Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trpí prezidentská kandidátka stařeckou demencí? Tyto pověsti vydatně přiživuje její konkurent, ale… Některé věci by nemoci mohly napovídat. Na internetu koluje toto

30.08.2016
Trpí prezidentská kandidátka stařeckou demencí? Tyto pověsti vydatně přiživuje její konkurent, ale… Některé věci by nemoci mohly napovídat. Na internetu koluje toto

Autor: Youtube, repro

Popisek: Hillary Clinton

Prezidentská kandidátka amerických demokratů Hillary Clinton musí po aféře s e-maily a financováním své nadace vyvracet další vážná obvinění. Konzervativní média tentokrát spekulují o jejím vážném zdravotním stavu a údajné podlomené zdraví využívá v boji proti Clintonové také její republikánský rival Donald Trump.

První spekulace o zdraví Clintonové se objevily již v prosinci 2012, kdy byla tehdejší šéfka americké diplomacie hospitalizována s otřesem mozku. Konzervativní média a Clintonové političtí odpůrci od té doby čas od času upozorňovali na jisté změny v jejím chování. Faktem však zůstává, že svými reakcemi k podobným spekulacím sama zavdala příčiny. Při jednom rozhovoru s novináři například Clintonová na jeden z dotazů reaguje nekontrolovaným pohybem své hlavy.

Jindy zase Clintonová při svém vystoupení před voliči náhle ztrácí nit a několik vteřin hledí s prázdným pohledem do publika. Známá je také fotografie, kdy příští rok sedmdesátileté manželce bývalého amerického prezidenta pomáhají její strážci do schodů. Před několika dny výše zmíněné spekulace zesílily po zveřejnění její údajných zdravotních záznamů, které měla připravit Dr. Lisa Bardack v únoru a březnu 2014.

A také je možné, že prostě zakopla...

Informace o chatrném zdraví Clintonové byly na omezenou dobu zveřejněny před třemi týdny na Twitteru s tím, že demokratická kandidátka bojuje již tři roky se stařeckou demencí. Mainstreamová média záznamy ihned označila za zfalšované, ale trhavé pohyby Clintonové při rozhovoru s novináři by naopak tuto variantu potvrzovaly. Spekulací v posledních dnech využil ve svém boji o přízeň voličů Donald Trump, kterého podpořil bývalý starosta New York Rudy Giuliani či bývalá republikánská guvernérka Aljašky Sarah Palin.

Demence, autismus, Parkinson? 

Palin se na svém facebookovém profilu vedle všech uvedených informací podivuje nad tím, proč Clintonová i v horkém srpnovém počasí stále nosí teplé oblečení. Palin je rovněž podezřelé, že Clintonová téměř tři čtvrtě roku neuspořádala žádnou tiskovou konferenci, kde by podle svých kritiků měla konečně odpovědět na otázky spojené s financováním Nadace Clintonových a využívání osobní emailové schránky v době, kdy působila v čele ministerstva zahraničí.

Vedle demence se spekuluje o tom, že by trpí Clintonová autismem, Parkinsonem či degenerativní nemocí, která ji ztěžuje polykání. Tomu by například nasvědčovalo její časté kašlání při vystoupeních před voliči. Pozornosti neušel ani Clintonové poněkud exaltovaný smích, který často trvá „delší dobu", než u běžné populace. Vedle toho se dokonce hovořilo o tom, že má pohlavní nemoc syfilis. A to kvůli podivně vypadající léze na jejím jazyku.

Samotná Clintonová a její tým se však prakticky k žádné z těchto spekulací nijak konkrétněji nevyjádřili. Mainstreamová média jejímu údajnému zhoršujícímu se zdravotnímu stavu nepřikládají žádnou pozornost a každé další podezření smetou ze stolu s tím, že mají pouze snížit její vyhlídky na úspěch v listopadových volbách. Zatím se však nezdá, že by zdravotní stav demokratické kandidátky znepokojoval voliče. Podle aktuálních průzkumů má Clintonová do Bílého domu blíž než Donald Trump.

Josef Provazník

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace