Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rakousko vůči uprchlíkům rázně přitvrdilo. Proč? Zemí otřásá x případů znásilnění, jehož se dopustili migranti; Afghánec dokonce tři měsíce zneužíval třináctiletou dívku, další znásilnil seniora

04.05.2016
Rakousko vůči uprchlíkům rázně přitvrdilo. Proč? Zemí otřásá x případů znásilnění, jehož se dopustili migranti; Afghánec dokonce tři měsíce zneužíval třináctiletou dívku, další znásilnil seniora

Foto: Youtube, repro

Popisek: Rakouská policie, ilustrační foto

Rakouský parlament na samém konci dubna schválil zákon, který umožňuje vládě vyhlásit v důsledku migrační krize stav nouze a následně do země nevpustit žádné žadatele o azyl. Rakousko se tak podle britského deníku The Telegraph stalo jednou ze zemí s nejpřísnější migrační politikou.

V posledních měsících Rakousko v oblasti přistěhovalecké politiky skutečně přitvrzuje. Zatímco v loňském roce patřila země k nejbližším spojencům Německa, v posledních týdnech se jeho postoje vůči migrantům ubírají naprosto jiným směrem. Dalo by se s nadsázkou říci, že se Rakušané ubírají „maďarskou cestou“. Vláda mimo jiné nastavila roční hranici přijatých žádostí o azyl na 37 500 a země odmítá přes své území nechat proudit další desítky tisíc migrantů, kteří se pouze chtějí dostat do Německa.

V rámci nově přijatých opatření také Rakousko zavádí pohraniční kontroly, na hranicích s Itálií staví přibližně 370 metrů dlouhý plot. Jak poukazuje The Telegraph, rakouská vláda doufá, že přijetím přísnějších pravidel v oblasti přistěhovalecké politiky zabrání dalšímu vzestupu rakouských Svobodných (FPÖ), kterým aktuální průzkumy přisuzují zisk více než třiceti procent hlasů. Svobodní navíc slavili úspěch v prvním kole prezidentských voleb, kdy dokázal jejich kandidát Norbert Hofer s přehledem zvítězit a získat v součtu více procent než oba vládní kandidáti dohromady. 

Tři afghánští mladíci znásilnili jednadvacetiletou studentku na veřejných toaletách v Prátru 

Studentka byla v Prátru se svojí přítelkyní, od které se na moment odpojila, aby si odskočila na veřejné toalety. Do nezamčené toalety však za ní vnikli tři afghánští žadatelé o azyl ve věku šestnácti až sedmnácti let. Na dívku okamžitě zaútočili a postupně ji všichni znásilnili. Podle výpovědi dívky na policii jí drželi ústa, aby nemohla volat o pomoc. Celá událost se stala před několika dny pár minut po půlnoci.

„Když se o chvíli později šla kamarádka znásilněné dívky podívat na toalety, našla ji tam ležet na podlaze,“ sdělila médiím mluvčí policie Roman Hahslinger. Tři útočníci mezitím opustili místo činu, ale zanedlouho byli zajištěni policií. Všichni okamžitě uvedli, že byli příliš opilí a celý incident si vůbec nepamatují. Jeden z nich však později přiznal, že dívku skutečně znásilnili. Další z tria uvedl, že dívku drželi na toaletě, ale neznásilnili ji.

Toto není ojedinělý případ

Poslední z tria jako jediný trvá na tom, že si nepamatuje vůbec na nic. A to přesto, že jednadvacetiletá oběť jejich zvrhlého řádění všechny útočníky bezpečně identifikovala. Policie útočníky poslala do věznice ve čtvrti Josefstadt, kde budou čekat na výsledky vyšetřování. Jak uvádí rakouská mutace internetového serveru The Local, v zábavním parku Prátr se podobných incidentů odehrálo v minulých měsících hned několik.

V lednu letošního roku došlo ke znásilnění v ulici Haupthalle a v uplynulém měsíci policie zaznamenala jeden pokus o znásilnění. V obou případech figurují žadatelé o azyl mladší osmnácti let. „K dalšímu pokusu o znásilnění došlo také ve Štýrském Hradci, kde v nočních hodinách napadl sedmnáctiletý žadatel o azyl původem z Afghánistánu ženu přímo na ulici, když se vracela domů. Opilý teenager se snažil dvacetiletou dívku políbit. Když se bránila, chytil ji za vlasy a shodil na zem.

Naštěstí se ženě podařilo vymanit z útočníkova sevření a křikem přivolat na pomoc kolemjdoucí. Zadržený Afghánec se podle policie choval agresivně a obvinění z pokusu o znásilnění odmítl. 

Azylant z Afghánistánu tři měsíce zneužíval třináctiletou dívku 

Vyšetřovatelé v Dolním Rakousku řeší další závažnou kauzu. Třináctiletá dívka rodičům se strachem oznámila, že jeden z afghánských uprchlíků žijících v azylovém zařízení u našich jižních sousedů ji kontaktoval přes internet a po čase ji vylákal na procházku do lesa, kde po ní vyžadoval sexuální činy. Ze zločinu je podezřelý dvacetiletý Afghánec, jenž sedí toho času ve vazbě.

V okrese Korneuburg v Dolním Rakousku údajně došlo k sexuálnímu zneužití třináctileté dívky, kterého se měl dopustit dvacetiletý Afghánec – žadatel o azyl. Dívka a uprchlík se poprvé setkali na internetu, nějaký čas si psali a nakonec se setkali v lese. Afghánec se sice neuchýlil k násilnému útoku, ale dívce vyhrožoval, takže mu raději vyhověla. Dělo se tak po celé tři měsíce, možná oběť prý měla veliký strach svěřit se rodičům, ale jednoho dne tak přece jen učinila. A rodiče se okamžitě obrátili na policii.

Vzhledem k věku pachatelky ale vyšetřovatelé odmítají poskytovat médiím jakékoli informace. Podezřelý dvacetiletý Afghánec dlí ve vazbě. Informuje o tom server rakouského deníku Kurier.

Na konci ledna došlo v Rakousku k obdobnému případu. U zemského soudu ve Vídeňském Novém Městě byl v lednu tohoto roku odsouzen k trestu odnětí svobody osmnáctiletý mladík za to, že v závěru loňského roku znásilnil jednoho rakouského občana – seniora.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová