Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Podívejte, jakou svoloč si sem zveme. Objevila se hrůza na videu; uprchlíci brutálně napadali ženy a přitom je okrádali. A „účet“ od soudu? Směšný, dvě podmínky na půl roku

12.05.2016
Podívejte, jakou svoloč si sem zveme. Objevila se hrůza na videu; uprchlíci brutálně napadali ženy a přitom je okrádali. A „účet“ od soudu? Směšný, dvě podmínky na půl roku

Autor: wikipedie

Popisek: Německo protestuje

VIDEO Pamatujete na silvestrovskou noc hrůzy v Kolíně nad Rýně, kde imigranti bezhlavě pronásledovali a sexuálně obtěžovali ženy? Někteří z nich nedávno stanuli před soudem. Ovšem výsledek je tristní. V pondělí se navíc objevilo šokující video z kolínské noci. O videu informoval server listu The Daily Mail.

Záběry, které přinesla německá stanice WDR, ukazují osudnou noc v Kolíně nad Rýnem. Můžeme na nich vidět, jak imigranti ve skupinách útočí na nebohé ženy, jak odpalují petardy i to, jak se je policie marně snaží zpacifikovat. Unikátní video, na které upozornil anglický server The Daily Mail, ukazuje zoufalé ženy, křičící: „Můj bože, to nesmíte, sahat na mě!“ Policie se na videu za pomoci těžkooděnců pokouší zvládnout situaci.

Šokující video shlédněte zde:

 

Policie lhala veřejnosti

Kolínská policie čelila po Silvestru kritice, že situaci podcenila a měla málo nasazených mužů. Po silvestrovských oslavách nahlásily postižené více než 1100 případů sexuálního obtěžování a krádeží, ale u většiny z nich se nepodařilo najít pachatele, kterými byli podle svědků muži arabského původu. Německá policie se navíc ostudně rozsah útoků zatajit či bagatelizovat, až později byla veřejností nucena vše zveřejnit.

Nikdo nebyl odsouzen za sexuální násilí

Ženy si stěžovaly, že byly osahávány a okrádány skupinami imigrantů. A co na to vyšetřování? V podstatě nic, kupodivu totiž byla v noci tma, takže tváře útočníků nejsou na videích vidět. Natvrdo byl v půlce dubna odsouzen jen 21letý Alžířan za krádež peněženky. Další dva Alžířané dostali v jiném procesu půlroční podmínku za krádež mobilu, protože se jim nepovedlo prokázat sexuální obtěžování. Zůstali ale ve vazbě, čeká je deportace.

V noci byla totiž tma

Sexuální obtěžování se nepovedlo prokázat nikomu. „Prohlédli jsme přes 1100 hodin videozáznamů, ale kvůli špatným světelným podmínkám a zmatené situaci na místě můžeme vykázat jen málo vyšetřovacích úspěchů,” řekl stanici WDR mluvčí státního zastupitelství Ulrich Bremer. Naprostá většina pachatelů tak vyvázne bez trestu.

Doopravdy to byl blázen?

Původně byl s imigranty spojován i úterní útok v Bavorsku, kde sedmadvacetiletý útočník ve vlaku pobodal čtyři lidi, z nichž jeden na místě zemřel. Svědci tvrdili, že útočník křičel „Alláhu akbar“, tedy Bůh je veliký. Policie ale tvrdí, že útočník byl německého původu a že šlo o vyšinutého narkomana. Otázkou zůstává, zda se policie opět nesnaží mlžit, jako v případě kolínského Silvestra….

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');

 

Vložil: Lucie Kolouchová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace