Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Jiná sexuální orientace či náboženství jsou u migrantů důvodem k násilí, sexuální útoky raději policie tají. Němci vymysleli řešení, které bude stát miliony eur. Je to jenom další projev naivity?

03.04.2016
Jiná sexuální orientace či náboženství jsou u migrantů důvodem k násilí, sexuální útoky raději policie tají. Němci vymysleli řešení, které bude stát miliony eur. Je to jenom další projev naivity?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Německé ministerstvo pro rodiny, seniory, ženy a mládež hodlá vynaložit 200 milionů eur na boj proti sexuálnímu zneužívání žen a dětí v uprchlických táborech. Ve čtvrtek to ministerstvo uvedlo ve svém oficiálním prohlášení.

Nový systém vstoupil v platnost 1. dubna a umožní poskytovat finanční prostředky na zřízení chráněných zón pro ženy a děti. Tyto peníze budou podle ministerstva k dispozici na účtě státem vlastněné banky KfW, ze kterého je budou moci čerpat obecní úřady. „Bohužel velmi dobře víme, že děti a ženy nejsou v táborech dostatečně chráněny před zneužíváním a sexuálním násilím. To je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli zřídit tento speciální fond,“ uvedl Ralf Kleindiek z ministerstva.

Přijatá opatření v uprchlických táborech by se podle Kleindieka měla týkat nejenom personálu, ale také změn v samotném vybavení. „Je nutné vybudovat uzamykatelné ubytovací jednotky s vlastním sociálním zařízením. Děti a dospívající mládež by měla mít k dispozici místnosti, určené pro hry a učení,“ vysvětloval Kleindiek. Ministerstvo také plánuje v rámci spolupráce UNICEF posílat peníze na školení zaměstnanců, působících v táborech, a poskytování informací lidem, pobývajícím ve více než stovce uprchlických zařízeních po celé zemi.

Veřejnost se dozvídá jen o zlomku útoků

Podle zjištění serveru The Local.de by měly jít konkrétně na poskytování poradenství a pomoc pro oběti prožitých traumat a mučení čtyři miliony eur. „Německo sice přijalo v loňském roce zdaleka nejvíce uprchlíků ze všech evropských zemí, ale jejich životní podmínky v táborech nejsou rozhodně ideální. Kvůli této záležitosti dokonce země čelí vyšetřování ze strany Evropské komise. Případy sexuálního zneužívání v uprchlických táborech sice nejsou speciálně evidovány, ale je jich mnoho. V táboře v Gießenu se stalo podle Die Welt jenom za loňské září terčem sexuálního násilí patnáct osob.“

Přesné statistiky nejsou známy, protože německá média z obav před vyvoláním protiimigračních nálad o všech případech sexuálního násilí v uprchlických táborech neinformují. Loni na podzim připustil šéf německé policejní unie, že veřejnost se dozvídá jen o zlomku z celkového počtu sexuálně motivovaných útoků v uprchlických táborech. Terčem násilí se však stávají také osoby s odlišnou sexuální orientací a lidé, vyznávající jiné náboženství než islám. Před několika měsíci byl například v Berlíně zřízen jeden z prvních uprchlických táborů na světě, vyhrazených čistě pro homosexuály.

Čtěte také:

Osvědčený padouch a delikvent vyváděl všechny z míry svatouškovskou výmluvností. Dokázal být tak věrohodný, že ho při natáčení nechtěla bytná ani pustit do domu. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace