Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Já tady ztratil deset let života, když mě deportujete, nejdřív zabiju deset lidí, řve naštvaný muslim na švédského důchodce. A ty incidenty na nádraží ve Stockholmu…

02.02.2016
Já tady ztratil deset let života, když mě deportujete, nejdřív zabiju deset lidí, řve naštvaný muslim na švédského důchodce. A ty incidenty na nádraží ve Stockholmu…

Foto: Youtube, repro

Popisek: Švédská policie, ilustrační foto

VIDEO Když si před několika dny švédská policie stěžovala na to, že není schopna zajistit pořádek na vlakovém nádraží ve Stockholmu ovládaném dětskými gangy z Maroka, netušila, co tím způsobí. O víkendu se jejich role „zhostila“ skupina krajní pravice. Vše mělo nakonec dohru na sociálních sítích. To ale není zdaleka jediné, co se týká imigrantů a hýbe Švédskem. Ještě je tu jedno hojně sdílené video…

Na hlavním nádraží ve Stockholmu se odehrálo v pátek večer a v sobotu několik násilných konfliktů, které dle médií rozpoutali členové údajně neonacistického uskupení Švédské hnutí odporu. Několik jeho příslušníků se rozhodlo vzít zákon do svých rukou a vydali se dle svých slov „vyčistit“ nádraží. „Švédští muži a ženy si zaslouží žít svůj každodenní život v bezpečí. Vyzýváme všechny, kteří jsou si vědomi tohoto problému, aby se vydali v našich stopách,“ napsali pachatelé útoků namířených proti imigrantům na svých webových stránkách.

V sobotu se rovněž v hlavním městě odehrálo několik demonstrací, kde se střetli příznivci a odpůrci „otevřené“ přistěhovalecké politiky. Podle informací poskytnutých policií byli při vzájemných potyčkách zraněni nejméně tři lidé. Jak uvádí švédský deník Aftonbladet, příznivci krajní pravice v průběhu protestů roznášeli po okolí letáky s ústředním sloganem „Už toho bylo dost“. Psalo se v něm o hrozbě, kterou pro obyvatele hlavního města představují dětské gangy ze severní Afriky. Zmiňovali dále, že je nutné je za jejich přečiny proti zákonu konečně potrestat.

#NejsmeVašeŽeny

Účastníci protestů také hovořili o tom, že jejich cílem je chránit švédské ženy, které se poměrně často stávají terčem sexuálně motivovaných útoků ze strany nově příchozích migrantů. Před několika dny byla například jedním mladým migrantem ze Somálska zavražděna dvaadvacetiletá švédská dobrovolnice, která od loňského září vypomáhala v jednom z uprchlických táborů. Jak ovšem konstatuje švédská mutace internetového serveru The Local, nezdá se, že by starost o jejich bezpečí švédské ženy příliš ocenily.

Včera se začal švédskými sociálními sítěmi šířit hashtag ve znění #NejsmeVašeŽeny. Jeho autorky chtěly dát najevo, že s odvetnými akcemi krajní pravice nesouhlasí. „Nejsem vaše žena a nestojím o žádnou vaši ochranu. Právě vy jste těmi, ze kterých mám nejvíce strach,“ napsala jedna ze švédských žen. Další na Twitteru připsala, že údajnou ochranu Švédek extrémní pravice jen zneužívá jako alibi, aby se mohla dopouštět násilných skutků. Jak se na tuto kauzu dívají obyčejní Švédové, je však obtížné zjistit, protože internetový server The Local ani deník Aftonbladet nenabízejí pod svými články možnost vstoupit to diskuze.

Zabiju deset lidí, až mě budete deportovat, křičí naštvaný muslim

Na YouTube.com bylo před několika dny vloženo video, na kterém mladý švédský muslim slovně obtěžuje švédského důchodce jedoucího ve společném autobusu. Frustrovaný muslim mimo jiné vyhrožuje zabíjením Švédů, pokud jej bude chtít země někdy v budoucnu vyhostit.

Nahrávka pořízená tajně jiným cestujícím v městské hromadné dopravě ukazuje rozčíleného muslima, který se zlobí na před ním sedícího švédského důchodce. Očividně frustrovaný švédský muslim si stěžuje na švédskou byrokracii a nelíbí se mu, že musí při každé návštěvě nemocnice vyplňovat spoustu dokumentů. „Proč jsi tedy přišel do Švédska?“ táže se ho švédský důchodce. Na tuto otázku mu odpovídá rozčílený muslim protiotázkou: „A proč k nám přišli vaši vojáci a zabíjeli naše děti?“ Poté se mladý švédský muslim zmiňuje o hladomoru na africkém kontinentu. „Afričané hladoví a vy se tu zatím cpete masovými kuličkami s bramborem,“ vyčítá muslim.

Následně v emotivním vypětí volá po tom, že se musí za všechna tato příkoří pomstít. V přímo epickém monologu také říká, že se Švédsko jej osobně ani dalších muslimů už nikdy nezbaví, a ostře vyhrožuje těm, kdo ho budou chtít případně někdy vyhostit. „Já jsem tady ztratil deset let svého života. Pokud mě budete chtít deportovat, tak nejdřív zabiju deset lidí. Já to prostě musím udělat, protože vy zase vraždíte naši lidi v Afghánistánu a vůbec celé Africe.“ Na výtku švédského důchodce, že Švédsko se v Afghánistánu vojensky prakticky vůbec neangažuje, se jej mladý muslim sugestivně táže, „kdo tedy kolaboruje s Američany a Evropskou unií“.

Ve svém rozhořčení dále Švédsku vyčítá jeho členství NATO, které však existuje pouze v jeho bujné fantazii. Švédsko totiž nikdy součástí Severoatlantické aliance nebylo, byť se v posledních letech pravidelně účastní summitů členských států. Jeho hněvu samozřejmě neušel ani hlavní terč muslimské nenávisti, tedy Židé. „Zemře jich dvacet, ale muslimové mezitím umírají po milionech. Já jsem takto přišel o svého strýce,“ přidává dezorientovaný muslim něco ze své rodinné historie a pokračuje ve svých „naléhavých“ stížnostech na adresu Švédska. „Vy si tady pijete ten svůj alkohol, ale nám zakazujete kouřit hašiš. Přitom alkohol dělá z lidí násilníky a po hašiši jsou tišší jako myšky,“ argumentuje.

„Už mám všeho dost. Je mi dvacet tři let a chci se prostě pomstít. Chápeš to?“ říká švédskému důchodci a vzhledem ke svému zvučnému hlasu také všem okolo stojícím cestujícím. Když se mu dostane od švédského důchodce odpovědi, ať tedy jde bojovat, přichází se skutečně osobitou odpovědí. „Nemůžu, protože moje sestry jsou ještě malé a kdybych tu nebyl, tak by je chtěli znásilnit lidé jako jsi ty,“ vmetá do tváře zaskočenému důchodci, který se chabě brání tím, že on nikdy v životě nikdy nikoho neznásilnil. „Dobře, možná ne ty osobně, ale všeobecně pedofilové,“ pokračuje mladý muslim ve své útočné diskuzi.

„Víš, proč se tak cítím? Protože nemůžu v klidu spát ve své vlastní zemi. Přišel jsem z Afghánistánu, když mi bylo třináct let. Já jsem sympatizoval s Tálibánem a mudžahedíny. Zatímco vy jste si tady žrali to nejlepší, já jsem žil jen o chlebu a vodě. Přesto jsem silnější než zdejší dvoumetroví kolohnáti. Byl bych schopen zabít je v jedné vteřině, protože mám srdce!“ vyhrožuje v závěru svého teatrálního vystoupení mladý muslim.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace