Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konec jízdy po tankodromech! Nové silnice pro Středočeský kraj

14.05.2013
Konec jízdy po tankodromech! Nové silnice pro Středočeský kraj

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Úřad pro dotace z EU rozdělil Středočeskému kraji okolo miliardy korun.

Nejeden řidič jízdu po mnohých středočeských silnicích II. A III. třídy přirovnává k jízdě po tankodromu. Tomu by ale mělo být konec. Na opravy zdevastovaných vozovek dvacet středočeských obcí dostane celkem 208 milionů korun. Dalších minimálně 850 milionů korun se bude v kraji investovat do výstavby a rekonstrukce cyklostezek, mateřských škol a silnic druhé a třetí třídy. 

„Jsem opravdu velmi rád, že Evropská unie podpoří naše obce a města v tom, aby mohly vylepšit stav svých komunikací a že se jejich občané také konečně dočkají toho, že budou moci jezdit po opravených silnicích bez obav, že poškodí své vozidlo,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák.

„Výbor regionální rady Střední Čechy, jehož jsem předsedou, minulý týden schválil výzvu č. 68 - místní komunikace, díky níž dostane dvacet obcí a měst ze Středočeského kraje celkem 208 milionů z peněz Evropské unie,“ informoval hejtman.

6 výzev za 850 milionů

Výbor regionální rady Střední Čechy dále schválil šest výzev v celkové alokaci minimálně 850 milionů korun. „Z celkové částky 850 milionů se budou stavět cyklostezky za 175 milionů, částka v minimální hodnotě 50 milionů půjde na výstavbu tolik potřebných mateřských škol a 320 milionů bude investováno do oprav silnic II. a III. třídy,“ doplnil středočeský hejtman. Zbývajících 300 milionů korun je určeno na projekty ve městech Mladá Boleslav a Kladno.

„Náš region tyto peníze potřebuje, bohužel z krajského rozpočtu je nelze vzhledem k současné finanční situaci kraje čerpat, proto mě těší, že nám evropské peníze pomohou postavit mateřské školy, opravit silnice, vybudovat cyklostezky a zrealizovat další projekty, které by jinak musely počkat,“ komentoval získání finančních prostředků hejtman Řihák.

Silnice II a III. třídy pod drobnohledem

Celková délka silnic a dálnic ve Středočeském kraji představuje 9 637 kilometrů. Středočeský kraj je vlastníkem 8 267 kilometrů silnic. „Tato čísla sama o sobě vypovídají, jak náročný je úkol nejen zajistit dopravní potřeby široké veřejnosti, ale především zlepšit bezpečnost dopravy na těchto silnicích. Především nám jde o zlepšení dopravní kvality silnic II. a III. Třídy, které jsou v majetku kraje.  Důležité je rovněž dobudování páteřní sítě dálnic a rychlostních silnic na území kraje, které vyřeší problém tranzitní dopravy, především kamionové,“ pokračoval hejtman Josef Řihák.

„Středočeský kraj v současné době financuje rekonstrukce a budování krajských silnic výhradně z prostředků Regionálního operačního programu střední Čechy (ROP SČ).  Radou kraje již byly schváleny projekty, které budou realizovány k vyčerpání zbývající alokace v ROP SČ. Kraj rovněž podal žádosti na výstavbu a rekonstrukce silnic v hodnotě přibližně 250 milionů korun do Operačního fondu životního prostředí. A očekáváme rovněž další pomoc i ze strany SFDI, a to především na opravy silnic II. a III. třídy, zvláště pak po škodách způsobených letošní dlouhou zimou. Navíc máme již připraveny i „náhradní“ projekty, a to z důvodu potřeb dočerpání celé alokace. Předpokládáme totiž, že při realizaci výběrových řízení na kofinancování projektů EU dopravní infrastruktury dojde k úsporám,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace