Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Obtěžování žen muži arabského původu. Na to jsou již zvyklí v Německu, ve Švédsku, ale v lázeňských Piešťanech? Přesto se to stalo, ale místní si to nedali líbit; tekla krev

17.08.2016
Obtěžování žen muži arabského původu. Na to jsou již zvyklí v Německu, ve Švédsku, ale v lázeňských Piešťanech? Přesto se to stalo, ale místní si to nedali líbit; tekla krev

Autor: Web Z Piešťan.sk

Popisek: Hotel Satelit, tady se to stalo

V lázeňských Piešťanech na Slovensku jsou zvyklí na zahraniční hosty. Dalo by se říct, že zdejších přibližně třicet tisíc obyvatel je zvyklých na mísení kultur. Ale všechno má své meze. To pochopili i Arabové, kteří se u hotelu Satelit domáhali pozornosti místní mladé ženy. Té nebyla pozornost Arabů právě vhod, jenže zahraniční hosté to podle všeho nechtěli chápat. Došlo proto k bitce, při které tekla i krev. Policie dorazila na místo až po 40 minutách.

Slovenská policie prověřuje incident, do něhož byli zapojeni arabští lázeňští hosté, dvě mladé ženy a několik dalších místních obyvatel, kteří se žen zastali proti Arabům. Podle informací serveru Z Ppiestan.sk se dva lázeňští hosté domáhali společnosti dvou mladých žen. Ty daly cizincům najevo, že mohou na něco takového zapomenout a v tu chvíli začala situace houstnout.

Arabové se na dívky obořili a dožadovali se pozornosti, ale mladých žen se obratem zastali místní obyvatelé. Jeden z arabských hostů při následné bitce dokonce rozbil džbánek o hlavu jednou ze Slováků, ale místní brzy získali navrch a ukázali Arabům, kdo je pánem situace.  

„Seděli jsme s přáteli na terase a okolo nás jezdili mladí kluci na kolech. Provokovali bezohlednou jízdou. Tři z té party později provokativně chodili kolem nás, pokřikovali a když jeden prošel těsně okolo mě, vylil na mě vodu.“ popisuje situaci poškozená žena z Piešťan. „Bránila jsem se, začala bitka a skončili jsme na zemi. Když jsem ležela na lopatkách, zasáhli přátelé a lidé, kteří to celé viděli,“ dodala.

Policie dorazila až za 40 minut

Arabskému provokatérovi přišli na pomoc jeho kamarádi a v tu chvíli začalo jít do tuhého. „Jak ho jeden z kamarádů dával ze mě, dostal ránu skleněným džbánem do hlavy. Lidé, kteří to viděli, ihned volali policii. Jenže ta přijela až za 40 minut,“ dodala pro dokreslení celé situace napadená žena.  Jeden z kolemstojících lidí začal na arabské mladíky křičet, že podobné chování je na Slovensku považováno za trestný čin a hrozí za něj tvrdá sankce. V tu chvíli se prý arabští mladící začali omlouvat a dali se na ústup.

Napadená obyvatelka Piešťan ještě dodala, že rozhodně není nijak zaujatá proti cizincům a v žádném případě nesympatizuje s extremistickými politiky, ale domnívá se, že by policie měla tento incident řádně prošetřit a nakonec by za takového chování měl padnout jasný trest, aby arabští hosté věděli, že si nic takového nemohou dovolit.

Policejní mluvčí Martina Kredatusová odmítla případ blíže komentovat. Oznámila pouze, že se jím strážci zákona zabývají.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tagy
islám,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace