Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Špinavá hrouda sádla! Nejodpornější ukázka lidské závisti: Neomalený buran nevydýchal domek své hostitelky; to jsou prý ti čeští zbohatlíci. Přesně o to ale TV Prima stojí

15.04.2016
Špinavá hrouda sádla! Nejodpornější ukázka lidské závisti: Neomalený buran nevydýchal domek své hostitelky; to jsou prý ti čeští zbohatlíci. Přesně o to ale TV Prima stojí

Autor: Repro

Popisek: Zde je Andrea v čele stolu při večeři v pořadu Prostřeno, který vyvolal takový ohlas. Soutěžící Radek nejvíce vpravo

Reality show televize Prima Prostřeno nejspíše nevstoupí do dějin televizní zábavy jako pořad o vaření, ale spíše o něčem úplně jiném. Úkol připravit hostinu pro soutěžící je totiž především záminkou, aby byl vyprovokován nějaký pořádný bulvární skandál. Nejčastěji tomu napomůže exotický jedinec, nepořádek v bytě hostitelů nebo ve zdvořilé společnosti nepřijatelné „šmejdění“.

A právě na tuto obskurní disciplínu doplatila v jednom z posledních dílů Prostřeno Andrea.  Svobodná matka dvou malých dětí, nyní nezaměstnaná. To, že přes tento momentální  problém vlastní  dobře zařízený  jednopatrový domek, nevydýchal její soutěžící kolega Radek. Zamindrákovaný hromotluk sice kazil svým neomaleným buranstvím  náladu u stolu při každé možné příležitosti po celou dobu, ale na Andree se skutečně vyřádil.  Svoje emoce vůbec neovládal i když ona jej  všemožně šetřila a dokonce omlouvala. Spontánně předvedl jednu z nejodpornějších  lidských vlastností,  závistivost. 

To jsou ti čeští zbohatlíci

Při prohlídce  domu hostitelky, který rozhodně nebyl nijak okázale zařízený,  se nahlas rozčílil, jen  co  se ocitl v ložnici: „Takovou má velkou televizi, na mě je to až moc velkej přepych, to kdybych vyhrál ve sportce, tak si to podobně zařídím.  Myslím, že si hraje na moc velkou nóbl dámu,  to jsou ti čeští zbohatlíci. Bohatý chtějí ještě víc, chudý nemají nic,“ stěžoval si naštvaně. Ale Andreu nešetřil ani kvůli francouzské kuchyni. Předkrm podle něj byl příliš složitý.  „Moc chutí najednou, to je vidět, kde jsou prachy, tady samý takový sýry. To je samá zelenina, já si tady připadám jako králík, to je jako bych byl někde na hotelu. Myslím si, že je to zbytečnej přepych, asi chce ukázat že na to má, my jsme holt obyčejný lidi, který dělají rukama, já bych se sýra nenajedl,“ kveruloval při každém chodu.  Polévka  podle něj měla naopak chuť nemastnou, neslanou, maso s omáčkou nemělo chuť vůbec. Radši prý by si dal bramborák. 

Obyčejnej Čecháček..

Další extempore nastalo, když se Radek  zajímal, jak Andrea zvládá „utáhnout ten barák“. Neopomněl  zdůraznit, že on chodí do práce přes dvacet let a nemá na to.  Andrea mu vysvětlila, že si na dům vydělala dříve (mimo jiné pracovala v cizině) a jeho provoz  je levnější než nájem v bytu.  „Buď nám lže nebo má tak bohatý rodiče, nevěřím tomu, že to táhne ze svýho, když nepracuje“, podezíral ji. Opět zdůraznil, že je „obyčejnej dělník, Čecháček, kterej dělá tady těma rukama“.  Není prý závistivý, ale Andrea podle něj žije v příliš velkém komfortu. Když připravila na závěrečnou zábavu  tvoření obrázků z mušliček,  které nasbírala u moře ve Francii, postěžoval si, že ještě u moře nebyl a že je to zábava pro holky. Na závěr hostitelce, která se již stěží ovládala, opět vyčinil, že se nemusela vytahovat a předvádět, že na to má. Navíc ji obvinil, že „cucá ze státu prachy“ a ptal se jí, kde má „nějakýho chlapa“. 

Ostuda před celým národem

Naštěstí, zdaleka ne každý Čech, podléhá závisti, a tak to Radek u diváků následně pořádně schytal. Na jeho úkor se doslova vyřádili: „Má IQ mražené makrely. IQ tykve. Ubohej závistivej Čecháček. Udělal si ostudu před celým národem. Špinavá hrouda sádla. Takového vola, aby člověk pohledal. Zezelenal závistí. Naprostý buran, nevychovaný hulvát a vidlák. Nesmírně zakomplexovaný, hnusný pačlověk.“ Záplava ostrých narážek a vzkazů na webu Primy překvapivě končí konstatováním: „Konečně se národ semkl.“ Kéž by.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace