Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Konec jízdy po tankodromech! Nové silnice pro Středočeský kraj

14.05.2013
Konec jízdy po tankodromech! Nové silnice pro Středočeský kraj

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Úřad pro dotace z EU rozdělil Středočeskému kraji okolo miliardy korun.

Nejeden řidič jízdu po mnohých středočeských silnicích II. A III. třídy přirovnává k jízdě po tankodromu. Tomu by ale mělo být konec. Na opravy zdevastovaných vozovek dvacet středočeských obcí dostane celkem 208 milionů korun. Dalších minimálně 850 milionů korun se bude v kraji investovat do výstavby a rekonstrukce cyklostezek, mateřských škol a silnic druhé a třetí třídy. 

„Jsem opravdu velmi rád, že Evropská unie podpoří naše obce a města v tom, aby mohly vylepšit stav svých komunikací a že se jejich občané také konečně dočkají toho, že budou moci jezdit po opravených silnicích bez obav, že poškodí své vozidlo,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák.

„Výbor regionální rady Střední Čechy, jehož jsem předsedou, minulý týden schválil výzvu č. 68 - místní komunikace, díky níž dostane dvacet obcí a měst ze Středočeského kraje celkem 208 milionů z peněz Evropské unie,“ informoval hejtman.

6 výzev za 850 milionů

Výbor regionální rady Střední Čechy dále schválil šest výzev v celkové alokaci minimálně 850 milionů korun. „Z celkové částky 850 milionů se budou stavět cyklostezky za 175 milionů, částka v minimální hodnotě 50 milionů půjde na výstavbu tolik potřebných mateřských škol a 320 milionů bude investováno do oprav silnic II. a III. třídy,“ doplnil středočeský hejtman. Zbývajících 300 milionů korun je určeno na projekty ve městech Mladá Boleslav a Kladno.

„Náš region tyto peníze potřebuje, bohužel z krajského rozpočtu je nelze vzhledem k současné finanční situaci kraje čerpat, proto mě těší, že nám evropské peníze pomohou postavit mateřské školy, opravit silnice, vybudovat cyklostezky a zrealizovat další projekty, které by jinak musely počkat,“ komentoval získání finančních prostředků hejtman Řihák.

Silnice II a III. třídy pod drobnohledem

Celková délka silnic a dálnic ve Středočeském kraji představuje 9 637 kilometrů. Středočeský kraj je vlastníkem 8 267 kilometrů silnic. „Tato čísla sama o sobě vypovídají, jak náročný je úkol nejen zajistit dopravní potřeby široké veřejnosti, ale především zlepšit bezpečnost dopravy na těchto silnicích. Především nám jde o zlepšení dopravní kvality silnic II. a III. Třídy, které jsou v majetku kraje.  Důležité je rovněž dobudování páteřní sítě dálnic a rychlostních silnic na území kraje, které vyřeší problém tranzitní dopravy, především kamionové,“ pokračoval hejtman Josef Řihák.

„Středočeský kraj v současné době financuje rekonstrukce a budování krajských silnic výhradně z prostředků Regionálního operačního programu střední Čechy (ROP SČ).  Radou kraje již byly schváleny projekty, které budou realizovány k vyčerpání zbývající alokace v ROP SČ. Kraj rovněž podal žádosti na výstavbu a rekonstrukce silnic v hodnotě přibližně 250 milionů korun do Operačního fondu životního prostředí. A očekáváme rovněž další pomoc i ze strany SFDI, a to především na opravy silnic II. a III. třídy, zvláště pak po škodách způsobených letošní dlouhou zimou. Navíc máme již připraveny i „náhradní“ projekty, a to z důvodu potřeb dočerpání celé alokace. Předpokládáme totiž, že při realizaci výběrových řízení na kofinancování projektů EU dopravní infrastruktury dojde k úsporám,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace