Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Trapný evropský kýč: Nasvícené památky na počest obětí. Teroristé se smějí a pokrytečtí politici zase jenom řeční a slibují. Lidé jim vzkazují: Běžte s tím „suis“ už do ´prdele´

25.03.2016
Trapný evropský kýč: Nasvícené památky na počest obětí. Teroristé se smějí a pokrytečtí politici zase jenom řeční a slibují. Lidé jim vzkazují: Běžte s tím „suis“ už do ´prdele´

Autor: Twitter

Popisek: Eiffelovka v belgických barvách

Postupně se vyplňuje úplně vše, před čím varovali kritici politické „korektnosti“ Evropské unie. Její vedení doslova sedí na sudu prachu, v samotné blízkosti centrály EU se skrývají teroristé, mají byty plné zbraní, chemikálií a výbušnin. Ale pokrytečtí evropští politici teroristické hrozby řeší, pouze když se něco stane. Jinak spíše pronásledují xenofoby a lídry protiimigračních stran nálepkují jako extrémisty a nácky. Zmohou se tak akorát na patetické projevy a okázalá gesta.

Bezprostředně po teroristickém útoku v Bruselu opět vystoupili se svými projevy někteří evropští politici, především francouzský prezident Hollande a kancléřka Merkelová. Pateticky opět naříkali, že jde o útok na celou Evropu, celý svět a na „evropské hodnoty“.  Blíže však nespecifikovali, jaké. Podobně ale mluvili loni v listopadu, když oznámili, že jsme ve válce a slíbili společný boj proti terorismu a velkou koalici proti islámskému státu. Výsledek je tristní. Do Evropy mezitím pronikly tisíce anonymních imigrantů, včetně islamistů. 

Evropští pokrytci

„Tato vystoupení jsou více než pokrytecká. Toto poslouchám pokaždé, když se něco stane, je třeba, aby politici přešli od rétoriky k skutečným činům,“ reagoval zklamaně na tyto projevy  bezpečnostní expert Andor  Šándor v rozhovoru pro ČT. Připomenul, jak loni v listopadu belgický ministr vnitra slíbil, že si posvítí na čtvrt Molenbeek, neboť se z ní deset let generují teroristé. „Každý soudný člověk se musí zeptat, co v tedy v Belgii těch deset let dělali?“ zeptal se expert a zmínil se také o tom, že belgické bezpečnostní služby politiky informovaly o vážných rizicích, ale ti je ignorovali. Varoval rovněž před tím, že podhoubí džihádu je veliké a nikdo se nezabývá tím, proč  nás ti lidé tolik nenávidí. 

Hlavně hlasy!

Moderátorka v návaznosti na to zmínila šokující informaci, že na problémech ve čtvrti Molenbeek se podíleli sami bruselští politici, když do ní sestěhovali co nejvíce lidí, aby získali více hlasů.  Andor Šándor k tomu poznamenal, že belgická policie nemá tyto čtvrti pod kontrolou a teroristé se tam volně pohybují. Minulý týden dokonce vyšlo najevo, že zdejší obyvatelé dlouho aktivně chránili nejhledanějšího teroristu světa  Abdeslama a nikdo z nich ho neudal, naopak po jeho zatčení místní komunita napadla policii a novináře.  „Všichni věděli, že je pořád tady,“ prozradila médiím jedna žena, bydlící v této čtvrti. Při zatčení Abdeslama byly nalezeny nejen zbraně, ale také padělané doklady. Pobýval pouhých pár metrů od bytu svých rodičů. Jeho tzv. sociální byt byl dokonce financován z daní belgických občanů. To, že mohl nepozorovaně do Belgie utéci z Paříže, kde se podílel na brutálním teroristickém útoku, je důsledek evropské priority v podobě otevřených hranic.  

Rozhodně nejsem Brusel!

Z pokrytectví evropských politiků jsou znechuceni také mnozí občané. V návaznosti na nekonečné projevy, prázdná gesta a okázalé nasvícení evropských památek na počest dalších zbytečných nevinných obětí,  jsou weby plné naštvaných vzkazů: „Z podobných gest je mi už zle! Běžte s tím suis a trikolorama až do p....! Kdyby Vás kterákoliv z těch obětí včera varovala, tak jí dáte nálepku nácka. Starejte se o to, aby se už žádná pieta nemusela držet! Šašci! Rozhodně nejsem Brusel!“ vzkazuje po dalším krutém teroristickém útoku evropským papalášům mnoho Čechů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace