Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tři měsíce ji znásilňovali a terorizovali bojovníci IS. Co všechno prozradila jezídská žena na půdě OSN

25.12.2015
Tři měsíce ji znásilňovali a terorizovali bojovníci IS. Co všechno prozradila jezídská žena na půdě OSN

Autor: repro

Popisek: Islámský stát

Jezídská žena Nadia Murad Basee Taha na půdě OSN svědčila o znásilnění a brutálním bití, kterému jsou vystaveny ženy z jejího kmene ze strany bojovníků Islámského státu. Přítomní členové OSN byli jejím vyprávěním naprosto zděšeni a někteří nemohli skrýt své slzy.

Slzám se nakonec neubránila ani samotná Nadia, která byla po celé tři měsíce znásilňována a terorizována fanatickými bojovníky Islámského státu. Až po této době se jí podařilo utéci do Německa, kde nyní žije. Jezídové patří k nejodbojnějším kmenům, kterým se stále daří do jisté míry čelit Islámskému státu. Příslušníci tohoto kmene a jejich ženy však za to platí vysokou daň. Muži jsou mučeni a vražděni, ženy se díky své světlejší pleti stávají oblíbeným „artiklem“ na trhu se sexuálními otrokyněmi. Podle nepřesných odhadů různých lidskoprávních organizací přebývá v roli sexuálních otrokyň několik tisíc žen.

Jenom několika málo z nich se doposud podařilo utéci, ale psychické a fyzické následky nepopsatelného teroru si patrně ponesou do konce svého života. Nadia patří k těm šťastnějším a také statečnějším, protože se odhodlala hovořit o prožitých traumatech veřejně. Přítomné delegáty OSN žádala, aby svět zbavili Islámského státu. „Znásilnění slouží k naprosté devastaci žen i dívek a je bohužel také zárukou, že již nikdy nebudou moci žít normální život. Hrozným způsobem nám ubližovali a ponižovali nás,“ vyprávěla viditelně rozrušená Nadia před delegáty OSN, na jejichž tvářích byly rovněž viditelné emoce a napětí.

Požádal ji o ruku. Svým způsobem...

„Jeden z těch bojovníků ke mně přišel s tím, že si mě chce vzít. Dívala jsem se k zemi a byla jsem vyděšená na nejvyšší míru. Když jsem se na něj podívala, viděla jsem obrovského muže. Vypadal jako nějaké monstrum,“ vzpomínala se slzami v očích Nadia na svoji neradostnou minulost. Poté se dostala do rukou i dalších džihádistů ISIS, kteří ji nemilosrdně znásilňovali. „Řekl mi, abych přestoupila na islám, ale já odmítla. Poté mě, svým způsobem, požádal o ruku. Tu noc mě bil a přinutil mě, abych se svlékla. Hodil mě do místnosti se strážemi, které mě potom znásilňovaly, až jsem upadla do bezvědomí,“ hovořila otevřeně Nadia o nejhorší noci svého života.

Po třech měsících znásilňování a bití se podařilo Nadii dostat do Německa. Stejně úspěšní bohužel nebyli její bratři, které všechny zabili džihádisté z Islámského státu. OSN v těchto dnech rozhoduje o tom, jestli by bylo možné útoky Islámského státu proti jezídům prohlásit za genocidu. Dle dostupných údajů již džihádisté zavraždili asi pět tisíc mužů z tohoto kmene.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace