Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Začala jako prodavačka v Kotvě, pak do toho spadla rovnýma nohama. S agentem 007 Danielem Craigem projela svět, snídala šampáňo, s Tomem Cruisem jela na závody F1… Jaký je Hollywood očima Češky?

22.07.2016
Začala jako prodavačka v Kotvě, pak do toho spadla rovnýma nohama. S agentem 007 Danielem Craigem projela svět, snídala šampáňo, s Tomem Cruisem jela na závody F1… Jaký je Hollywood očima Češky?

Foto: Facebook

Popisek: Veronika Hladíková ve své domovské Kalifornii

Práci jí asi leckdo závidí. Dělá totiž osobní asistentku známým hollywoodským hvězdám. O tom, že to není žádná legrace, vyprávěla Veronika Hladíková Magazínu Reportér… Žádný jiný Čech nebo Češka se na takovou pozici ještě neprobojoval. Mezi herce, pro které pracuje a které oslovuje „šéfe“ nebo „šéfová“, patří poslední Bond Daniel Craig (ten jí prý klečel u nohou), dále třeba Angelina Jolie, Hugh Jackman, Sienna Miller, Queen Latifah nebo Wesley Snipes.

Nesedí v kanceláři, ale lítí tryskáči, doprovází své hvězdy na společenské akce a luxusní jachty. „Je to docela zábava, nestěžuju si,“ ujišťuje a dodává, že „měla prostě štěstí“. Kromě štěstí je ale hlavně neuvěřitelně schopná a pracovitá – své práci ostatně podřídila celý život.

Původně dítě ze sídliště a prodavačka z Kotvy

Nepřehlédnutelná byla už odmala. Veronika Hladíková je totiž mulatka. V osmdesátých letech byla za exotku. „Já jsem si nikdy jiná nepřipadala. Ve školce se mě nějaké děti ptaly, jestli prý nejsem Romka, což mi vrtalo hlavou. Ale babička mi to vysvětlila: žádná Romka, Verunko, ty jsi takové caffé latté….“Narodila se přitom na Kladně  – její maminka, Češka, byla vdaná za pana Hladíka, ale ten dávno před Veroničiným narozením emigroval do Spojených států -  a pak se narodila čokoládová holčička. Vyrůstala v Praze na sídlišti jako typické české dítě a po škole se vyučila prodavačkou a nastoupila za pult od obchoďáku Kotva.  

Pařila s Maxovou i Bruniovou

Jenže pak ji oslovila modelingová agentura a exotická dívka se vydala do světa, párkrát to málem dopadlo špatně a Češky jen tak tak neskončily v bordelu.  „No, jak to říct stručně, prostě partička naivních pipinek si vyrazila do světa. Když jsme dorazily na místo, přišel týpek, zamknul nás v pokoji a bylo.“ Tahle zkušenost ji neodradila a krátce nato už odjížděla do Paříže, kde se seznámila s Terezou Maxovou. V Paříži pařila s francouzskými modelkami, třeba s Carlou Bruniovou, budoucí paní prezidentovou Sarkozyovou.

Obědy s Cameron Diaz

Jenže v Paříži už za exotku nebyla, a tak místo modelingu rozjela kariéru produkční a asistentky v agentuře Viva, kde v té době zažila jako začínající modelku Cameron Diaz. („Jo, s tou jsme chodily na obědy.“)  A pak ji  kamarádka Tereza Maxová vzala sebou do New Yorku. „Byla jsem takový její přívěsek a určitě to byla hlavně Terezina zásluha, že mě tam zaměstnali,“ vzpomíná. Dělala všechno možné, aby se chytla, pak ale potkala slavného  Johna Casablancase, majitele největší modelingové agentury na světě Elite Model Management. „S kontakty, co máš, se chceš plácat po New Yorku? Jaký to má smysl? Seber se a jeď domů, tam se teď rozjíždí Elle a tam budou potřebovat přesně někoho, jako jsi ty,“ řekl jí. A ona ho poslechla.

Rozjezd českého Elle – hektolitry  šampíčka pro každého

„Najali mě jako produkční,“ vzpomíná na legendární začátky českého Elle. „Chtěli jsme ty nejlepší tváře a nejlepší fotografy. Jenže místo honoráře jsme jim mohli nabídnout jen takové lepší kapesné,“ popisuje. Veronika ale přišla na způsob, jak to zařídit – nabídla jim takový servis, až se jim z toho točila hlava: šampaňské, zábava, cokoliv chtěli. A fungovalo to. Nějakou dobu, pak se majitelé rozhodli zkrouhnout finance.

Výraz ustrašené srny u filmu zafungoval

A Veronika šla k filmu a začala úplně od píky.  „Začala jsem znova, úplně od nuly,“ vzpomíná na své entrée u filmu. Díky tomu, že se slušně domluvila anglicky, si jí všimla producentka Amy Robinson. „Proč nezačneš dělat asistentku hercům, to by ti mohlo jít,“ navrhla. Začala u filmu Z pekla, kde se starala o partnerku Johnnyho Deppa Heather Graham. „Vzali mě na letiště a řekli mi ´Máš pět sekund na to ji zaujmout, tak ukaž, co umíš.‘?“ A co udělala? „Normálně, víte, mám takový jednoduchý trik: výraz ustrašené srny.“

S Bondem na soukromé jachtě

V hollywoodských kruzích se pohybuje už šestnáct let. „Je to o adrenalinu, zážitcích, luxusu,“ líčí, co ji na showbyznysu baví. Když například asistovala Danielu Craigovi při natáčení Jamese Bonda, přišel za ní s tím, že by si ji rád najal na delší čas. Začal oklikou, co by prý tomu řekla podívat se s ním na Bahamy. Ona ho ale usadila: „Bahamy, tím mě neohromíš. Tam už jsem byla třikrát.“ Nakonec ji Craig přesvědčil, takže s ním zůstala další tři roky. V rámci propagační tour filmu Casino Royale s ním pak projela celý svět, v Austrálii jim půjčovala svou soukromou jachtu Nicole Kid­man. „Těžko se z toho vystupuje,“ přiznává s tím, že zná asistenty, kteří se se svými šéfy dožívají důchodu.

S klienty se nechodí

Vztahy s herci má ale čistě pracovní. Žádné románky.  „Už jsem jich pár takových viděla, já ale zastávám názor, že je lepší zůstat králíčkem, kterému liška nepotrhá ocásek,“ říká s tím, že s klienty nechodí po natáčení ani na drink, ani jim nedělá chůvu. Pak na ně může hezky vzpomínat, jednají s ní pak totiž jako rovný s rovnou.  

Ahoj, já jsem Brad

„Zazvonila jsem a otevřela Angie. Pojď dál, povídá a vede mě dovnitř. Na gauči seděl její muž, který mi podal ruku, ukázal zářivě bílé zuby a povídá: Ahoj, jsem Brad, těší mě, že tě poznávám…?“ Prostě běžná ukázka Veroničina pracovního dne. Spolupráci s Angelinou Jolie a Bradem Pittem si ale pochvaluje. Pracovala pro ně čtyři měsíce, kdy Angelina točila v Čechách. „Ona je chytrá a v žádném případě není sebestředná. Je skvělá psycholožka a naučila mě spoustu věcí. A na rozdíl od některých jiných hereček fakt netrpí žádnými hvězdnými manýry,“ vzpomíná Veronika.

S Tomem Cruisem na formuli

Mezi řečí se zmíní, jak jí zavolala kancelář šejka z Abú Zabí, jestli by nepřijela s týmem Toma Cruise na závody F1. „To bylo v době, kdy se točila Mission Impossible. Šejk pozval celý štáb, byli jsme jeho osobní hosté, to se nedalo odmítnout…“ vzpomíná. „Jasně, že si to užívám, ale beru to tak, že je to všechno jenom vypůjčené,“ říká Veronika.

„Tahle práce začíná být zajímavá, když se ze služebníka stanete důvěrníkem,“ konstatuje Veronika se vzpomínkou, jak byla u jednání Daniela Craiga o novém Bondovi. Být důvěrnicí se jí daří, i proto ji „její“ hvězdy milují a rády se k ní vrací. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace