Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Tvrdili, že je jim patnáct, aby se k ní dostali. Mladí muslimové lhali a znásilňovali dvanáctiletou holčičku... Právě děti jsou častými oběťmi násilnických imigrantů

10.03.2016
Tvrdili, že je jim patnáct, aby se k ní dostali. Mladí muslimové lhali a znásilňovali dvanáctiletou holčičku... Právě děti jsou častými oběťmi násilnických imigrantů

Autor: Youtube, repro

Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

O dětských obětech současné uprchlické krize se mluví v jednom kuse. Děti ale bohužel nejsou jen obětmi hladu a chudoby, v uprchlických táborech se množí sexuální násilí právě na dětech, a také násilí páchané dětmi.

Německý server Breitbart informuje o dalším sexuálním zneužívání mezi muslimskými uprchlíky v Německu. V únoru byli dva muslimové ve věku 15 a 16 let zatčeni za zneužívání dvanáctileté dívky. Dva íránští uprchlíci byli zadrženi před čtyřmi týdny a německé úřady měly nejprve za to, že jde o teenagery. Jak se však ukázalo na zubní prohlídce, jednomu z nich je nejméně jednadvacet let. Vyšší věk se předpokládá i u druhého zadrženého. Vloni po příjezdu do Düsseldorfu uvedli mladíci úřady záměrně v omyl a byli tak zařazeni do dětského uprchlického centra, spolu s ostatními dětmi navštěvovali školu a měli tak přístup k mnohem mladším dívkám. A právě ve škole došlo k sexuálnímu násilí, dívka přitom sama patří mezi uprchlíky. 

Dívku zneužili, šestiletému chlapci hrozili podříznutím

„Dívka byla v průběhu několika dní nucena k různým sexuálním praktikám. Vše objevil šestiletý chlapec, kterému ovšem oba dva obžalovaní vyhrožovali podříznutím hrdla, pokud by snad chtěl vše prozradit,“ uvedl státní zástupce pro média k celému případu. Jak uvádí Breitbart, k zatčení obou Íránců došlo poté, co se rozhodla dívka o zneužívání vypovědět a její tvrzení po gynekologické prohlídce potvrdil příslušný lékař. Následně byla dívka přesunuta z inkriminovaného dětského uprchlického centra do jiného zařízení. Dětské uprchlické centrum v Düsseldorfu dle mnohých skutečně „praská ve švech“. „Děti jsou obvykle rozdělovány podle pohlaví, ale ve společných prostorách se mohou normálně stýkat,“ cituje server vyjádření vrchního ředitele oddělení pro mládež Johna Horna. 

Zaměstnanci uprchlického centra selhali

Kritici poukazují na několik pochybení zaměstnanců dětského uprchlického centra. To nejenže nedokázaůi zjistit skutečný věk svých svěřenců, ale hlavně nedokázali zabránit násilí.  „V každém případě je důvěryhodnost úřadu pro mládež vážně narušena. Pokud by byli dva obvinění řádně prověřeni a odhalen jejich skutečný věk hned po příchodu do centra, k žádnému obtěžování a zneužívání dívky nemuselo vůbec dojít,“ uzavírá Breitbart. 

Tábor pro homosexuály a jiné sexuální menšiny

Sexuální zneužívání a zastrašování však není v německých uprchlických táborech nic neobvyklého. Zejména mladé ženy si často stěžují, že jsou nevybíravě napadány testosteronem nabitými muslimskými muži. Vedle sexuálního obtěžování se stávají terčem násilí také příslušníci náboženských a sexuálních menšin. V Berlíně dokonce musel být nedávno zřízen uprchlický tábor určený výhradně pro homosexuály, transsexuály a lesbičky. 

Nejen Německo, sexuální násilí na dětech hlásí i Calais

Znepokojivé zprávy ale přicházejí i z velkého uprchlického tábora, tzv. Džungle ve francouzském Calais. Lékaři, kteří v tomto táboře působí jako dobrovolníci, podle iDnes.cz jen za posledních šest měsíců zaregistrovali znásilnění sedmi chlapců ve věku 14 až 16 let. Všichni tito chlapci měli podle lékařů zranění, která odpovídají znásilnění. Čtyři z nich dokonce potřebovali chirurgické ošetření, do nemocnice ale putoval pouze jeden z nich, ostatní se totiž před lékaři styděli. Problémem je podle  lékařů fakt, že francouzská vláda odmítá zdejšímu uprchlickému táboru přiznat status území s humanitární krizí. Poté by mohl situaci řešit působit Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Momentálně je ale celá situace tak nepřehledná, že dětské oběti krize budou nejspíš přibývat. A co vyroste z dětí, které strávily dětství v uprchlických táborech plných nakumulovaného napětí, to bohužel zjistíme do cca deseti let. Jisté je, že nám vyrůstánová generace Evropanů, která si sebou ponese obrovské trauma a je otázka, jak se s ním zvládne vypořádat. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil: Lucie Kolouchová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace