Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krásná česká Miss konvertovala k islámu, v Dubaji se pětkrát denně modlí. Proč? V Česku jí údajně ničila závist a neupřímnost, jenže… Ono to má druhou stranu mince

03.03.2016
Krásná česká Miss konvertovala k islámu, v Dubaji se pětkrát denně modlí. Proč? V Česku jí údajně ničila závist a neupřímnost, jenže… Ono to má druhou stranu mince

Autor: Motors International

Popisek: Markéta Kořínková v dobách, kdy vyhrála korunku Miss

Sedmadvacetiletá česká modelka Markéta Kořínková dosáhla mezinárodního úspěchu, když před několika lety vyhrála světovou soutěž krásy Miss Motor International. U nás se navíc proslavila jako partnerka Vojty Dyka v reklamě na jednoho mobilního operátora. Nedávno se ale rozhodla k zásadní životní změně, opustila svoji vlast, práci a konvertovala k islámu. Kráska se prý nyní modlí pětkrát denně a dodržuje ramadán.

Na zajímavý příběh Markéty upozornil publicistický pořad České televize 168 hodin.  Odstěhovala se do Spojených arabských emirátů, změnila své jméno a ačkoliv není vdaná, používá nyní arabské příjmení Maryam. Svoji kariéru modelky zcela zavrhla a nepřeje si prý, aby by byly dále zveřejňovány její odhalené fotky. „Každý se vyvíjíme, někdo se vyvíjí stylem, že se ze seriózního člověka začne najednou někde svlékat a někdo se vyvíjí opačným způsobem,“ uvedla v rozhovoru pro Českou televizi, vedeném prostřednictvím Skype. Kdo by se ale domníval, že bude vypadat jako většina muslimek, bude překvapen. Na obrazovce se objevila její krásná, výrazně nalíčená tvář, na hlavě měla slušivě uvázaný zelený šátek. Opět vypadala jako modelka.  

Deziluze z naší společnosti

S úsměvem líčila, že se pětkrát denně modlí a dodržuje postní měsíc ramadán. Snažila se také vyvrátit údajný mýtus, že žena je v islámu je podřízena muži. „Já se tomu musím smát, protože v islámu to takto nefunguje, žena je brána velice vážně a je velice respektována,“ tvrdila. Fatální rozhodnutí Markéty obhajovala i známá novinářka Petra Procházková. Podle ní ženy, které se rozhodly k tomu, aby konvertovaly k islámu, propadly jakési deziluzi z naší společnosti, z přetechnizovaného světa, který jede na výkon a kde se málo žije duchovním a rodinným životem. Islám pro ně tak prý může překvapovat ukotvení v něčem jiném. Její bývalý kamarád Jakub si zase přisadil, že Markétu tady ničili lidé, kteří jsou závistiví a k sobě neupřímní. 

Odříkaného největší krajíc?

To by možná platilo, kdyby se Markéta rozhodla žít tak, jako většina muslimek, tedy být doma,  starat se o děti a především bydlet někde jinde. Paradoxem je, že skončila právě v Dubaji, městě, které je přetechnizovanější než kterékoliv jiné na světě.  Konzumní způsob života zde dosáhl takového stupně, že si  obyvatelé města mohou  navzdory padesáti stupňovým vedrům zalyžovat v některém ze supermarketů nebo dokonce v poušti. Ostatně reportáž ČT je plná záběrů na  supermoderní mrakodrapy a obchody, plné luxusního zboží. Připomeňme, že Dubaj se pyšní mnoha superlativy, například zde byly vybudovány nejvyšší budova světa, největší obchodní centrum, největší cukrárna a také nejluxusnější hotel planety. Míru komerce dokazuje například fakt, že jsou po městě umístěny automaty na  zlato. Koncentrace zlata je  rovněž nejvyšší na celém světě.  Mimochodem, Markéta sama nyní v Dubaji pracuje jako marketingová manažerka, tedy ve sféře byznysu.  Prozradila také, že prý měla vždycky pocit, že bude žít někde jinde. „Kromě rodiny a toho, že máme krásné památky a krásnou přírodu, mě do České republiky nic netáhne,“ řekla Markéta na závěr. 

Počet uprchlíků- 0

A ještě jeden paradox. Tato pohádkově bohatá země nepřijala ani jednoho jediného uprchlíka z muslimských zemí, zasažených válkou.  Cizince využívá především jako levnou pracovní sílu, přednost dává dělníkům z Asie nebo Indie. Některé arabské státy uprchlíky doslova vyhánějí, bojí se, že by začali toužit po politických právech. Získat zde občanství je téměř nemožné. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace