Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zatímco starší sestra odhodlaně dobývá Prahu, mladší se proměnila z někdejší rebelky v domácí puťku. Co závidí Zuzana Norisová úspěšné Soně?

02.04.2016
Zatímco starší sestra odhodlaně dobývá Prahu, mladší se proměnila z někdejší rebelky v domácí puťku. Co závidí Zuzana Norisová úspěšné Soně?

Foto: ČT

Popisek: Zuzana Norisová v roli Terezy, s níž před patnácti lety dobyla srdce českých diváků

Temperamentní Slovenka chtěla po porodu zůstat raději doma, jenže na toto rozhodnutí začíná pořádně doplácet. Její starší sestra Soňa, která jde nyní v českých televizích z role do role, má totiž podle Zuzany Norisové proti ní jednu obrovskou výhodu.

Je mezi nimi věkový rozdíl pět a půl roku, přesto mladší Zuzana začala dobývat Prahu mnohem dříve, když před patnácti lety zazářila ve filmovém retro muzikálu režiséra Filipa Renče Rebelové. Jako Tereza sklidila obrovský úspěch, přestože v projektu stanuly před kamerou obě sestry Norisovy – o starší Soně, která ztvárnila postavu otcovy nové partnerky Alžběty, si většina diváků pomyslela, že je zajímavá, většina z nich ale zpravidla ani nepátrala po jejím jménu. Časem se ale karta obrátila.

Sestry Norisovy se v českých projektech vystřídaly. Zatímco mladší Zuzana (vpravo) vyklidila pozice, starší Soňa je čím dál populárnější.

Sestry Norisovy se v českých projektech vystřídaly. Zatímco mladší Zuzana (vpravo) vyklidila pozice,
starší Soňa je čím dál populárnější.

„Sestra má výhodu v tom, že je jejímu synovi už deset let, proto může jezdit Praha-Bratislava a zpět dost často. Ale nebyl by to špatný nápad, kdybychom měly společné bydlení v Praze,“ prohlásila Zuzana, která sestře tak trošku závidí pracovní volnost, rozhodně ale jenom v dobrém, a úspěch jí rozhodně přeje. O sestrách Norisových je totiž dávno všeobecně známo, že se mají velmi rády a vycházejí spolu přímo skvěle.

Velké projekty Zuzana odmítá

Soňa pevně zakotvila v povědomí českých diváků teprve před pěti lety, když jí televize Nova svěřila hlavní roli kapitánky Jany Vinické v krimiseriálu Policie Modrava. A zatímco se chopila příležitosti, mladší Zuzana začala v Praze postupně vyklízet své dosavadní pozice. Důvod k tomu měla zcela pochopitelný – začaly jí pořádně nahlas tikat biologické hodiny. Před třemi lety konečně porodila prvorozenou dceru Júlii a práci definitivně odsunula na vedlejší kolej. Dokonce se s partnerem Ondrejem Kovaľem odstěhovala zpátky do slovenské metropole.

Soňa v 'nováckém' seriálu Policie Modrava

Soňa v 'nováckém' seriálu Policie Modrava

„Je pravda, že jsem práci v Praze většinou odmítala a chtěla jsem být hlavně na Slovensku. Ale to je trochu těžké, protože získat v Bratislavě práci není jednoduché. Hraji sice v divadle, ale nenatáčím. Přitom z Prahy mi neustále volají a já musím odmítat velké projekty, abych byla s malou. Ale ničeho nelituji. Možná se do Prahy zase jednou vrátíme. Prahu miluji a také práci, která tam je. Ale zázemí, kamarádky, to mám zase v Bratislavě,“ vysvětlila v rozhovoru pro server idnes.cz Zuzana, která se s Ondrejem dokonce pustila do stavby domu na okraji slovenského hlavního města.

Julinka je stejný mimoň jako máma

Na prvním místě v Zuzanině životě je každopádně dcera, přesto se ale temperamentní a poněkud excentrická herečka neproměnila v kvočnu-pečovatelku, která by jenom seděla doma. Po porodu natáčela poprvé v Čechách, už když bylo malé půl roku. Zahrála si tenkrát v hudební pohádce Jana Svěráka Tři bratři a později se objevila také v seriálu televize Prima Vinaři. „Podle mě je ideální to skloubit, ale když nejsem s dcerou, vím, že čas, prožitý s dítětem, se už nikdy nevrátí,“ konstatovala. Navíc prý tříletá princezna právě prožívá ‘závislácké‘ období, je maminčin mazánek a neustále by chtěla být s ní.

Zuzana s dcerou Julinkou a partnerem, hercem Ondrejem Kovaľem

Zuzana s dcerou Julinkou a partnerem, hercem Ondrejem Kovaľem

Proto ji Zuzana občas bere dokonce s sebou i na představení do divadla, takže Julinka může odmalička nasávat atmosféru, která učarovala i oběma jejím rodičům. A nejspíš i z ní bude jednou ‘komediantka‘. „Zkouší moje šminky, kabelky a v mých botách chodí jako gejša. Hraje si na tanečnici a je velmi pohybově nadaná. Myslím si, že se v budoucnosti neztratí ani jako herečka. Po otci má hlavně akrobatické schopnosti. Co s ní Ondrej dělá, to je něco neuvěřitelného. Klidně by se mohla živit v cirkusu. Sice by se hodilo, aby dělala něco racionálního, jako například právničku, ale vypadá to, že je podobný mimoň, jako jsme my,“ prozradila spokojená Zuzana a přiznala, že by časem dcerce určitě s partnerem rádi dopřáli i sourozence.

Čtěte také:

Žije jako na lochnesce. Sotva se vrátila s velkou slávou na obrazovku, už zase bude končit. S moderátorkou svého největšího programového dojáku se na Kavčích horách fakt nemazlí

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace