Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jiná sexuální orientace či náboženství jsou u migrantů důvodem k násilí, sexuální útoky raději policie tají. Němci vymysleli řešení, které bude stát miliony eur. Je to jenom další projev naivity?

03.04.2016
Jiná sexuální orientace či náboženství jsou u migrantů důvodem k násilí, sexuální útoky raději policie tají. Němci vymysleli řešení, které bude stát miliony eur. Je to jenom další projev naivity?

Foto: Youtube, repro

Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Německé ministerstvo pro rodiny, seniory, ženy a mládež hodlá vynaložit 200 milionů eur na boj proti sexuálnímu zneužívání žen a dětí v uprchlických táborech. Ve čtvrtek to ministerstvo uvedlo ve svém oficiálním prohlášení.

Nový systém vstoupil v platnost 1. dubna a umožní poskytovat finanční prostředky na zřízení chráněných zón pro ženy a děti. Tyto peníze budou podle ministerstva k dispozici na účtě státem vlastněné banky KfW, ze kterého je budou moci čerpat obecní úřady. „Bohužel velmi dobře víme, že děti a ženy nejsou v táborech dostatečně chráněny před zneužíváním a sexuálním násilím. To je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli zřídit tento speciální fond,“ uvedl Ralf Kleindiek z ministerstva.

Přijatá opatření v uprchlických táborech by se podle Kleindieka měla týkat nejenom personálu, ale také změn v samotném vybavení. „Je nutné vybudovat uzamykatelné ubytovací jednotky s vlastním sociálním zařízením. Děti a dospívající mládež by měla mít k dispozici místnosti, určené pro hry a učení,“ vysvětloval Kleindiek. Ministerstvo také plánuje v rámci spolupráce UNICEF posílat peníze na školení zaměstnanců, působících v táborech, a poskytování informací lidem, pobývajícím ve více než stovce uprchlických zařízeních po celé zemi.

Veřejnost se dozvídá jen o zlomku útoků

Podle zjištění serveru The Local.de by měly jít konkrétně na poskytování poradenství a pomoc pro oběti prožitých traumat a mučení čtyři miliony eur. „Německo sice přijalo v loňském roce zdaleka nejvíce uprchlíků ze všech evropských zemí, ale jejich životní podmínky v táborech nejsou rozhodně ideální. Kvůli této záležitosti dokonce země čelí vyšetřování ze strany Evropské komise. Případy sexuálního zneužívání v uprchlických táborech sice nejsou speciálně evidovány, ale je jich mnoho. V táboře v Gießenu se stalo podle Die Welt jenom za loňské září terčem sexuálního násilí patnáct osob.“

Přesné statistiky nejsou známy, protože německá média z obav před vyvoláním protiimigračních nálad o všech případech sexuálního násilí v uprchlických táborech neinformují. Loni na podzim připustil šéf německé policejní unie, že veřejnost se dozvídá jen o zlomku z celkového počtu sexuálně motivovaných útoků v uprchlických táborech. Terčem násilí se však stávají také osoby s odlišnou sexuální orientací a lidé, vyznávající jiné náboženství než islám. Před několika měsíci byl například v Berlíně zřízen jeden z prvních uprchlických táborů na světě, vyhrazených čistě pro homosexuály.

Čtěte také:

Osvědčený padouch a delikvent vyváděl všechny z míry svatouškovskou výmluvností. Dokázal být tak věrohodný, že ho při natáčení nechtěla bytná ani pustit do domu. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace