Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zatímco starší sestra odhodlaně dobývá Prahu, mladší se proměnila z někdejší rebelky v domácí puťku. Co závidí Zuzana Norisová úspěšné Soně?

02.04.2016
Zatímco starší sestra odhodlaně dobývá Prahu, mladší se proměnila z někdejší rebelky v domácí puťku. Co závidí Zuzana Norisová úspěšné Soně?

Autor: ČT

Popisek: Zuzana Norisová v roli Terezy, s níž před patnácti lety dobyla srdce českých diváků

Temperamentní Slovenka chtěla po porodu zůstat raději doma, jenže na toto rozhodnutí začíná pořádně doplácet. Její starší sestra Soňa, která jde nyní v českých televizích z role do role, má totiž podle Zuzany Norisové proti ní jednu obrovskou výhodu.

Je mezi nimi věkový rozdíl pět a půl roku, přesto mladší Zuzana začala dobývat Prahu mnohem dříve, když před patnácti lety zazářila ve filmovém retro muzikálu režiséra Filipa Renče Rebelové. Jako Tereza sklidila obrovský úspěch, přestože v projektu stanuly před kamerou obě sestry Norisovy – o starší Soně, která ztvárnila postavu otcovy nové partnerky Alžběty, si většina diváků pomyslela, že je zajímavá, většina z nich ale zpravidla ani nepátrala po jejím jménu. Časem se ale karta obrátila.

Sestry Norisovy se v českých projektech vystřídaly. Zatímco mladší Zuzana (vpravo) vyklidila pozice, starší Soňa je čím dál populárnější.

Sestry Norisovy se v českých projektech vystřídaly. Zatímco mladší Zuzana (vpravo) vyklidila pozice,
starší Soňa je čím dál populárnější.

„Sestra má výhodu v tom, že je jejímu synovi už deset let, proto může jezdit Praha-Bratislava a zpět dost často. Ale nebyl by to špatný nápad, kdybychom měly společné bydlení v Praze,“ prohlásila Zuzana, která sestře tak trošku závidí pracovní volnost, rozhodně ale jenom v dobrém, a úspěch jí rozhodně přeje. O sestrách Norisových je totiž dávno všeobecně známo, že se mají velmi rády a vycházejí spolu přímo skvěle.

Velké projekty Zuzana odmítá

Soňa pevně zakotvila v povědomí českých diváků teprve před pěti lety, když jí televize Nova svěřila hlavní roli kapitánky Jany Vinické v krimiseriálu Policie Modrava. A zatímco se chopila příležitosti, mladší Zuzana začala v Praze postupně vyklízet své dosavadní pozice. Důvod k tomu měla zcela pochopitelný – začaly jí pořádně nahlas tikat biologické hodiny. Před třemi lety konečně porodila prvorozenou dceru Júlii a práci definitivně odsunula na vedlejší kolej. Dokonce se s partnerem Ondrejem Kovaľem odstěhovala zpátky do slovenské metropole.

Soňa v 'nováckém' seriálu Policie Modrava

Soňa v 'nováckém' seriálu Policie Modrava

„Je pravda, že jsem práci v Praze většinou odmítala a chtěla jsem být hlavně na Slovensku. Ale to je trochu těžké, protože získat v Bratislavě práci není jednoduché. Hraji sice v divadle, ale nenatáčím. Přitom z Prahy mi neustále volají a já musím odmítat velké projekty, abych byla s malou. Ale ničeho nelituji. Možná se do Prahy zase jednou vrátíme. Prahu miluji a také práci, která tam je. Ale zázemí, kamarádky, to mám zase v Bratislavě,“ vysvětlila v rozhovoru pro server idnes.cz Zuzana, která se s Ondrejem dokonce pustila do stavby domu na okraji slovenského hlavního města.

Julinka je stejný mimoň jako máma

Na prvním místě v Zuzanině životě je každopádně dcera, přesto se ale temperamentní a poněkud excentrická herečka neproměnila v kvočnu-pečovatelku, která by jenom seděla doma. Po porodu natáčela poprvé v Čechách, už když bylo malé půl roku. Zahrála si tenkrát v hudební pohádce Jana Svěráka Tři bratři a později se objevila také v seriálu televize Prima Vinaři. „Podle mě je ideální to skloubit, ale když nejsem s dcerou, vím, že čas, prožitý s dítětem, se už nikdy nevrátí,“ konstatovala. Navíc prý tříletá princezna právě prožívá ‘závislácké‘ období, je maminčin mazánek a neustále by chtěla být s ní.

Zuzana s dcerou Julinkou a partnerem, hercem Ondrejem Kovaľem

Zuzana s dcerou Julinkou a partnerem, hercem Ondrejem Kovaľem

Proto ji Zuzana občas bere dokonce s sebou i na představení do divadla, takže Julinka může odmalička nasávat atmosféru, která učarovala i oběma jejím rodičům. A nejspíš i z ní bude jednou ‘komediantka‘. „Zkouší moje šminky, kabelky a v mých botách chodí jako gejša. Hraje si na tanečnici a je velmi pohybově nadaná. Myslím si, že se v budoucnosti neztratí ani jako herečka. Po otci má hlavně akrobatické schopnosti. Co s ní Ondrej dělá, to je něco neuvěřitelného. Klidně by se mohla živit v cirkusu. Sice by se hodilo, aby dělala něco racionálního, jako například právničku, ale vypadá to, že je podobný mimoň, jako jsme my,“ prozradila spokojená Zuzana a přiznala, že by časem dcerce určitě s partnerem rádi dopřáli i sourozence.

Čtěte také:

Žije jako na lochnesce. Sotva se vrátila s velkou slávou na obrazovku, už zase bude končit. S moderátorkou svého největšího programového dojáku se na Kavčích horách fakt nemazlí

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace