Krásná česká Miss konvertovala k islámu, v Dubaji se pětkrát denně modlí. Proč? V Česku jí údajně ničila závist a neupřímnost, jenže… Ono to má druhou stranu mince
03.03.2016
Autor: Motors International
Popisek: Markéta Kořínková v dobách, kdy vyhrála korunku Miss
Sedmadvacetiletá česká modelka Markéta Kořínková dosáhla mezinárodního úspěchu, když před několika lety vyhrála světovou soutěž krásy Miss Motor International. U nás se navíc proslavila jako partnerka Vojty Dyka v reklamě na jednoho mobilního operátora. Nedávno se ale rozhodla k zásadní životní změně, opustila svoji vlast, práci a konvertovala k islámu. Kráska se prý nyní modlí pětkrát denně a dodržuje ramadán.
Na zajímavý příběh Markéty upozornil publicistický pořad České televize 168 hodin. Odstěhovala se do Spojených arabských emirátů, změnila své jméno a ačkoliv není vdaná, používá nyní arabské příjmení Maryam. Svoji kariéru modelky zcela zavrhla a nepřeje si prý, aby by byly dále zveřejňovány její odhalené fotky. „Každý se vyvíjíme, někdo se vyvíjí stylem, že se ze seriózního člověka začne najednou někde svlékat a někdo se vyvíjí opačným způsobem,“ uvedla v rozhovoru pro Českou televizi, vedeném prostřednictvím Skype. Kdo by se ale domníval, že bude vypadat jako většina muslimek, bude překvapen. Na obrazovce se objevila její krásná, výrazně nalíčená tvář, na hlavě měla slušivě uvázaný zelený šátek. Opět vypadala jako modelka.
Deziluze z naší společnosti
S úsměvem líčila, že se pětkrát denně modlí a dodržuje postní měsíc ramadán. Snažila se také vyvrátit údajný mýtus, že žena je v islámu je podřízena muži. „Já se tomu musím smát, protože v islámu to takto nefunguje, žena je brána velice vážně a je velice respektována,“ tvrdila. Fatální rozhodnutí Markéty obhajovala i známá novinářka Petra Procházková. Podle ní ženy, které se rozhodly k tomu, aby konvertovaly k islámu, propadly jakési deziluzi z naší společnosti, z přetechnizovaného světa, který jede na výkon a kde se málo žije duchovním a rodinným životem. Islám pro ně tak prý může překvapovat ukotvení v něčem jiném. Její bývalý kamarád Jakub si zase přisadil, že Markétu tady ničili lidé, kteří jsou závistiví a k sobě neupřímní.
Odříkaného největší krajíc?
To by možná platilo, kdyby se Markéta rozhodla žít tak, jako většina muslimek, tedy být doma, starat se o děti a především bydlet někde jinde. Paradoxem je, že skončila právě v Dubaji, městě, které je přetechnizovanější než kterékoliv jiné na světě. Konzumní způsob života zde dosáhl takového stupně, že si obyvatelé města mohou navzdory padesáti stupňovým vedrům zalyžovat v některém ze supermarketů nebo dokonce v poušti. Ostatně reportáž ČT je plná záběrů na supermoderní mrakodrapy a obchody, plné luxusního zboží. Připomeňme, že Dubaj se pyšní mnoha superlativy, například zde byly vybudovány nejvyšší budova světa, největší obchodní centrum, největší cukrárna a také nejluxusnější hotel planety. Míru komerce dokazuje například fakt, že jsou po městě umístěny automaty na zlato. Koncentrace zlata je rovněž nejvyšší na celém světě. Mimochodem, Markéta sama nyní v Dubaji pracuje jako marketingová manažerka, tedy ve sféře byznysu. Prozradila také, že prý měla vždycky pocit, že bude žít někde jinde. „Kromě rodiny a toho, že máme krásné památky a krásnou přírodu, mě do České republiky nic netáhne,“ řekla Markéta na závěr.
Počet uprchlíků- 0
A ještě jeden paradox. Tato pohádkově bohatá země nepřijala ani jednoho jediného uprchlíka z muslimských zemí, zasažených válkou. Cizince využívá především jako levnou pracovní sílu, přednost dává dělníkům z Asie nebo Indie. Některé arabské státy uprchlíky doslova vyhánějí, bojí se, že by začali toužit po politických právech. Získat zde občanství je téměř nemožné.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');.
Vložil: Adéla Hofmanová