Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hokejová ikona Jágr. Jsou dny, kdy to není taková pohádka, jak to zdálky vypadá. Proč se vzdal fatální drogy? A jak mu pomáhá Věra Martinová?

22.02.2016
Hokejová ikona Jágr. Jsou dny, kdy to není taková pohádka, jak to zdálky vypadá. Proč se vzdal fatální drogy? A jak mu pomáhá Věra Martinová?

Foto: Facebook

Popisek: Jaromír Jágr přispěl k výhře Floridy 3:1 nad Winnipegem dvěma góly. Celkem jich má v zámořské soutěži 742, a stal se tak třetím nejlepším střelcem v historii NHL.

VIDEO Hokejista Jaromír Jágr je skutečně výjimečným fenoménem. Bezesporu patří k nejslavnějším a nejpopulárnějším Čechům nejen u nás, ale i ve světě. Nikdo jiný se mu nemůže rovnat. Na rozdíl od jiných známých osobností se také těší mimořádné úctě. Závistivé nebo zlomyslné reakce, adresované na jeho hlavu, se vyskytují zřídka. Naopak je to on sám, kdo si ze sebe dokáže dělat neuvěřitelnou legraci a kdo mírní nadšení svých oddaných fanoušků.

Dokazují to černé reakce na jeho Facebooku. Fanoušci mu nadšeně gratulují ke každému gólu. Bohuslav Soukup mu například vzkazuje: „Jardo, jsi hokejová ikona, která má v sobě tolik sil, hokejového umění a pevné vůle, že pevně věřím, že to dotáhneš až na samý vrchol. Jsem hrdý na to, že jsi Čech.“ Jiří Vasko si myslí, že Jágr musí převzít český hokej. „Jedině ty to dokážeš,“ vzkazuje mu. Karel Rutar se také přiznává, že Jágrovi docela závidí, co v životě dokázal: „Takovýhle emoce, jako zažíváš ty, se prostě obyčejnému člověku, jako jsem já, nikdy zažít nepodaří.“

Podívejte se na Jardův 742. gól:

Unavený jako prase

Je úctyhodné, že Jágr při své vytíženosti stihne se svými fanoušky komunikovat. Dokonce mírní jejich nadšené komentáře a odpovídá jim například: „Jsou dny, kdy to není taková pohádka, jak to zdálky vypadá. Třeba jako dnes. Včera náročný zápas a cestování a do postele se dostanete ve tři ráno. Moc se nevyspíte. Člověk je unavený jako prase a vy víte, že si dopoledne musíte jít zacvičit, i když nemáte žádnou energii...“

Bez své fatální drogy

V této situaci, kdy často jede nadoraz, je téměř neuvěřitelné, že se Jágr v rámci velikonočního půstu dokázal vzdát na čtyřicet dní své fatální drogy, totiž kávy. Z toho, že hokejista kávu miluje, se vyznal mnohokrát. To, že si ji na popeleční středu začal odříkat, dokazuje, jak pevnou má vůli, sebekázeň, a také to, že víru v Boha rozhodně nebere jako povrchní záležitost. Čtyřicetidenní půst je totiž pro věřící zákonem, který nelze ignorovat. Ale zatímco většina z nich si vystačí pouze s tím, že omezí maso či jiné potraviny, Jágr si z pravidel půstu vybral to nejtěžší, totiž vzdát se něčeho, co má člověk nejraději. Přiznává ale, že to vůbec není jednoduché, z deseti káv šel na nulu, takže má problém vstávat. A MF Dnes navíc prozradil, že příští rok se vzdá oblíbených muffinů.

Proč chodí do kostela?

Jaromír na svých stránkách také prozrazuje, že na téma své víry v boha dostává spoustu otázek, nejvíc se ho prý lidé ptají, proč chodí do kostela. „Kostel beru jako místo, kde je ohromně silná energie, víra a kde se scházejí lidé podobného myšlení. A to je víra v Boha a Ježíše Krista. Samozřejmě si nemyslím, že když se člověk bude chovat špatně a zle k ostatním, a pak navštíví kostel, tak je zase vše v pořádku. To určitě ne... Ale věřím, že kostel a jeho čistá energie pomůžou trochu očistit duši i tělo. Když použiji přirovnání, kostel je pro mě (a neurazte se, je to jenom přirovnání) jako mýdlo, které používáme k mytí a čištění našeho těla, ale také neudělá naše tělo silnější a zdravější. Tak ‘ani‘ návštěva kostela z nás neudělá lepšího člověka. Ale je to dobrý začátek, jak se jím stát.“

Poslechněte si písničku, která mu pomáhá trénovat:

Při tréninku pomáhá Martinová

Součástí tohoto vyznání je i odkaz na písničku Věry Martinové „Ó pane náš“, kterou moc rád poslouchá a pomáhá mu trénovat, když se mu moc nechce. Otázka víry v Boha je zároveň jedním z mála témat, kdy se s ním jeho fanoušci pouští do polemiky. Veronika si například myslí, že kdyby opravdu existoval Bůh, pak by se svět netopil v takových sračkách. A Jágr vzápětí reaguje: „Topí se ve sračkách, protože jsme ty sračky udělali my lidi. To má jako Bůh každou naši sračku uklidit? To by ani nemělo smysl žít. Bylo by vše stejně dobře uklizené a nebyl by žádný rozdíl, jak se chováme.“

Čtěte také:

Babišova EET rozpálila doběla populárního šéfkuchaře. Hospodským, řezníkům, zelinářům, taxikářům a pinglům se tady závidělo už za 'komárů', prohlásil Zdeněk Pohlreich. Co vzkázal ministru financí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová