Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ve skandálu kolem Primy se ztratilo to podstatné, zda jsou její postoje oprávněné, či nikoliv. Co teroristé s falešnými pasy a alarmující nárůst kriminality? A kdo se to pokouší ututlat…

07.06.2016
Ve skandálu kolem Primy se ztratilo to podstatné, zda jsou její postoje oprávněné, či nikoliv. Co teroristé s falešnými pasy a alarmující nárůst kriminality? A kdo se to pokouší ututlat…

Autor: Tomáš Zdechovský, Facebook

Popisek: Europoslanec Zdechovský se vypravil zjistit na vlastní oči, jak to je s uprchlíky.

Pro naši mediální scénu je bohužel dosti typické, že se namísto podstatných věcí zabývá těmi nepodstatnými. Hon na televizi Prima kvůli uniklé interní nahrávce zcela pomíjí to zásadní. Zda totiž vedení této privátní stanice nemá pravdu, když ve zpravodajství pojednává imigraci jako hrozbu a riziko.

Šéfové Primy se ocitli na pranýři, i když v zásadě říkají to samé, co mnoho jiných odborníků a institucí. Tak například samotný šéf agentury Frontex Fabrice Leggeri varuje, že uprchlíci, přicházející do Evropy, jsou bezpečnostním rizikem. Mimo jiné proto, že mnozí mají falešné pasy, které je velmi těžké zkontrolovat. Podle některých zdrojů se radikálové z Islámského státu zmocnili tisíců pasů v Iráku a Sýrii a čile s nimi obchodují.  A ředitel tak prestižní instituce, jakou je americká FBI, James Corney, v Kongresu uvedl, že fakt, že jsou teroristé  schopni si zajistit podvržený pas, vyvolává obavy v každém směru.

Leggeri zároveň ale dodává,  že není možné na všechny uprchlíky nahlížet jako na potencionální teroristy. To ale žádný rozumný člověk nedělá a většina lidí věří, že většina příchozích skutečně utíká před válkou nebo chudobou. Bohužel ale chování mnoha imigrantů je v této víře zviklává. To, že opovrhují například bydlením v našich azylových domech a za každou cenu se chtějí dostat do nejbohatších evropských zemí, vzbuzuje mnohé pochyby. 

Australské varování

A je také prokazatelné, že tyto bohaté země se začínají nekontrolovatelnému přílivu uprchlíků bránit. A to především proto, že přistěhovalci mohou ohrozit bezpečnost země. Tak například Austrálie připravuje radikální reformy vládní imigrační politiky, které imigrantům značně sníží šanci, aby v této zemi získali azyl nebo občanství. Australská vláda je totiž přesvědčena, že migrační vlna přímo souvisí s teroristickými útoky, které se v této zemi staly. Poukazuje také na to, že se uprchlíci, kteří přišli do Austrálie ze Sýrie, radikalizují a navíc teroristické útoky schvalují.  Postoje australské vlády vycházejí z mnoha negativních zkušeností, které s imigranty z některých zemí získala. 

Obrovský nárůst kriminality

Americký Gatestone institut nedávno zveřejnil analýzu  nárůstu kriminality v Německu.  Podle ní zde v minulém roce  imigranti spáchali přes 200 tisíc trestných činů, ale do statistiky jsou započítány pouze činy objasněné, reálný odhad je tedy přibližně ještě dvakrát vyšší. Navíc bylo německé policii nařízeno, aby nad řadou kriminálních jevů, spáchaných imigranty, přivírala oči. I tak jde o děsivý 80% nárůst, na sedm migrantů připadá v průměru jeden spáchaný zločin. Samozřejmě, že kriminalitu páchají i samotní  Němci, v přepočtu na počet osob ji ale imigranti mají na  svědomí mnohem více. Velmi časté jsou krádeže, které páchají dobře organizované gangy mladistvých kriminálníků, nebo sexuální delikty. Ze statistiky vyplývá, že nejvíce trestných činů spáchají  právě imigranti ze Sýrie (24%). Ještě otřesnější jsou statistiky ze Švédska, které konstatují obrovský nárůst v počtu znásilnění. Z několika studií vyplývá, že u přistěhovalců existuje více než dvacetinásobné riziko spáchání znásilnění oproti švédským mužům! Velmi vážným a stále častějším jevem je skupinové znásilňování žen. Téměř ve všech případech se pachateli  stali přistěhovalci z muslimských zemí. Je ale bohužel příznačné, že se kriminalitu přistěhovalců snaží mainstreamová média tutlat, zatímco ta, která na mnohá rizika, související s migrační vlnou upozorňují, jsou  skandalizována. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace