Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je pravda, že jsem si nedávno v Benátkách užíval romanci, přiznal Janek Ledecký. Jenže to skončilo krvavou ranou v prsou… S krásnou Slovenkou Silvií, kterou známe z filmu Kolja

11.08.2016
Je pravda, že jsem si nedávno v Benátkách užíval romanci, přiznal Janek Ledecký. Jenže to skončilo krvavou ranou v prsou… S krásnou Slovenkou Silvií, kterou známe z filmu Kolja

Foto: Facebook

Popisek: Janek Ledecký, snímek z klipu

FOTOGALERIE, VIDEO Janek Ledecký jede. Natáčí klip v Benátkách, plave s delfíny a chystá nový shakespearovský muzikál. Radost mu dělají i obě děti, snowboardistka Ester a grafik Jonáš. No není on prostě dítko štěstěny?

Jankův Facebook se poslední dobou hemžil fotkami z pláží a západy slunce. Zpěvák si užíval nejen dovolenou v Řecku, na dohled bájného ostrova Ithaka, odkud kdysi vyplul Odysseus, a kde zpěvák plaval s delfíny, odskočil si ale i do romantických Benátek. Tam ovšem pracovně. A po boku rozhodně neměl manželku. Kdo byla tajemná kráska? Slovenskou herečku Silvii Šuvadovou znáte z filmu Kolja.

S kým si užívá letní romantiku?

„Je pravda, že jsem si nedávno v Benátkách užíval romantický příběh, ale nebyl jsem u toho sám,“ říká Janek v rozhovoru pro iDnes.cz. „Kolem mě se rojil několikačlenný štáb. Točili jsme klip k písničce Na konci duhy. Když jsem se dozvěděl, že by se mělo točit v Benátkách, dal jsem během dvou hodin dohromady námět. Produkce mi dala na tip na Silvii a já si hned vybavil violoncellistku Blanku z filmu Kolja,“ vypráví.

Západy slunce a zimy na horách

Romantik ale prý rozhodně je. „Kdybych nebyl romantik, musel bych se umět zatraceně dobře přetvařovat. Ale jestli je romantický západ slunce na břehu moře s krásnou ženou, tak to jsem romantik. Díky rodině se pořád pohybuji v romantických prostředích a v posledních letech na zimu jezdíme po celém světě. Před lety to býval prostě jen Špindl na celou sezonu,“ popisuje Janek, který cestuje se svou dcerou Ester, úspěšnou snowboardistkou.

Dojetí nad dětmi

Na děti je pyšný. „Slza štěstí ukápne. Vím, že to není běžný mít tak talentované a úspěšné děti, takže si toho hodně vážím.“ Talent nemá jen slavná dcera. „Když potřebuju dobrého výtvarníka, sáhnu po Jonášovi, protože je zatraceně dobrej v tom, co dělá. Ale umí i skvěle muziku. Na to poslední album mi napsal a nahrál jednu písničku. Ač se to možná nezdá, Jonáš je hrozně přísnej. Má vždy ve své práci naprosto jasnou představu, jak ta písnička má vypadat. Ta má se jmenuje Jestli to pomůže. Nenechal mě zazpívat ani vokály, jen jeden hlas a sám nahrál všechny nástroje, zazpíval všechny vokály, perkuse a tak. No za celou tu desku to byl nejpřísnější producent,“ usmívá se hrdý otec.

Učili se doma, školy tatík neuznává

To, že jsou obě děti úspěšné, přičítá tomu, že nikdy nechodily do normální školy. „Myslím, že na základní škole jsou děti schopny se soustředit hodinu a půl a zbytek je vlastně hlídání za státní peníze. Já vím, že si to normálně vydělávající rodina asi nemůže dovolit, ale my jsme si to dovolili a učili jsme děti doma. Denně se vzdělávání věnovaly hodinu a půl a zbytek dne se mohly věnovat pro sebe důležitým věcem.“

Učil jsem je i fyziku, ale byl jsem tak o dvě strany napřed

Se ženou se prý ve výuce střídali. „Učili jsme je i fyziku, ale tam jsem byl tak o dvě stránky napřed. Jinak každé čtvrtletí dělaly ve škole rozdílové zkoušky, kde měly vždy dobré známky, a odmaturovaly s vyznamenáním. Na gymplu už se Ester učila sama, protože středoškolská matematika není můj šálek čaje. Chodily se občas do školy ukázat, ale většinou tam spíše chytly nějakou nemoc, takže jsme je tam pak nedávali vůbec. Navíc obě děti sportovaly a byly juniorskými reprezentanty, takže do kontaktu s ostatními dětmi přišly díky sportu,“ vysvětluje Ledecký.

Jonáš si zahrál i na módního návrháře

Děti mají možná i díky společné „škole“ výjimečný vztah. Ester dokonce jezdí v kombinéze, kterou navrhl její bratr. „Já z toho mám opravdu velkou radost. Strašně se mi to líbí, nic bych tomu nevytkla," pěje chválu na bratrův design.  „Ester mi nechávala volnou ruku. Vím, že má stejně jako já ráda akční hrdiny, takže jsem chtěl vytvořit oblek, který bude akční hrdinku připomínat, a myslím, že se to povedlo. Na zadku nemohl chybět nápis ´Kiss this´, doufám, že tím pořádně vystraší soupeře a bude jen vyhrávat," doplnil Jonáš Ledecký, kterého si jeho mladší sestra velmi váží. „My máme s bráchou skvělý vztah. Vážím si toho, že mu můžu cokoli říct a přijít za ním s jakýmkoli problémem a vždy mi pomůže," dodala Ledecká. Rodina Ledeckých prostě drží pohromadě.

Další Shakespeare – máme se bát?

Slavný otec Janek se letos v létě ale zdaleka jen neválí na plážích. Připravuje totiž další shakespearovský muzikál, po Hamletovi je na řadě Othello – muzikál se bude jmenovat Iago, což je jméno hlavního záporáka hry. Režírovat bude americký režisér Robert Johanson. Jak dílo vzniklo? „Jelikož jediný hudební přepis Shakespearova Othella je Verdiho opera, Robertu Johansonovi nedalo takovou práci mě přesvědčit, abych se po Hamletovi o Shakespeara ještě jednou pokusil. Jediné, co je jiné, jsou technologie a místo dění. Emoce jako je láska, nenávist, touha po moci, žárlivost, tak ty zůstávají stejné,“ tvrdí Ledecký. „Shakespeare to totiž napsal tak báječně, že se dá příběh inscenovat v jakékoli době. My děj vložili do současnosti a místo přesunuli z Ženevy do pevnosti Citadel na Středním východě,“ doplňuje.

My jen s ohledem na to, že Othello se rozhodně neodehrává v Ženevě, ale na i dnes dostatečně výbušném Kypru, doufáme, že si Janek Shakespearovu hru před muzikálovou adaptací alespoň přečetl. V Ženevě se mimochodem neodehrává žádná Shakespearova hra…

Světový Hamlet a slovenský Iago

Jak český zpěvák přišel k americkému režisérovi? „Potkali jsme se v New Yorku, kde jsem dělal předváděčky Hamleta a on mě přesvědčil, abych šel do přepisu do takzvané „světové verze“, která ve světě funguje. On má režisérsky za sebou víc než 200 divadelních a muzikálových představení v USA a zbytku světa. Jsem rád, že s ním mohu spolupracovat. Muzikál se bude hrát v Bratislavě, ve slovenštině.“

Nejsem univerzální voják, říká Ledecký

Zatím ale odpočívá. „Vyšlo nám, že jako každý rok na měsíc pojedeme do surfařského campu v Řecku. Doufám, že naberu dost energie, protože se vrátím a koncerty pokračují až do října,“ říká s tím, že za letošek toho stihl opravdu dost. Včetně porotcování soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Zvládl by soutěžit? „Bavili jsme se o tom s Kubou Kohákem a přišlo nám až nespravedlivý, že my tam jen přijdeme a užíváme si to, ohodnotíme a jedeme domů. Zatímco ostatní celý týden dřou na ten další díl. Přiznám, že bych to na takovéto úrovni, na jaké to dělali soutěžící, opravdu nezvládl. Úplně upřímně, já nejsem ten univerzální voják,“ přiznává. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace