Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vlastně se ženit nechtěl, styděl se to ale říct. Jak Milan Lasica vyfoukl krásku Abrhámovi a co všechno na něj práskla jeho dcera Hana. Tajnosti slavných

05.01.2016
Vlastně se ženit nechtěl, styděl se to ale říct. Jak Milan Lasica vyfoukl krásku Abrhámovi a co všechno na něj práskla jeho dcera Hana. Tajnosti slavných

Foto: FTV Prima

Popisek: Milan Lasica v Show Jana Kause

O svém soukromí zásadně nemluví, jeho věčné mlčení však zrádně prolomila dcera Hana. V knize rozhovorů Všechno o mém otci, kterou vydalo nakladatelství Motto, práskla na populárního slovenského spisovatele a humoristu kdeco, s čím nejspíš manžel neustále moralizující Magdy Vášáryové na světlo světa ani vyjít nechtěl.

Se starší dcerou Hanou se někdejší partner Júlia Satinského rozpovídal i o netajnějším soukromí, o němž před novináři vždy maximálně mlžil. Mimo jiné o svém dětství a pubertě, o vztazích se ženami i obou manželstvích, o sobě jako o otci, o emancipaci, o rodině... Rozhovory jsou proloženy autorčinými vzpomínkami na příhody s otcem a doplněny fotografiemi z rodinného alba. Lasicova čtyřiatřicetiletá dcera Hana vystudovala ekonomii na Ekonomické univerzitě ve Vídni a komparativní literaturu na pařížské Sorbonně. Ve francouzské metropoli žila tři roky a pracovala v oblasti personalistiky. Její prvotinou byla v roce 2011 kniha Pravdivý příběh lži, o rok později vyšla její druhá kniha O dcerách a milenkách a v roce 2013 třetí, Služka. Kromě nich vydala ještě cestopisnou knihu Sedím si v Manchestri na kameni a je mi…?

Všechno o mém otci

Fešák Abrhám ostrouhal

Poprvé se Milan Lasica oženil ve dvaadvaceti letech, což bylo z dnešního pohledu velmi brzy. Objektem jeho touhy se stala o rok mladší slovenská zpěvačka, herečka a moderátorka, krásná Zora Kolínská. Na atraktivní brunetku si brousil zuby nejeden frajer, mimo jiné i herec Josef Abrhám, který v té době studoval v Bratislavě. Nakonec ale neuspěl, ze sedla ho vyhodil o rok mladší Lasica, který se mu sotva mohl vzhledem a elegancí vyrovnat. Jenže se ukázalo, že je vyzbrojen mnohem účinnější zbraní. „Velmi ji chtěl, byl do ní zamilovaný. Ze začátku Zora nejevila velký zájem, ale jeho dvoření přijímala. Byl natolik vytrvalý, že ji nakonec přesvědčil svým intelektem, kterého si na něm považovala především,“ prozradil před časem serveru Čas.sk Zořin bratr Ctibor, který dělal populárnímu satirickému duu Lasica-Satinský jednu dobu manažera.

O tuhle krásku se Milan Lasica utkal s Josefem Abrhámem

O tuhle krásku se Milan Lasica utkal s Josefem Abrhámem

O rok mladší Zora řekla Milanovi ano v den své promoce na bratislavské VŠMU, přestože se prý Lasica cítil na ženění ještě příliš mladý. Zároveň mu ale připadalo neslušné se ze vztahu vyvléknout. „Vlastně jsem se nechtěl ženit, ale styděl jsem se to říct,“ prozradil. Nakonec spolu vydrželi deset let, jejich manželství ale zůstalo bezdětné. V knize se herec nechal slyšet, že tenkrát děti ještě nechtěl. „Ona by asi chtěla, ale nejsem si jistý,“ dodal. Podle Ctibora si ale Zora děti přála, jenže až po třicítce.

S exmanželkou Zorou Kolínskou v roce 1987 v Molierově Don Juanovi

Se Zorou Kolínskou v roce 1987 v Molierově Donu Juanovi

Nedělat nic, to si představit umí

Jeho druhou manželkou se stala známá slovenská herečka a politička, v poslední době neustále moralizující Magda Vášáryová. Žijí spolu již pětatřicet let a mají dcery Hanu a Žofii. Dnes zůstali ve svém bratislavském bytě sami a striktně prý vzájemně respektují partnerovo soukromí. „Máme v bytě dvě oddělené pracovny a každý svou televizi a knihovnu. Výrazně tím ubývá prostoru pro konflikt a nedostatek soukromého prostoru. Někdy si dokonce zavoláme mobilem,“ prozradila paní Magda v rozhovoru pro server Revue.idnes.cz. Oba jsou stále aktivní, i když její manžel si prý rozhodně dovede představit, že by nedělal nic. „Když jsem někdy prohrála volby, Milana to potěšilo. Podle toho soudím, že dává přednost filmům v klidu své pracovny a teplé večeři ode mne,“ dodala jeho žena.

S manželkou Magdou Vášáryovou a Jiřím Bartoškou na filmovém festivalu v Karlových Varech

S manželkou Magdou Vášáryovou a Jiřím Bartoškou na filmovém festivalu v Karlových Varech

Loni na podzim Milana Lasicu postihly vážné zdravotní problémy, které byly zřejmě vyústěním extrémní zátěže v předcházejících měsících. Účinkoval ve Štúdiu L+S, nahrával pravidelnou relaci pro rozhlas, koncertoval, moderoval akce, podílel se na organizaci festivalu ArtFilm a ještě natáčel film Rukojmí, v němž ztvárnil jednu z hlavních rolí. K tomu se ještě přidaly starosti doma, když jeho zeť Andrej havaroval na motocyklu a bylo otázkou, zda vůbec ještě bude moci chodit. Večer 12. října ho podle informací Nového Času náhle začalo bolet na hrudi, přidala se srdeční arytmie, a tak paní Magda zavolala záchranku. Lékaři bratislavského Národního ústavu srdečních a cévních chorob mu museli voperovat trojitý bypass, který zajišťuje dostatečné zásobování srdce krví, a díky tomu opustil Milan Lasica nemocnici po dvou týdnech už zase po svých. Musí se ale šetřit a v nejbližší době by se měl vypravit do lázní, což většinou lékaři pacientům s těmito zdravotními problémy doporučují již při propuštění z nemocnice. „Předchází tomu rehabilitace v domácím prostředí, kdy se postupně zvyšuje fyzická zátěž,“ dodal kardiolog Martin Kováč.

S dcerami Hanou (vlevo) a Žofií

S dcerami Hanou (vlevo) a Žofií

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská