Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zabili nejkrásnější ženu světa kvůli tajnému deníku? Záhada trvá, ale americký investigativec došel k závěru, že to byla vražda, a uvádí řadu nových důkazů… Tajnosti slavných

08.08.2016
Zabili nejkrásnější ženu světa kvůli tajnému deníku? Záhada trvá, ale americký investigativec došel k závěru, že to byla vražda, a uvádí řadu nových důkazů… Tajnosti slavných

Foto: Harper's Bazaar, repro

Popisek: Marilyn Monroe

POKRAČOVÁNÍ Marilyn Monroe je navzdory mnoha životopisným knihám a obrovskému množství dalších informací o jejím životě naprostá záhada. Dodnes není například přesně známo, kdo byl skutečným otcem této oslňující a mimořádně talentované ženy. Především však zůstává přísně střeženým tajemstvím, co způsobilo její předčasnou smrt. Mnoho let se tradovalo, že spáchala sebevraždu, nebo že se předávkovala léky, na nichž byla závislá. Podle řady důkazů se však ukazuje, že byla zavražděna.

S tímto odvážným tvrzením přišel ve své šokující knize „Vražda Marilyn Monroe“  americký spisovatel Donald H. Wolfe. V jejím úvodu zdůrazňuje, že je završením mnoha let zkoumání nejen jeho samotného, ale také řady jiných autorů a investigativních novinářů. Wolfe svoje závěry konzultoval i s blízkými přáteli Marylin Monroe. Na základě závažných dokumentů a svědeckých výpovědí dospěl k závěru, že slavná filmová hvězda byla zavražděna.  Na její strašlivé smrti se podle všech dostupných indicií podíleli nejmocnější muži USA té doby, především bratr prezidenta J. F. Kennedyho Bobby, tehdejší ministr zahraničních věcí.

Řada nesrovnalostí

Autor výbušné knihy zdokumentoval, že se v popisu událostí, které se odehrály poslední den života Marilyn, objevuje celá řada nesrovnalostí. Podle něj je zřejmé, že se klíčoví svědci dohodli na zatajování důležitých informací a vědomě spolupracovali na tom, aby se zamlžily okolností její smrti. Zneužili přitom faktu, že se slavná filmová hvězda, trpící depresemi, předtím již nejméně čtyřikrát pokusila o sebevraždu. Veřejnosti předložili sofistikovanou, věrohodně působící verzi, že se jí tentokrát pokus zabít se zdařil. Jako jeden z hlavních důkazů svědčící o tom, že ve skutečnosti byla zavražděna, zmiňuje fakt, že při pitvě nebyly v jejím trávicím traktu nalezeny zbytky barbiturátů. Smrtící látka tedy musela být do jejího těla vpravena jinak, s největší pravděpodobností s pomocí injekce přímo do krevního oběhu. Jenže, v  ložnici Marilyn, kde zemřela, se žádná injekce nenašla.

Kniha tajemství

Důvod, proč byla Marilyn zavražděna, je  dnes zřejmý. Slavná hvězda se totiž  vášnivě zamilovala do prezidenta J.F. Kennedyho. Podařilo se jí proniknout do jeho blízkosti, v přestrojení za ním chodila do Bílého domu a předstírala, že je jeho sekretářka. To však v případě Kennedyho, který byl vyhlášeným sukničkářem, nebylo nic až tak překvapivého. Fatální se ale pro herečku stala skutečnost, že si vedla deník a do něj zapisovala nejen všechny schůzky s Kennedym a jeho přáteli, ale i informace o důležitých politických jednáních, která vedl. A tento deník odmítla dobrovolně, i přes naléhání jeho bratra Bobbyho, vydat, nebo zničit.  Za další důkaz, že se Marilyn stala obětí trestného činu, Wolfe uvádí, že kompromitující deník se v den, kdy Marilyn zemřela, ztratil. Ze záznamů FBI vyplývá, že tato „kniha tajemství“ byla důležitá z hlediska národní bezpečnosti a podle těch, kteří měli možnost do něj nahlédnout, obsahovala závažná témata. Mimo jiné také informace o plánech na zabití Fidela Castra nebo vazby Kennedyho blízkého přítele, zpěváka Franka Sinatry, na mafii.

Ať všichni vědí...

Když J. F. Kennedy i jeho bratr Bobby Marilyn doslova „zazdili“ a přestali s ní úplně komunikovat, nehodlala se s tím smířit. Pár dnů před smrtí se Marilyn svěřila svému fotografovi Robertu Slatzerovi, co hodlá udělat: „Jsem tak rozčílená, že možná prostě svolám tiskovou konferenci a ukážu ho celému světu, ať všichni vědí, co jsou Kennedyové ve skutečnosti zač.“ Bohužel se to podařilo až desítky let po její  předčasné smrti.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace