Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kdysi jí říkali slovenská Marilyn a stala se múzou nejednoho režiséra. Kde skončila sexy Helena z Holek z porcelánu a proč nakonec žila se svými dětmi z ruky do huby? Tajnosti slavných

01.04.2016
Kdysi jí říkali slovenská Marilyn a stala se múzou nejednoho režiséra. Kde skončila sexy Helena z Holek z porcelánu a proč nakonec žila se svými dětmi z ruky do huby? Tajnosti slavných

Autor: TV Nova

Popisek: Někdejší slovenská sexbomba Marta Rašlová

Modrooká sexy blondýna s úžasnýma, nekonečně dlouhýma nohama, smyslnými rty a vtipnými hláškami byla bezesporu nejsvůdnější skladnicí v nesmrtelné komedii režiséra Juraje Herze, kterou milují statisíce diváků. A pak se najednou někam ztratila. Co se stalo?

V sedmdesátých letech se stala ikonou a přezdívali jí slovenská Marilyn. S přibývajícími lety a mateřstvím ale rolí postupně ubývalo a z paměti diváků se krásná Marta Rašlová téměř vytratila. Když se nedávno objevila na slovenských obrazovkách v reklamě na nové produkty jistého finančního ústavu, byla sice spoustě lidí povědomá, jen málokdo si ale její současnou podobu dokázal přiřadit k bývalé sexbombě, které leželi všichni muži u nohou.

V komedii Holky z porcelánu se Zdeňkem Lovečkem, známým jako Steve L. Lichtag

V komedii Holky z porcelánu se Zdeňkem Lovečkem, známým jako Steve L. Lichtag

Proslavila ji erotika pro Italy

Smyslná blondýna se narodila 29. května 1949 v Bratislavě a od raného dětství se věnovala baletu. První setkání s filmovou kamerou zažila již v mateřské školce, kdy se dostala do konkurzu pro válečné drama režiséra Karla Kachyni Práče. Tenkrát sice ještě roli nedostala, svět filmu jí ale učaroval. Po základní škole se sice nejprve vyučila typografkou, pak ale vykročila za svým snem a začala studovat na Bratislavské konzervatoři. Tu však kvůli hereckým příležitostem nedokončila a maturitu dodělávala na Polygrafické škole později při zaměstnání.

S Jaromírem Hanzlíkem ve filmu Zmluva s diablom

S Jaromírem Hanzlíkem ve filmu Zmluva s diablom

V sedmnácti letech ji v legendárním bratislavském klubu Véčko objevil režisér Stanislav Barabáš pro svoji komedii Tango pre meveďa, poprvé ale opravdu zazářila až o rok později po boku Zuzany Kocúrikové a Sylvie Turbové v prvním slovenském filmovém projektu ‘nové vlny‘ 60. let Zmluva s diablom o maturantkách, které se rozhodnou konečně přijít o panenství. Vybrali ji v konkurzu z osmi stovek kandidátek na roli. Na svou dobu velmi odvážný film poté koupila pro Itálii distribuční společnost slavného Carla Pontiho a pro zahraničí se dotáčely erotické scény. Mladé protagonistky se staly ze dne na den populárními a výrazná a divoká Marta šla z role do role.

Múza z tiskárny a osudová láska

Stala se múzou a oblíbenou hvězdou mladých filmařů české a slovenské kinematografie Juraje Hetze, Stanislava Barabáše, Dušana Hanáka, Ela Havetty a Dušana Trančíka a hrála také v bratislavském Divadle na korze, které se ovšem po ‘osvobození‘ v roce 1968 stalo ideologicky závadným a komunisté ho zavřeli. Přišla vlna ‘normalizace‘ a mnozí tvůrci přerušili své aktivity, ať již dobrovolně, či z donucení. Marta ještě stihla v roce 1974 natočit svůj nejveselejší film Holky z porcelánu, dostala dokonce i pár nabídek na natáčení z tehdejší NDR, postupně ale bylo práce stále méně, a tak se vrátila ke své původní profesi. Občas sice ještě natočila film, zasvětit celý život pouze herectví jí ale zřejmě nebylo souzeno. Dala totiž přednost lásce.

V německém televizním filmu Oh, diese Tante

V německém televizním filmu Oh, diese Tante

Navzdory mnoha nabídkám ze zahraničí se rozhodla zůstat doma kvůli partnerovi, čímž svoji skvěle odstartovanou kariéru sama předčasně téměř ukončila. O slovenské metropoli se dodnes říká, že je to taková trochu větší vesnice, a tak brzy kdekdo věděl, pro koho ztratila hlavu. Jejím osudovým mužem se stal charismatický Oleg, syn populárního slovenského spisovatele a publicisty Dominika Tatarky. I když ho velmi milovala a porodila mu dva syny, nikdy se za něj neprovdala. Časem jejich vztah ochladl a Marta zůstala na výchovu dětí sama. Když byly malé, pomáhali jí rodiče, jenže pak oba zemřeli a krásná blondýnka zůstala na všechno úplně sama.

Boj o každou korunu

Marta měla smůlu, že se stala hvězdou v době, kdy se o statisícových honorářích umělcům nezdálo ani v těch nejdivočejších snech. Dnes už si nikdo z celebrit nedovede představit, že by za celovečerní film dostal trojnásobek průměrné mzdy. Takže pokud si snad někdo myslel, že má sexy blondýna určitě naspořeno, byl úplně vedle. Navíc jako dvojnásobná matka-samoživitelka nebyla v žádné firmě vítanou posilou, a když došlo na snižování stavu, byla vždycky na ráně jako první. Přesto dokázala oba syny nejen dobře vychovat, ale zajistit jim i vysokoškolské vzdělání – starší Oliver vystudoval architekturu a mladší Marek ekonomii.

Ve slovenské reklamě

Ve slovenské reklamě

S přibývajícími lety se dnešní šedesátnice samozřejmě změnila, duši má ale stále mladou a chutí do života přímo srší. Před pár lety ještě občas hrávala v divadle, mimo jiné například ve slavném muzikálu Hallo, Dolly!. „Herectví mě baví, ale když není, tak není. Já nečekám. Vždyť nemám ani hereckou školu. Vždy mám velkou radost, když se nějaká role objeví,“ nechala se slyšet před časem. Takže když jí z nějaké produkce či agentury zavolají, ráda se znovu před kamerou objeví. Koneckonců má ve své filmografii více než sedmdesát filmových a televizních projektů – a to počítáme jenom ty české a slovenské. A když zrovna žádná herecká příležitost není, pomáhá jako pečovatelka v Domově seniorů.

Čtěte také:

Zazářila jako hubatá Věrka v Holkách z porcelánu, a pak jakoby se po ní slehla zem. Kam tak náhle zmizela krásná neteř šansoniérky Judity Čeřovské, která měla našlápnuto na super kariéru? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace