Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rakousko vůči uprchlíkům rázně přitvrdilo. Proč? Zemí otřásá x případů znásilnění, jehož se dopustili migranti; Afghánec dokonce tři měsíce zneužíval třináctiletou dívku, další znásilnil seniora

04.05.2016
Rakousko vůči uprchlíkům rázně přitvrdilo. Proč? Zemí otřásá x případů znásilnění, jehož se dopustili migranti; Afghánec dokonce tři měsíce zneužíval třináctiletou dívku, další znásilnil seniora

Autor: Youtube, repro

Popisek: Rakouská policie, ilustrační foto

Rakouský parlament na samém konci dubna schválil zákon, který umožňuje vládě vyhlásit v důsledku migrační krize stav nouze a následně do země nevpustit žádné žadatele o azyl. Rakousko se tak podle britského deníku The Telegraph stalo jednou ze zemí s nejpřísnější migrační politikou.

V posledních měsících Rakousko v oblasti přistěhovalecké politiky skutečně přitvrzuje. Zatímco v loňském roce patřila země k nejbližším spojencům Německa, v posledních týdnech se jeho postoje vůči migrantům ubírají naprosto jiným směrem. Dalo by se s nadsázkou říci, že se Rakušané ubírají „maďarskou cestou“. Vláda mimo jiné nastavila roční hranici přijatých žádostí o azyl na 37 500 a země odmítá přes své území nechat proudit další desítky tisíc migrantů, kteří se pouze chtějí dostat do Německa.

V rámci nově přijatých opatření také Rakousko zavádí pohraniční kontroly, na hranicích s Itálií staví přibližně 370 metrů dlouhý plot. Jak poukazuje The Telegraph, rakouská vláda doufá, že přijetím přísnějších pravidel v oblasti přistěhovalecké politiky zabrání dalšímu vzestupu rakouských Svobodných (FPÖ), kterým aktuální průzkumy přisuzují zisk více než třiceti procent hlasů. Svobodní navíc slavili úspěch v prvním kole prezidentských voleb, kdy dokázal jejich kandidát Norbert Hofer s přehledem zvítězit a získat v součtu více procent než oba vládní kandidáti dohromady. 

Tři afghánští mladíci znásilnili jednadvacetiletou studentku na veřejných toaletách v Prátru 

Studentka byla v Prátru se svojí přítelkyní, od které se na moment odpojila, aby si odskočila na veřejné toalety. Do nezamčené toalety však za ní vnikli tři afghánští žadatelé o azyl ve věku šestnácti až sedmnácti let. Na dívku okamžitě zaútočili a postupně ji všichni znásilnili. Podle výpovědi dívky na policii jí drželi ústa, aby nemohla volat o pomoc. Celá událost se stala před několika dny pár minut po půlnoci.

„Když se o chvíli později šla kamarádka znásilněné dívky podívat na toalety, našla ji tam ležet na podlaze,“ sdělila médiím mluvčí policie Roman Hahslinger. Tři útočníci mezitím opustili místo činu, ale zanedlouho byli zajištěni policií. Všichni okamžitě uvedli, že byli příliš opilí a celý incident si vůbec nepamatují. Jeden z nich však později přiznal, že dívku skutečně znásilnili. Další z tria uvedl, že dívku drželi na toaletě, ale neznásilnili ji.

Toto není ojedinělý případ

Poslední z tria jako jediný trvá na tom, že si nepamatuje vůbec na nic. A to přesto, že jednadvacetiletá oběť jejich zvrhlého řádění všechny útočníky bezpečně identifikovala. Policie útočníky poslala do věznice ve čtvrti Josefstadt, kde budou čekat na výsledky vyšetřování. Jak uvádí rakouská mutace internetového serveru The Local, v zábavním parku Prátr se podobných incidentů odehrálo v minulých měsících hned několik.

V lednu letošního roku došlo ke znásilnění v ulici Haupthalle a v uplynulém měsíci policie zaznamenala jeden pokus o znásilnění. V obou případech figurují žadatelé o azyl mladší osmnácti let. „K dalšímu pokusu o znásilnění došlo také ve Štýrském Hradci, kde v nočních hodinách napadl sedmnáctiletý žadatel o azyl původem z Afghánistánu ženu přímo na ulici, když se vracela domů. Opilý teenager se snažil dvacetiletou dívku políbit. Když se bránila, chytil ji za vlasy a shodil na zem.

Naštěstí se ženě podařilo vymanit z útočníkova sevření a křikem přivolat na pomoc kolemjdoucí. Zadržený Afghánec se podle policie choval agresivně a obvinění z pokusu o znásilnění odmítl. 

Azylant z Afghánistánu tři měsíce zneužíval třináctiletou dívku 

Vyšetřovatelé v Dolním Rakousku řeší další závažnou kauzu. Třináctiletá dívka rodičům se strachem oznámila, že jeden z afghánských uprchlíků žijících v azylovém zařízení u našich jižních sousedů ji kontaktoval přes internet a po čase ji vylákal na procházku do lesa, kde po ní vyžadoval sexuální činy. Ze zločinu je podezřelý dvacetiletý Afghánec, jenž sedí toho času ve vazbě.

V okrese Korneuburg v Dolním Rakousku údajně došlo k sexuálnímu zneužití třináctileté dívky, kterého se měl dopustit dvacetiletý Afghánec – žadatel o azyl. Dívka a uprchlík se poprvé setkali na internetu, nějaký čas si psali a nakonec se setkali v lese. Afghánec se sice neuchýlil k násilnému útoku, ale dívce vyhrožoval, takže mu raději vyhověla. Dělo se tak po celé tři měsíce, možná oběť prý měla veliký strach svěřit se rodičům, ale jednoho dne tak přece jen učinila. A rodiče se okamžitě obrátili na policii.

Vzhledem k věku pachatelky ale vyšetřovatelé odmítají poskytovat médiím jakékoli informace. Podezřelý dvacetiletý Afghánec dlí ve vazbě. Informuje o tom server rakouského deníku Kurier.

Na konci ledna došlo v Rakousku k obdobnému případu. U zemského soudu ve Vídeňském Novém Městě byl v lednu tohoto roku odsouzen k trestu odnětí svobody osmnáctiletý mladík za to, že v závěru loňského roku znásilnil jednoho rakouského občana – seniora.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace