Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak nejlépe najít kadeřníka: Již za tři dny začne fungovat přehledný internetový katalog, takže hledání půjde jako po másle

09.08.2016
Jak nejlépe najít kadeřníka: Již za tři dny začne fungovat přehledný internetový katalog, takže hledání půjde jako po másle

Autor: Archiv

Popisek: Ilustrační foto

Podle průzkumu oceňuje téměř 70 % lidí na internetu to, že díky němu mohou vybírat lepší výrobky a služby. Příležitost zobrazovat si nabídky prodejců a poskytovatelů služeb a srovnávat nejen jejich kvalitu, ale také dostupnost, skončila jen v těsném závěsu za možností být v kontaktu se svými přáteli a příbuznými. Více než čtyři pětiny lidí zároveň uvedly, že internet používají k vyhledávání denně. Tento účel využívání obrovské databáze, jakou internet představuje, předstihlo jen každodenní prohlížení e-mailové schránky. Vyhledávání považují uživatelé dokonce za důležitější než sledování videoklipů a další možnosti zábavy.

Je tedy jasné, že informace na internetu mají svůj nesporný význam. Ale s tím, jak jejich množství narůstá, souvisí i nárůst času, který jejich hledání musí uživatelé věnovat – nejenže je těžké zorientovat se ve velkém množství odkazů, které poskytují vyhledávače, ale také oddělit zrno od plev, tedy rozlišit, které informace jsou přesně ty, co potřebujeme, a jaké nás mají jen zabavit.

Vezměme si příklad z oboru, který každý z nás čas od času řeší – a dámy dokonce velmi často. Když potřebujeme najít kadeřníka a není to zrovna ten, jehož služeb využíváme už léta, takže jeho vizitku nosíme v peněžence, nebo si kontakt na něj dokonce pamatujeme, první věc, která nás napadne, je zadat požadavek do prohlížeče na adrese nějakého vyhledávače, pravděpodobně google.com nebo seznam.cz. Běžný uživatel napíše do vyhledávacího pole spojení sestávající ze slova kadeřnictví a jména města nebo okresu.

Kadeřnictví, nebo e-shop s kosmetikou?

Ale nestačí se divit: Díky optimalizaci pro vyhledávače, kterou provozovatelé internetových serverů využívají, jim vyhledávač nezřídka nabídne odkazy nejen na kadeřnictví, ale také na nejrůznější e-shopy s kosmetikou, potřeby pro kutily nebo články o pěstění zevnějšku. Nemůžeme se přitom na Google ani Seznam zlobit: Všechny jmenované obory mají s péčí o vlasový porost něco společného. Jenže když se mezi výsledky zobrazí i provozovny z druhého konce republiky, musíme se připravit na to, že dobrat se kontaktu na kadeřnici z okolí bude vyžadovat úsilí a strávený čas.

Přitom to jde jinak. Stačí využít adresář, který se na shromažďování údajů o kadeřnicích zaměřuje, a vmžiku máte všechny požadované informace jako na dlani. V katalogu lze hledat podle různých kritérií, informace je možné filtrovat a u každého kadeřnictví se zobrazí adresa a poloha na mapě. Údaje spravují samotní provozovatelé služeb, takže nikdy nehrozí, že budou zastaralé. Hledáte-li nejbližšího kadeřníka, schválně to zkuste na adrese www.hledamkadernictvi.cz.

Zdroj: PR článek

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace