Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Evropští politici zcela selhali při ochraně občanů EU. Musíme si opravdu zvyknout na to, že se bude v Kotvě střílet a ve vlaku útočit sekerou?

27.07.2016
Evropští politici zcela selhali při ochraně občanů EU. Musíme si opravdu zvyknout na to, že se bude v Kotvě střílet a ve vlaku útočit sekerou?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Policisté v Mnichově, kde v pátek zastřelil Íránec devět lidí

Známý politolog Petr Robejšek nedávno zveřejnil názor, že masa je moudřejší než elity. V minulosti se to mnohokrát potvrdilo a potvrzuje se to znovu a znovu. Když se značná část obyvatel EU v souvislosti se současnou uprchlickou tsunami obávala možnosti teroristických útoků a zvýšené kriminality, byli obviňováni z xenofobie, tedy strachu z neznámého. Nyní se ovšem ukazuje, že tyto obavy byly na místě a že masa byla opět prozíravější než mnozí skvěle placeni politici.

Peskování i výsměchu čelili  všichni ti, kdo se pozastavili nad tím, že do Evropy míří především mladí, zdraví muži, často s falšovanými doklady a nečitelnou minulostí. Nebo lidé, co zdůrazňovali, že soužití národů odlišných kultur přináší značné problémy, multikulturalismus zcela selhal a značnou část mladých imigrantů se  nedaří integrovat do společnosti. Václav Klaus mladší si tento týden ve svém pravidelném komentáři na Novinkách.cz všiml toho, jak otřesné jsou reakce politiků, potažmo i „novinářských šmoků“. Prý si na současnou situaci musíme zvyknout,  je to zkrátka daň za multikulturalismus. Klaus si však nechce zvykat na to, že se v Kotvě bude střílet, že ve vlaku bude cestou na rodinný výlet někdo útočit sekerou a v Praze vzniknou „No go zóny“.

Koho více nenávidí? 

Klaus rovněž kritizuje, že politici i média se snaží teroristické činy líčit jako výjimečné akce vyšinutých jedinců, zatímco například při útoku v Mnichově očití svědci zaznamenali, že agresor křičel  Alláhu Akbar.  Podle něj bruselské elity více nenávidí Borise Johnsona, Le Penovou, Nigela Farage či Pegidu než vrahy malých dětí a těhotných žen.  Jak už to u nás chodí, v reakci na Klausovy názory se národ rozdělil na dva tábory. Jeden z nich se přiznává, že jeho komentáře hltá a souhlasí s nimi na 100%, jiní autorovi vyčítají politické prohřešky jeho otce, především v období privatizace.  Diskutující se však shodují na naprostém rozčarování z Evropské unie. A zdaleka nejen kvůli migrační krizi, ale také kvůli krachu tradičního českého průmyslu. Stěžují si, že se k nám dováží místo kvalitních potravin hnůj a že jsme se stali levnou pracovní silou. Zdena Urbancová z Plzně se svěřila, že to, co se nyní s Evropou děje, by ji nenapadlo ani v tom nejhorším snu.  

Zničit důkazy!

Rozčarování z politické reprezentace Evropské unie se už začíná projevovat i v jiných zemích, dříve vůči EU velmi  loajálních. Česká média téměř bez povšimnutí přešla fakt, že  v Nice vypískali při pietním obřadu za oběti atentátu premiéra Vallse a že příbuzní obětí chtějí žalovat stát za to, že neochránil jejich blízké. V souvislosti s tím se tento týden objevila šokující zpráva, že vedení francouzské  protiteroristické policie  nařídilo úřadům v Nice smazat všechny kamerové záznamy z místa z promenády, kde tuniský  terorista najel kamionem na pěší zónu a zabil  84 lidí, včetně malých dětí. Každý soudně uvažující člověk se musí pozastavit nad tím, jak byla pěší zóna chráněna, když přímo na ni a v době panujícího výjimečného stavu  vjel osmnáctitunový kamion!

Kde jsou?

Zatímco evropská politická elita v čele s francouzským prezidentem a německou kancléřkou po každém novém teroristickém útoku patetický pronášejí procítěné projevy a slibují, co vše učiní na ochranu občanů,  vše zůstává při starém. Jen Eiffelovka mění barvy podle vlajek té země, kde právě zahynuli další lidé. Nedávno se na veřejnost dostala neuvěřitelná zpráva, že se v Německu ztratilo více než 130 tisíc migrantů, podle některých odhadů dokonce dvakrát více. Nikdo netuší, kde jsou.  Patrně rozptýleni po celé Evropě, a možná i u nás. To však kancléřce Merkelové nebránilo v tom, aby občanům po mnichovském atentátu slíbila, že bezpečnostní složky udělají vše, co bude v jejích silách, aby je ochránily. Ale vzápětí následovalo v Bavorsku další krveprolití.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace