Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ministerstvu průmyslu a obchodu se podařilo na mezinárodním workshopu Clean Sky 2 podpořit spolupráci s českými leteckými firmami

03.04.2016
Ministerstvu průmyslu a obchodu se podařilo na mezinárodním workshopu Clean Sky 2 podpořit spolupráci s českými leteckými firmami

Autor: mpo.cz

Popisek: Hlavním cílem podpisu Memoranda je zapojení významných regionálních, ale i globálních firem do této iniciativy EU a navázat spolupráci také na další růstová odvětví, nejen ICT, elektrotechniku a další KETs obory, ale rovněž oblast strojírenství

Na konci března proběhl na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) workshop s názvem Clean Sky 2, kterému předcházelo podepsání Memoranda o porozumění mezi MPO a Clean Sky 2 Joint Undertaking.

Pomohou strukturální fondy leteckému průmyslu?

Memorandum v Praze podepsal za Českou republiku náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný a za Clean Sky 2 Joint Undertaking výkonný ředitel Eric Dautriat.

Joint Undertaking (JU) v oblasti Clean Sky je iniciativa Evropské Unie (EU), která přináší možnost přispět k významnému rozvoji v oblasti leteckého průmyslu, včetně jeho financování a to zejména se zaměřením na regionální firmy, které mají obrovský potenciál pro inovace a aplikovaný VaV.

Hlavním cílem podpisu Memoranda je zapojení významných regionálních, ale i globálních firem do této iniciativy EU a navázat spolupráci také na další růstová odvětví, nejen ICT, elektrotechniku a další KETs obory, ale rovněž oblast strojírenství. V rámci výzvy Evropské komise zaznamenalo vedení JU Clean Sky velmi hojnou účast České republiky. Z hlediska financování zde existují možnosti komplementárních aktivit s Evropskými strukturálními a investičními fondy (ESIF) a zapojení Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) jako doplňkového zdroje.

Co je cílem memoranda

Podpis Memoranda by měl zahájit komunikační platformu s cílem zvýšit čerpání a předkládání projektů do specifických výzev Horizontu 2020 synergicky shodných s tématikou ESIF, konkrétně s OP PIK. Cílovou skupinou jsou velké firmy, univerzity, malé a střední firmy, ale i start—upy, které mají inovativní a jedinečné projekty, které se mohou velmi rychle etablovat na mezinárodním trhu a získat pro svůj rozjezd financování i investora.

Workshop probíhal v mezinárodním duchu a zahájil diskuzi se zahraničními experty v mnoha oblastech, například jak projekty připravit tak, aby byly atraktivní a prošly sítem konkurence. Tato aktivita je též snahou přiblížit žadatelům strukturálních fondů problematiku VaV v oblasti komunitárních programů. Současný stav zapojení českých firem na poli evropských programů v oblasti podpory internacionálního výzkumu a vývoje je zatím poměrně nízký. Workshopu se zúčastnilo 40 zájemců z řad stakeholderů, velkých i malých firem a rovněž zástupců státní správy, kteří usilují o vhodné nastavení metodiky a harmonizace, aby zajímavé projekty získaly zdroje financování.

Ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR se tímto podařilo otevřít komunikační platformu a technologickou iniciativu pro Clean Sky 2 a případnou aplikaci Seal of Excellence, která může být prospěšná jak ke zvýšení absorpční kapacity OP PIK, tak k implementaci další kategorie průmyslové revoluce Průmysl 4.0.

Na níže uvedeném odkazu naleznete více informací o aktivitě Clean Sky.

http://www.cleansky.eu/

http://cleansky.eu/con...nt/event/clean—sky—forum—0

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace