Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hrůzostrašná hra muslimských dětí, z které vám naskočí husí kůže. Nepoznaly nic jiného než válku a hrají si na to, co kolem sebe vidí - sebevražedné atentátníky a jejich oběti. Nevěříte? Mrkněte na video

04.07.2016
Hrůzostrašná hra muslimských dětí, z které vám naskočí husí kůže. Nepoznaly nic jiného než válku a hrají si na to, co kolem sebe vidí - sebevražedné atentátníky a jejich oběti. Nevěříte? Mrkněte na video

Autor: repro

Popisek: Islámský stát

VIDEO Všechny děti na světě si rády hrají na to, co jednou budou dělat, až budou velké. Někdo chce být pilotem, jiný kluk hasičem a holčička zdravotní sestrou. Nejčastěji se to odvíjí od zaměstnání rodičů. Po internetu již drahně dlouhou dobu ovšem kolují i videa, která ukazují muslimské děti, jak si hrají na sebevražedné atentátníky. Jedno z videí se začalo znovu šířit i v těchto dnech.

Na serveru YouTube je již od roku 2011 k vidění video, na němž si skupina dětí hraje venku. Jsou to podle všeho muslimské děti a na záběrech by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby si malí chlapci nehráli na sebevražedné atentátníky. Na přibližně minutu a půl dlouhém videu stojí v řadě devět chlapců různého věku a s nimi se loučí desátý kluk. Prvních devět dětí je oblečeno normálně, desátý „atentátník" je oblečen v černém a se všemi se loučí.

Připravuje se zaútočit, ví, že útok nepřežije, tak se loučí se svou komunitou. Nejmenší chlapci se smějí, ale narušují tím atmosféru hry, starší chlapci je proto utišují. Jde přece o důležitou chvíli.

Když se malý atentátník se všemi rozloučí, poodejde kousek dál a blíží se k další skupině dětí. Jedno z nich se ho jako že snaží zastavit, ale chlapec-útočník mu ukáže „granát“, hrdina se dá na útěk a „sebevražedný atentátník“ se dostane až do středu hloučku dětí, kde se jako že „odpálí“. Děti vyhodí písek do vzduchu a celá skupina se svalí na zem. Představují oběti útoku. Celá scéna dětské hry končí tak, že první skupina dětí z komunity útočníka přiběhne ke druhé skupině, k obětem útoku, a dívají se na ně. 

Video je v podstatě velmi smutné, protože odhaluje, jaké vzory vidí některé děti kolem sebe a napodobují je. Ale možná se není co divit, když některé děti nepoznaly v podstatě nic než válku. Ať už jde o Afghánistán, Sýrii, Irák nebo Libyi, některé děti nevidí kolem sebe nic jiného než smrt.

Video se sdílí v současné době hojně na protiislámských a protiimigračních skupinách na sociálních sítích. V případě Velké Británie ho mnozí posměšně doplňují i hashtagem #marchforeurope, čímž odkazují na sobotní velkou protestní akci odpůrců brexitu, kteří vyšli v tisícových počtech do ulic Londýna.

Čtěte také:

Když natáčí erotickou scénu, chodí už od rána nahatý po place – prý aby si štáb zvykal. Co prozradil známý režisér na herce s tváří Paula Newmana, který si to rozdal před kamerou i s Geislerkou?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace