Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Znásilnění se nesmí říkat, vládnoucí SPD navrhla korektnější ´sexuální obtěžování´. A kdo je proti uprchlíkům, je hnusný pravicový radikál. Němci to zase přehánějí

23.12.2015
Znásilnění se nesmí říkat, vládnoucí SPD navrhla korektnější ´sexuální obtěžování´. A kdo je proti uprchlíkům, je hnusný pravicový radikál. Němci to zase přehánějí

Autor: SPD

Popisek: SPD, ilustrační foto

Němečtí sociální demokraté schválili program „citlivosti“ k uprchlíkům. Třeba už se nebude smět psát, že někoho znásilnili. A je toho mnohem více... Německá sociální demokracie, která vládne spolu s Merkelové křesťanskými demokraty, má za sebou sjezd, na kterém dala jasně najevo, kam půjde v příštích měsících a letech. Půjde vstříc lidem, kteří potřebují pomoc, uprchlíky nevyjímaje. Strana odmítla stanovit finální hranici počtu přijatých uprchlíků, ale tím to zdaleka nekončí.

Odpůrce běženců chce nechat označit za pravicové radikály. Případné zločiny, kterých se uprchlíci v Německu dopustí, je prý třeba posuzovat citlivě.

Aleš Valenta se na serveru Neviditelný pes rozmýšlí nad vzkazem, který předala světu německá sociální demokracie na svém nedávném sjezdu v Berlíně. Několik stovek delegátů dalo jasně najevo, že si přeje, aby země dál přijímala uprchlíky a nebyla stanovena konečná hranice počtu přijatých.

Fanatické humanitářství řadového členstva SPD

„Svědčí to vskutku o těžko uvěřitelném fanatickém humanitářství řadového členstva SPD. Za této situace si dost dobře nelze představit, že by na sjezdu někdo vystoupil s kritickým názorem na uprchlíky. Byl by nejspíše na místě vyloučen jako odporný Menschenfeind, tj. „homofob“. Hranice únosnosti počtu migrantů pro Německo, jakož i pro jakýkoli jiný stát či společnost nicméně samozřejmě existuje a má dvojí podobu – sociálně-ekonomickou a společensko-politickou,“ poznamenává autor.

Ekonomická hranice ještě dosažena není, ale míra občanské tolerantnosti k přílivu uprchlíků se pomalu naplňuje. Lidé totiž mají strach z běženců, kteří se nekontrolovatelně pohybují jejich vlastí. Tento nekontrolovaný pohyb navíc nahrává chystání případných teroristických útoků. A to Němcům na klidu rozhodně nepřidává.

Žadatelé o azyl nemají být stigmatizováni

SPD na to reaguje tím, že obsáhle rozebírá, jak integrovat další a další uprchlíky, jak postupovat, aby se v Německu necítili špatně.

„Když se Spolkový kriminální úřad pokoušel zjistit, kolik trestných činů utečenci páchají, většina spolkových zemí odmítla tyto údaje poskytnout, protože by je mohli zneužít ‚šiřitelé nenávisti‘ a protože ‚žadatelé o azyl nemají být stigmatizováni‘. V Brunšviku (Dolní Sasko) zřídila policie zvláštní vyšetřovací úřad pro uprchlíky, protože ‚věci se začínají vymykat kontrole‘. Po příchodu 5000 migrantů dostala policie mnoho stížností od lidí, které obtěžují Severoafričané, když se opilí vracejí ze supermarketů. Enormně vzrostl počet vloupání. Mezi trestnými činy se prý ojediněle objevuje ‚těžké sexuální obtěžování‘ – pojem ‚znásilnění“ je v souvislosti s migranty zjevně nepřípustný,“ podivuje se Valenta.

Němečtí sociální demokraté jsou ochotni v integraci zajít tak daleko, že relativně nové politické uskupení Alternativa pro Německo (Alternative für Deutschland) chtějí nechat v tisku označovat jako „pravicově radikální AfD“. Na sjezdu po tom volal staronový předseda strany Sigmar Gabriel, jenž zároveň varoval před duchem antievropanství, který se šíří např. v Maďarsku a Polsku. Valenta doufá, že do tohoto seznamu přibude co nejdříve také Česká republika.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace