Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

VIDEO Euromasáž pokračuje, ale tutlá se, co dalšího chystá Brusel. A co nám, Čechům, vzkazuje europoslanec Nigel Farage? Jděte si pro Czexit

02.07.2016
VIDEO Euromasáž pokračuje, ale tutlá se, co dalšího chystá Brusel. A co nám, Čechům, vzkazuje europoslanec Nigel Farage? Jděte si pro Czexit

Autor: Youtube, repro

Popisek: Nigel Farage

Uplynul týden od britského referenda, které nakonec překvapivě rozhodlo o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Jestliže se před jeho konáním odehrávala masívní euromasáž, to co následuje poté, je stěží uvěřitelné. Namísto toho, aby si lídři EU sypali popel na hlavu a omluvili se občanům Unie, že svým rozhodováním donutili významného partnera, aby ji opustil, činí pravý opak. Pokračují ve své nadutosti a výhrůžkách, bohužel také za přispění části českých médií.

Příjemným překvapením jsou naopak postoje části české politické reprezentace. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se dokonce pochlapil, když označil  předsedu Evropské komise Junckera za symbol negativ EU, odpovědný za Brexit,  a vyzval ho k rezignaci.  A premiér Sobotka vcelku věcně a střízlivě komentoval, že Brexit není konec světa. O to větším překvapením je hysterie většiny českých médií, která malují ty nejčernější scénáře.  V jejich stínu  zanikají jiné názory a komentáře i důležité zprávy.

Další centralizace EU?

Tak například europoslanec Petr Mach na svých stránkách prozrazuje, co je obsahem nového usnesení Evropského parlamentu, týkajícího se  rozhodnutí Velké Británie vystoupit z EU. Mach zdůrazňuje, že proti tomuto usnesení hlasoval, protože nesouhlasí se zneužitím Brexitu k další centralizaci EU. Jde například o výzvu, aby si  členské země nemohly zvolit vlastní míru integrace, aby byly ještě více posíleny pravomoci EU a především o další  tlak na zavedení eura. Machovi rovněž vadí, že Evropský parlament se snaží vyřadit  ze hry britské poslance, i když ještě nebylo formálně ukončeno členství Velké Británie v EU. 

Jděte si pro Czexit!

Předseda Strany svobodných zároveň zveřejnil vzkaz  britského europoslance Nigela Farage. Ten se ve videu, adresovaném Čechům, raduje, že si dokázal splnit svůj sen o vystoupení z EU. A to přes všechny výhrůžky a zastrašování bankéřů a velkých korporací.   Doufá, že se Brexit stane nadějí i pro demokraticky smýšlející Čechy, kteří si mohou vládnout sami a kteří věří v Evropu přátel spolupracujících a obchodujících. A nakonec je vyzývá: Jděte si pro Czexit!

V návaznosti na to Petr Mach doufá, že se Brexit stane  šancí i pro nás: „Brexit vidím jako obrovskou příležitost a naději, že se EU nad sebou zamyslí a změní se k lepšímu. Teď je hlavně potřeba, aby se konstruktivně dojednal vztah s Velkou Británií. V zájmu nás všech je, aby se dál obchodovalo bez bariér a cestovalo bez víz. To by se mělo udržet a neměli bychom naskočit na  nějaké pokusy trestat Británii sankcemi. To by se pak vymstilo nám všem,“ myslí si Petr Mach, šéf Strany svobodných občanů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace