Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Tři měsíce ji znásilňovali a terorizovali bojovníci IS. Co všechno prozradila jezídská žena na půdě OSN

25.12.2015
Tři měsíce ji znásilňovali a terorizovali bojovníci IS. Co všechno prozradila jezídská žena na půdě OSN

Autor: repro

Popisek: Islámský stát

Jezídská žena Nadia Murad Basee Taha na půdě OSN svědčila o znásilnění a brutálním bití, kterému jsou vystaveny ženy z jejího kmene ze strany bojovníků Islámského státu. Přítomní členové OSN byli jejím vyprávěním naprosto zděšeni a někteří nemohli skrýt své slzy.

Slzám se nakonec neubránila ani samotná Nadia, která byla po celé tři měsíce znásilňována a terorizována fanatickými bojovníky Islámského státu. Až po této době se jí podařilo utéci do Německa, kde nyní žije. Jezídové patří k nejodbojnějším kmenům, kterým se stále daří do jisté míry čelit Islámskému státu. Příslušníci tohoto kmene a jejich ženy však za to platí vysokou daň. Muži jsou mučeni a vražděni, ženy se díky své světlejší pleti stávají oblíbeným „artiklem“ na trhu se sexuálními otrokyněmi. Podle nepřesných odhadů různých lidskoprávních organizací přebývá v roli sexuálních otrokyň několik tisíc žen.

Jenom několika málo z nich se doposud podařilo utéci, ale psychické a fyzické následky nepopsatelného teroru si patrně ponesou do konce svého života. Nadia patří k těm šťastnějším a také statečnějším, protože se odhodlala hovořit o prožitých traumatech veřejně. Přítomné delegáty OSN žádala, aby svět zbavili Islámského státu. „Znásilnění slouží k naprosté devastaci žen i dívek a je bohužel také zárukou, že již nikdy nebudou moci žít normální život. Hrozným způsobem nám ubližovali a ponižovali nás,“ vyprávěla viditelně rozrušená Nadia před delegáty OSN, na jejichž tvářích byly rovněž viditelné emoce a napětí.

Požádal ji o ruku. Svým způsobem...

„Jeden z těch bojovníků ke mně přišel s tím, že si mě chce vzít. Dívala jsem se k zemi a byla jsem vyděšená na nejvyšší míru. Když jsem se na něj podívala, viděla jsem obrovského muže. Vypadal jako nějaké monstrum,“ vzpomínala se slzami v očích Nadia na svoji neradostnou minulost. Poté se dostala do rukou i dalších džihádistů ISIS, kteří ji nemilosrdně znásilňovali. „Řekl mi, abych přestoupila na islám, ale já odmítla. Poté mě, svým způsobem, požádal o ruku. Tu noc mě bil a přinutil mě, abych se svlékla. Hodil mě do místnosti se strážemi, které mě potom znásilňovaly, až jsem upadla do bezvědomí,“ hovořila otevřeně Nadia o nejhorší noci svého života.

Po třech měsících znásilňování a bití se podařilo Nadii dostat do Německa. Stejně úspěšní bohužel nebyli její bratři, které všechny zabili džihádisté z Islámského státu. OSN v těchto dnech rozhoduje o tom, jestli by bylo možné útoky Islámského státu proti jezídům prohlásit za genocidu. Dle dostupných údajů již džihádisté zavraždili asi pět tisíc mužů z tohoto kmene.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace