Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ministerstvu průmyslu a obchodu se podařilo na mezinárodním workshopu Clean Sky 2 podpořit spolupráci s českými leteckými firmami

03.04.2016
Ministerstvu průmyslu a obchodu se podařilo na mezinárodním workshopu Clean Sky 2 podpořit spolupráci s českými leteckými firmami

Foto: mpo.cz

Popisek: Hlavním cílem podpisu Memoranda je zapojení významných regionálních, ale i globálních firem do této iniciativy EU a navázat spolupráci také na další růstová odvětví, nejen ICT, elektrotechniku a další KETs obory, ale rovněž oblast strojírenství

Na konci března proběhl na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) workshop s názvem Clean Sky 2, kterému předcházelo podepsání Memoranda o porozumění mezi MPO a Clean Sky 2 Joint Undertaking.

Pomohou strukturální fondy leteckému průmyslu?

Memorandum v Praze podepsal za Českou republiku náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný a za Clean Sky 2 Joint Undertaking výkonný ředitel Eric Dautriat.

Joint Undertaking (JU) v oblasti Clean Sky je iniciativa Evropské Unie (EU), která přináší možnost přispět k významnému rozvoji v oblasti leteckého průmyslu, včetně jeho financování a to zejména se zaměřením na regionální firmy, které mají obrovský potenciál pro inovace a aplikovaný VaV.

Hlavním cílem podpisu Memoranda je zapojení významných regionálních, ale i globálních firem do této iniciativy EU a navázat spolupráci také na další růstová odvětví, nejen ICT, elektrotechniku a další KETs obory, ale rovněž oblast strojírenství. V rámci výzvy Evropské komise zaznamenalo vedení JU Clean Sky velmi hojnou účast České republiky. Z hlediska financování zde existují možnosti komplementárních aktivit s Evropskými strukturálními a investičními fondy (ESIF) a zapojení Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) jako doplňkového zdroje.

Co je cílem memoranda

Podpis Memoranda by měl zahájit komunikační platformu s cílem zvýšit čerpání a předkládání projektů do specifických výzev Horizontu 2020 synergicky shodných s tématikou ESIF, konkrétně s OP PIK. Cílovou skupinou jsou velké firmy, univerzity, malé a střední firmy, ale i start—upy, které mají inovativní a jedinečné projekty, které se mohou velmi rychle etablovat na mezinárodním trhu a získat pro svůj rozjezd financování i investora.

Workshop probíhal v mezinárodním duchu a zahájil diskuzi se zahraničními experty v mnoha oblastech, například jak projekty připravit tak, aby byly atraktivní a prošly sítem konkurence. Tato aktivita je též snahou přiblížit žadatelům strukturálních fondů problematiku VaV v oblasti komunitárních programů. Současný stav zapojení českých firem na poli evropských programů v oblasti podpory internacionálního výzkumu a vývoje je zatím poměrně nízký. Workshopu se zúčastnilo 40 zájemců z řad stakeholderů, velkých i malých firem a rovněž zástupců státní správy, kteří usilují o vhodné nastavení metodiky a harmonizace, aby zajímavé projekty získaly zdroje financování.

Ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR se tímto podařilo otevřít komunikační platformu a technologickou iniciativu pro Clean Sky 2 a případnou aplikaci Seal of Excellence, která může být prospěšná jak ke zvýšení absorpční kapacity OP PIK, tak k implementaci další kategorie průmyslové revoluce Průmysl 4.0.

Na níže uvedeném odkazu naleznete více informací o aktivitě Clean Sky.

http://www.cleansky.eu/

http://cleansky.eu/con...nt/event/clean—sky—forum—0

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

 

Vložil: Lucie Bartoš