Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to prý těžké, když pochází ze země, kde ženy vůbec nevycházejí z domu… Dánsko chce povinnou sexuální výchovu pro imigranty. Kvůli znásilňování

20.12.2015
Je to prý těžké, když pochází ze země, kde ženy vůbec nevycházejí z domu… Dánsko chce povinnou sexuální výchovu pro imigranty. Kvůli znásilňování

Autor: Youtube, repro

Popisek: Ilustrační foto

Dánská vláda chce v nejbližší době přijmout opatření, podle něhož by se nově příchozí imigranti museli povinně účastnit kurzů sexuální výchovy. Každé třetí znásilnění v zemi má totiž na svědomí pachatel z komunity přistěhovalců. Běženci se mají během povinných kurzů naučit, že v Evropě je možné spát pouze s těmi ženami, které s tím souhlasí. Informace přinesl internetový deník ECHO 24.

Povinné kurzy sexuální výchovy by podle dánského listu Metroxpress měly být do budoucna nedílnou součástí jazykových kurzů pro nově příchozí imigranty. Zajímavé je především to, že na přijmutí nového opatření v zemi existuje shoda napříč politickým spektrem – pro jsou jak konzervativci, tak sociální demokraté.

Server The Local s odvoláním na úřední statistiky například uvádí, že 34,5 % všech pachatelů, kteří se mezi lety 2014–2015 dopustili v Dánsku znásilnění, pocházelo z komunity přistěhovalců.

Vláda k tomuto kroku přikročila na základě špatných zkušeností s komunitou přistěhovalců a jejich potomků, kteří se v malé zemi z velké části podílí na páchání sexuálního násilí. Server The Local s odvoláním na úřední statistiky například uvádí, že 34,5 % všech pachatelů, kteří se mezi lety 2014–2015 dopustili v Dánsku znásilnění, pocházelo z komunity přistěhovalců. A to navzdory skutečnosti, že tvoří nanejvýš 12 % populace státu.

Norsko zavedlo tato kurzy už v roce 2011 

Přestože může sexuální výchova pro uprchlíky některým lidem připadat jako špatný vtip, nejedná se o nic nového. Například Norsko zavedlo podobné kurzy už v roce 2011. V této skandinávské zemi jsou ovšem kurzy dobrovolné a nikoli povinné, jak navrhují dánští zákonodárci.

Uprchlíci často pocházejí z kulturně odlišných zemí, které jsou mnohem konzervativnější, a proto nevědí, jak se mají zachovat v situaci, kdy na ulici nebo v klubu potkají nalíčenou dívku ve vyzývavém oblečení.

Linda Hagen, která v Norsku provozuje 34 azylových středisek pro uprchlíky, říká: „Je to obtížné, když pocházíte ze země, kde ženy vůbec nevycházejí z domu,“ řekla k tomu Hagen serveru The Local. „Když potom vidíte dívku v minisukni, jak pozdě večer tančí na party, jaký signál vám to vyšle? Je důležité jim sdělit, že tato forma chování nebo oblékání automaticky neznamená, že si můžete dovolit všechno. Pokud dívka řekne ne, znamená to ne,“ dodala Hagen.

Dánsko, které má na svém území početnou komunitu islámských věřících, před nedávnem přijalo opatření, které do značné míry osekalo sociální dávky, na něž mohou přistěhovalci dosáhnout. Ty totiž často působí jako lákadlo pro běžence z chudých oblastí severní (ale i subsaharské) Afriky a Blízkého východu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace