Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hokejová ikona Jágr. Jsou dny, kdy to není taková pohádka, jak to zdálky vypadá. Proč se vzdal fatální drogy? A jak mu pomáhá Věra Martinová?

22.02.2016
Hokejová ikona Jágr. Jsou dny, kdy to není taková pohádka, jak to zdálky vypadá. Proč se vzdal fatální drogy? A jak mu pomáhá Věra Martinová?

Foto: Facebook

Popisek: Jaromír Jágr přispěl k výhře Floridy 3:1 nad Winnipegem dvěma góly. Celkem jich má v zámořské soutěži 742, a stal se tak třetím nejlepším střelcem v historii NHL.

VIDEO Hokejista Jaromír Jágr je skutečně výjimečným fenoménem. Bezesporu patří k nejslavnějším a nejpopulárnějším Čechům nejen u nás, ale i ve světě. Nikdo jiný se mu nemůže rovnat. Na rozdíl od jiných známých osobností se také těší mimořádné úctě. Závistivé nebo zlomyslné reakce, adresované na jeho hlavu, se vyskytují zřídka. Naopak je to on sám, kdo si ze sebe dokáže dělat neuvěřitelnou legraci a kdo mírní nadšení svých oddaných fanoušků.

Dokazují to černé reakce na jeho Facebooku. Fanoušci mu nadšeně gratulují ke každému gólu. Bohuslav Soukup mu například vzkazuje: „Jardo, jsi hokejová ikona, která má v sobě tolik sil, hokejového umění a pevné vůle, že pevně věřím, že to dotáhneš až na samý vrchol. Jsem hrdý na to, že jsi Čech.“ Jiří Vasko si myslí, že Jágr musí převzít český hokej. „Jedině ty to dokážeš,“ vzkazuje mu. Karel Rutar se také přiznává, že Jágrovi docela závidí, co v životě dokázal: „Takovýhle emoce, jako zažíváš ty, se prostě obyčejnému člověku, jako jsem já, nikdy zažít nepodaří.“

Podívejte se na Jardův 742. gól:

Unavený jako prase

Je úctyhodné, že Jágr při své vytíženosti stihne se svými fanoušky komunikovat. Dokonce mírní jejich nadšené komentáře a odpovídá jim například: „Jsou dny, kdy to není taková pohádka, jak to zdálky vypadá. Třeba jako dnes. Včera náročný zápas a cestování a do postele se dostanete ve tři ráno. Moc se nevyspíte. Člověk je unavený jako prase a vy víte, že si dopoledne musíte jít zacvičit, i když nemáte žádnou energii...“

Bez své fatální drogy

V této situaci, kdy často jede nadoraz, je téměř neuvěřitelné, že se Jágr v rámci velikonočního půstu dokázal vzdát na čtyřicet dní své fatální drogy, totiž kávy. Z toho, že hokejista kávu miluje, se vyznal mnohokrát. To, že si ji na popeleční středu začal odříkat, dokazuje, jak pevnou má vůli, sebekázeň, a také to, že víru v Boha rozhodně nebere jako povrchní záležitost. Čtyřicetidenní půst je totiž pro věřící zákonem, který nelze ignorovat. Ale zatímco většina z nich si vystačí pouze s tím, že omezí maso či jiné potraviny, Jágr si z pravidel půstu vybral to nejtěžší, totiž vzdát se něčeho, co má člověk nejraději. Přiznává ale, že to vůbec není jednoduché, z deseti káv šel na nulu, takže má problém vstávat. A MF Dnes navíc prozradil, že příští rok se vzdá oblíbených muffinů.

Proč chodí do kostela?

Jaromír na svých stránkách také prozrazuje, že na téma své víry v boha dostává spoustu otázek, nejvíc se ho prý lidé ptají, proč chodí do kostela. „Kostel beru jako místo, kde je ohromně silná energie, víra a kde se scházejí lidé podobného myšlení. A to je víra v Boha a Ježíše Krista. Samozřejmě si nemyslím, že když se člověk bude chovat špatně a zle k ostatním, a pak navštíví kostel, tak je zase vše v pořádku. To určitě ne... Ale věřím, že kostel a jeho čistá energie pomůžou trochu očistit duši i tělo. Když použiji přirovnání, kostel je pro mě (a neurazte se, je to jenom přirovnání) jako mýdlo, které používáme k mytí a čištění našeho těla, ale také neudělá naše tělo silnější a zdravější. Tak ‘ani‘ návštěva kostela z nás neudělá lepšího člověka. Ale je to dobrý začátek, jak se jím stát.“

Poslechněte si písničku, která mu pomáhá trénovat:

Při tréninku pomáhá Martinová

Součástí tohoto vyznání je i odkaz na písničku Věry Martinové „Ó pane náš“, kterou moc rád poslouchá a pomáhá mu trénovat, když se mu moc nechce. Otázka víry v Boha je zároveň jedním z mála témat, kdy se s ním jeho fanoušci pouští do polemiky. Veronika si například myslí, že kdyby opravdu existoval Bůh, pak by se svět netopil v takových sračkách. A Jágr vzápětí reaguje: „Topí se ve sračkách, protože jsme ty sračky udělali my lidi. To má jako Bůh každou naši sračku uklidit? To by ani nemělo smysl žít. Bylo by vše stejně dobře uklizené a nebyl by žádný rozdíl, jak se chováme.“

Čtěte také:

Babišova EET rozpálila doběla populárního šéfkuchaře. Hospodským, řezníkům, zelinářům, taxikářům a pinglům se tady závidělo už za 'komárů', prohlásil Zdeněk Pohlreich. Co vzkázal ministru financí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace