Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Imigrace trhá Evropu na kusy: Německé brutální prozření! Jaká řešení navrhuje populární komentátorka z Kanady, která se s uprchlíky vážně nemazlí?

14.01.2016
Imigrace trhá Evropu na kusy: Německé brutální prozření! Jaká řešení navrhuje populární komentátorka z Kanady, která se s uprchlíky vážně nemazlí?

Foto: ctv.com

Popisek: Populární kanadská komentátorka Margaret Wente navrhuje Evropě stejný postup, jaký vůči azylantům tvrdě uplatňuje Kanada

Komentátorka pro kanadský deník The Globe and Mail Margaret Wente shrnula pro Kanadu, co se v současnosti děje v Evropě, v článku nazvaném Německé brutální imigrantské prozření. Shrnula události posledních dní v Německu, Švédsku a jinde s tím, že se jedná o zlom v celé diskusi o migraci.

„Masová napadení v Kolíně nad Rýnem během silvestrovské noci ve stínu nejhistoričtější a nejkrásnější katedrály celého Německa jsou odsouzena k tomu, aby se stala určujícím momentem v debatě o imigraci, jež trhá Evropu na kusy,“ píše Margaret Wente s tím, že již nelze dále zatajovat „nepříjemnou pravdu“. A ta zní, že lidé z „hluboce misogynních“ kultur, tedy Arabové, jsou nejhorším možným příspěvkem pro „evropské tolerantní, sexuálně rovnostářské liberální normy“.

To, že se nám je zde podaří integrovat, označuje komentátorka za „fantazii“. Připomíná, že v současnosti se ozvalo víc než pět obětí kolínských útoků a policie absolutně nezvládla situaci. A nejen proto, že původně o ní prakticky ani neinformovala. „Až dosud citlivost vůči protiimigračním náladám vylučovala možnost upřímné debaty ohledně sexuálních deliktů, páchaných mužskými běženci; takové řeči byly v minulosti odsuzovány jako rasistické,“ tvrdí Wente a dokládá, že Německo není jedinou sexuálním násilím stiženou zemí. „Ale to, co se stalo v Kolíně, bylo příliš velké, než aby se to ututlalo,“ píše a dodává, že kolínské události napomohly k tomu, že se ozvaly i další země, kde k podobným útokům došlo. A nemuselo se jednat čistě o silvestrovskou noc, nýbrž jak ukazuje příklad Švédska, i o roky staré záležitosti.

Čtěte také:

Vykopli dveře Evropy a přišli ji vyrabovat… Konečně vidíme, jak velkými hlupáky jsou představitelé EU, rozjel se senátor Doubrava. Pořádně sjel i směšného Sobotku, knížecího mutanta Kalouska či manipulátora Babiše

Ženy v uprchlických centrech se zabarikádovávají

Oběťmi sexuálního násilí jsou však i uprchlické ženy. „Ty jsou rutinně vystavovány obchodu s masem, nuceným svatbám, znásilněním a napadením ze strany pašeráků, mužských žadatelů o azyl a jejich vlastních manželů,“ uvádí Wente a dodává, že některé ženy se dokonce zabarikádovávají v uprchlických centrech, aby měly před muži nějakou ochranu.

V reakci na tyto události pak německá kancléřka Angela Merkel zavedla přisnější pravidla pro migranty, která dovolují za přečiny sáhnout až k deportaci jednotlivců. V Norsku naopak zavedli sexuální výchovu, což Wente považuje za běh na dlouhou trať a cituje mladého Eritrejce z rozhovoru pro The New York Times. „Muži mají slabost, a když vidí, jak se na ně někdo usmívá, tak je těžké se kontrolovat,“ řekl mladík a dodal, že v jeho zemi je běžné vzít si ženu násilím a nebýt za to (přinejmenším policií) potrestán.

Psali jsme:

Romům stačí peníze, muslimové chtějí zlikvidovat Evropu. Je nejvyšší čas oprostit se od lidumilných řečí a otevřít téma trestu smrti, říká vojenský analytik

Vyhnout se pravicovým náladám, na to je už pozdě

„Přesto i nyní jsou někteří evropští liberální humanisté ve stavu hlubokého popření,“ podotýká Wente a za příklad uvádí starostku Kolína nad Rýnem, která chce zavést „více jazykových a integračních kurzů, které povedou k lepšímu pochopení německé kultury“. „Co se týká chování na festivalech, myslí si, že pomohou piktogramy.“

„Jsou i jiná řešení, mohou však být složitější. Odmítnout azyl nezadaným mužům, jak to udělala Kanada. Deportovat ty, kteří již přišli. Vybírat si, kdo přijde. Nevybírat si ty, kteří nedokáží poznat rozdíl mezi polibkem a znásilněním,“ míní Wente a dodává, že na to, aby se politici vyhnuli vzestupu pravicových nálad, je už pozdě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace