Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

VIDEO Euromasáž pokračuje, ale tutlá se, co dalšího chystá Brusel. A co nám, Čechům, vzkazuje europoslanec Nigel Farage? Jděte si pro Czexit

02.07.2016
VIDEO Euromasáž pokračuje, ale tutlá se, co dalšího chystá Brusel. A co nám, Čechům, vzkazuje europoslanec Nigel Farage? Jděte si pro Czexit

Autor: Youtube, repro

Popisek: Nigel Farage

Uplynul týden od britského referenda, které nakonec překvapivě rozhodlo o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Jestliže se před jeho konáním odehrávala masívní euromasáž, to co následuje poté, je stěží uvěřitelné. Namísto toho, aby si lídři EU sypali popel na hlavu a omluvili se občanům Unie, že svým rozhodováním donutili významného partnera, aby ji opustil, činí pravý opak. Pokračují ve své nadutosti a výhrůžkách, bohužel také za přispění části českých médií.

Příjemným překvapením jsou naopak postoje části české politické reprezentace. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se dokonce pochlapil, když označil  předsedu Evropské komise Junckera za symbol negativ EU, odpovědný za Brexit,  a vyzval ho k rezignaci.  A premiér Sobotka vcelku věcně a střízlivě komentoval, že Brexit není konec světa. O to větším překvapením je hysterie většiny českých médií, která malují ty nejčernější scénáře.  V jejich stínu  zanikají jiné názory a komentáře i důležité zprávy.

Další centralizace EU?

Tak například europoslanec Petr Mach na svých stránkách prozrazuje, co je obsahem nového usnesení Evropského parlamentu, týkajícího se  rozhodnutí Velké Británie vystoupit z EU. Mach zdůrazňuje, že proti tomuto usnesení hlasoval, protože nesouhlasí se zneužitím Brexitu k další centralizaci EU. Jde například o výzvu, aby si  členské země nemohly zvolit vlastní míru integrace, aby byly ještě více posíleny pravomoci EU a především o další  tlak na zavedení eura. Machovi rovněž vadí, že Evropský parlament se snaží vyřadit  ze hry britské poslance, i když ještě nebylo formálně ukončeno členství Velké Británie v EU. 

Jděte si pro Czexit!

Předseda Strany svobodných zároveň zveřejnil vzkaz  britského europoslance Nigela Farage. Ten se ve videu, adresovaném Čechům, raduje, že si dokázal splnit svůj sen o vystoupení z EU. A to přes všechny výhrůžky a zastrašování bankéřů a velkých korporací.   Doufá, že se Brexit stane nadějí i pro demokraticky smýšlející Čechy, kteří si mohou vládnout sami a kteří věří v Evropu přátel spolupracujících a obchodujících. A nakonec je vyzývá: Jděte si pro Czexit!

V návaznosti na to Petr Mach doufá, že se Brexit stane  šancí i pro nás: „Brexit vidím jako obrovskou příležitost a naději, že se EU nad sebou zamyslí a změní se k lepšímu. Teď je hlavně potřeba, aby se konstruktivně dojednal vztah s Velkou Británií. V zájmu nás všech je, aby se dál obchodovalo bez bariér a cestovalo bez víz. To by se mělo udržet a neměli bychom naskočit na  nějaké pokusy trestat Británii sankcemi. To by se pak vymstilo nám všem,“ myslí si Petr Mach, šéf Strany svobodných občanů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace