí vahou, až jí zpřetrhal šlachy, píše deník

Autor: Repro

Popisek: Fotomontáž z Krone Zeitung

Rakouský deník Krone Zeitung informuje o dalším ze série kriminálních činů, za kterou nesou odpovědnost žadatelé o azyl ze zemí „třetího světa“. Tentokrát to odnesla rumunská žena, která byla brutálně bita a zneužívána alžírským žadatelem o azyl, až skončila ve špitále.

Osmadvacetiletá Rumunka chodila s o šest let mladším žadatelem o azyl z Alžíru nějaký čas, ale poté se s ním rozhodla rozejít. To však muslimský mladík nepřenesl přes srdce a jeho reakce byla skutečně opovrženíhodná. Svoji nebohou expřítelkyni brutálně bil a zneužíval, aby se jí pomstil za rozchod. Při útoku utrpěla žena hluboké rány na hlavně, krku, nohách i rukách. Některé z nich musely být sešity v nemocnici.

V amoku jí Alžířan také ostříhal vlasy, a když ležela bezmocně na zemi, stál jí na ruce celou svojí vahou, až jí zpřetrhal šlachy. Rumunka utrpěla tak vážná zranění čelisti, že do dnešního dne nemůže normálně přijímat potravu. Náklady na její léčbu v General Hospital vystoupaly až do výše 11 270 eur. Oběť Alžířanova bezuzdného řádění však bohužel nebyla pojištěna. „Moje klientka bohužel nebude schopna náklady na léčbu uhradit,“ cituje Krone advokáta oběti Andrease Strobla. 

Může být ještě ráda, že ji rovnou nezabil

Strobl, který se celého případu dle svých slov ujal zadarmo, má jasno, kdo by měl peníze nemocnici uhradit. „Alžírský žadatel o azyl je však s největší pravděpodobností bez peněz. Je poměrně beznadějné se snažit z něj peníze dostat,“ uvedl Strobl. Společně se svojí klientkou se nyní snaží horečnatě získat sumu, jež je nad její možnosti. Určitou pomoc získali od organizací, které pomáhají obětem násilných trestných činů.

Vzhledem k agresivitě některých žadatelů o azyl ze zemí Blízkého východu a Afriky však může mladá žena z Rumunska hovořit ještě o štěstí, že rovnou nepřišla o život. Před několika týdny zaplatil za svoji důvěřivost třicetiletý Srb, kterého obzvlášť brutálním způsobem sprovodili ze světa dva syrští žadatelé o azyl, které si pozval k sobě domů. Po příchodu do jeho bytu se na něj vrhli, bili jej a nakonec jej uškrtili. Poté jej vhodili do vany s vodou a ukradli mu oblečení i peníze.

Před měsícem internetový server The Local informoval o rostoucí kriminalitě žadatelů o azyl v Rakousku. Ve většině případů se jedná o sexuální násilí a drobné krádeže. Výjimkou však bohužel nejsou ani vraždy, případně „jen“ pokusy o vraždu. V Korutanech byl například zadržen devětadvacetiletý žadatel o azyl z Afghánistánu, který ohrožoval nožem svoji přítelkyni. Žena se z jeho pohledu provinila tím, že nedokázala utišit pláč malého syna.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace