Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Výstřední milionář a exmilenec Kateřiny Brožové má s osmi partnerkami devět dětí, a přesto vytáhl do boje za tradiční rodinu. Ta prý má zajímat politiky, a nikoli nějací migranti

26.05.2016
Výstřední milionář a exmilenec Kateřiny Brožové má s osmi partnerkami devět dětí, a přesto vytáhl do boje za tradiční rodinu. Ta prý má zajímat politiky, a nikoli nějací migranti

Foto: archiv

Popisek: Před deseti lety byl slovenský podnikatel a politik Boris Kollár krátce přítelem hvězdy TV Barrandov Kateřiny Brožové

Donedávna se objevoval především na stránkách bulvárních deníků a svou plodností si vysloužil přezdívku multitatínek. Že se s takovou image nedá uspět v politice? Chyba lávky! Bývalý milenec hvězdy televize Barrandov dokazuje, že když se chce, všechno jde.

V Čechách jsme si výstředního slovenského milionáře poprvé všimli, když se před pár lety objevoval několik měsíců po boku herečky Kateřiny Brožové jako její zbrusu nový objev. A protože se tato dáma dokonce jednou nechala slyšet, že by chudého muže svou přízní nikdy neobšťastnila, bylo nad slunce jasné, že i v případě tohoto hezounka nejspíš bude k jeho kladným vlastnostem patřit kromě luxusního exteriéru i patřičně naditá prkenice. U našich východních sousedů přitahuje Boris Kollár pozornost dlouhodobě především bezkonkurenčním donchuánstvím – doposud totiž dokázal s osmi dámami zplodit devět potomků. Z rasismu ho ale rozhodně podetřívat nelze – jedno dítě prý má s tanečnicí čokoládové pleti. Je vůbec možné s tak ‘pokaňkaným‘ profilem uspět v politice, navíc v zemi, která je mnohem více nábožensky založená než po staletí spíš rebelská Česká republika?

Bláznivá paní s nepříčetným úsměvem

Majitel rozhlasové stanice Fun rádio, lyžařského střediska v Nízkých Tatrách a několika dalších luxusních nemovitostí si to nepřipouští, naopak se klidně postavil do čela nového politického hnutí „Jsme rodina“, které sází na obranu konzervativních hodnot a také na poměrně drsný populismus. „Když jsem byl malý, tak jsem vyrůstal bez otce. Tehdy jsem si řekl, že toto svým dětem nikdy neudělám a chci mít velkou rodinu. Dnes by mi asi jedna žena těch devět dětí neporodila, to snad sami všichni uznáte, tak jsem si to vyřešil po svém,“ vysvětlil Kollár své přinejmenším netradiční pojetí rodiny médiím.

Podnikatel, který měl před lety známost mimo jiné i s herečkou Kateřinou Brožovou, prý chce chránit svoji rodinu i rodiny všech ostatních Slováků. „Cítím ohrožení Slovenska zvenčí a zevnitř,“ vysvětlil, proč se rozhodl vstoupit do politiky. Za velké nebezpečí považuje rovněž uprchlíky. „Toto už nepovažuji za imigraci, to je řízená věc, je to celé řízené. Dnes už to není imigrace, ale invaze, která znamená obrovský problém,“ prohlásil. „Vládnou nám degeši,“ napsal na svůj Facebook na adresu bruselských úředníků a německou kancléřku Angelu Merkelovou označil za „bláznivou paní s nepříčetným úsměvem“.

Inkluzi považuje za zločin

Před pár dny se Kollár vyjádřil ve videorozhovoru pro server Aktuálne.sk především k Romům. „Největší problém pro Slovensko nejsou Romové, ale systém, který je reprezentovaný vládní koalicí. Rozkrádají se veřejné zdroje,“ uvedl. Na svém facebookovém profilu se přitom vyjadřuje k Romům velmi kriticky, je například proti inkluzi. „Kdybychom sloučili děti ze zvláštních škol, tak bychom spáchali neuvěřitelný zločin,“ myslí si. Není to však pouze otázka romských dětí ze zvláštních škol. „Jen se obávám, že by byli v závěru postiženi všichni. Karavana přeci jde rychlostí toho nejpomalejšího,“ řekl. To, co napsal na svůj facebookový profil, považuje za určené pro přátele, nikoliv pro média. „Když dělám rozhovor pro vás, budu korektní,“ dodal.

„Mám hodně romských kamarádů. Musíme to rozlišovat. Někteří Romové ale žijí jako opičky v romských osadách. Potom jsou ale vysoce integrované romské rodiny, které předčí leckdy kohokoliv z majoritního bílého obyvatelstva,“ prohlásil. Za svůj život jsou však podle něj zodpovědní především oni sami. „Kdybyste mezi ně přišli s lopatami, viděli byste, jak ty lopaty chtějí,“ podotkl k jejich ochotě pracovat. Následně uvedl, že ideologie extremismu a fašismu je mu cizí, ale rozhodně nehodlá mlčet a chce říkat, co si myslí. Politiky by podle něj mělo především zajímat, jak žijí slovenské rodiny, a ne nějací migranti.

Čtěte také:

Zatímco jeden migrant ukopal sedmnáctiletého Němce k smrti, druhý mezitím sexuálně obtěžoval jeho přítelkyni. Nad trestním rejstříkem pachatele užasli i nejotrlejší policisté

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

 

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace