Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jiná sexuální orientace či náboženství jsou u migrantů důvodem k násilí, sexuální útoky raději policie tají. Němci vymysleli řešení, které bude stát miliony eur. Je to jenom další projev naivity?

03.04.2016
Jiná sexuální orientace či náboženství jsou u migrantů důvodem k násilí, sexuální útoky raději policie tají. Němci vymysleli řešení, které bude stát miliony eur. Je to jenom další projev naivity?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Německé ministerstvo pro rodiny, seniory, ženy a mládež hodlá vynaložit 200 milionů eur na boj proti sexuálnímu zneužívání žen a dětí v uprchlických táborech. Ve čtvrtek to ministerstvo uvedlo ve svém oficiálním prohlášení.

Nový systém vstoupil v platnost 1. dubna a umožní poskytovat finanční prostředky na zřízení chráněných zón pro ženy a děti. Tyto peníze budou podle ministerstva k dispozici na účtě státem vlastněné banky KfW, ze kterého je budou moci čerpat obecní úřady. „Bohužel velmi dobře víme, že děti a ženy nejsou v táborech dostatečně chráněny před zneužíváním a sexuálním násilím. To je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli zřídit tento speciální fond,“ uvedl Ralf Kleindiek z ministerstva.

Přijatá opatření v uprchlických táborech by se podle Kleindieka měla týkat nejenom personálu, ale také změn v samotném vybavení. „Je nutné vybudovat uzamykatelné ubytovací jednotky s vlastním sociálním zařízením. Děti a dospívající mládež by měla mít k dispozici místnosti, určené pro hry a učení,“ vysvětloval Kleindiek. Ministerstvo také plánuje v rámci spolupráce UNICEF posílat peníze na školení zaměstnanců, působících v táborech, a poskytování informací lidem, pobývajícím ve více než stovce uprchlických zařízeních po celé zemi.

Veřejnost se dozvídá jen o zlomku útoků

Podle zjištění serveru The Local.de by měly jít konkrétně na poskytování poradenství a pomoc pro oběti prožitých traumat a mučení čtyři miliony eur. „Německo sice přijalo v loňském roce zdaleka nejvíce uprchlíků ze všech evropských zemí, ale jejich životní podmínky v táborech nejsou rozhodně ideální. Kvůli této záležitosti dokonce země čelí vyšetřování ze strany Evropské komise. Případy sexuálního zneužívání v uprchlických táborech sice nejsou speciálně evidovány, ale je jich mnoho. V táboře v Gießenu se stalo podle Die Welt jenom za loňské září terčem sexuálního násilí patnáct osob.“

Přesné statistiky nejsou známy, protože německá média z obav před vyvoláním protiimigračních nálad o všech případech sexuálního násilí v uprchlických táborech neinformují. Loni na podzim připustil šéf německé policejní unie, že veřejnost se dozvídá jen o zlomku z celkového počtu sexuálně motivovaných útoků v uprchlických táborech. Terčem násilí se však stávají také osoby s odlišnou sexuální orientací a lidé, vyznávající jiné náboženství než islám. Před několika měsíci byl například v Berlíně zřízen jeden z prvních uprchlických táborů na světě, vyhrazených čistě pro homosexuály.

Čtěte také:

Osvědčený padouch a delikvent vyváděl všechny z míry svatouškovskou výmluvností. Dokázal být tak věrohodný, že ho při natáčení nechtěla bytná ani pustit do domu. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace