Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Novináře odsoudili k 10 letům a 1000 ranám bičem. Bohatého developera zprostili u soudu ze znásilnění, prý upadl a dívka byla náhodou pod ním. V spřátelené islámské zemi

18.12.2015
Novináře odsoudili k 10 letům a 1000 ranám bičem. Bohatého developera zprostili u soudu ze znásilnění, prý upadl a dívka byla náhodou pod ním. V spřátelené islámské zemi

Foto: Youtube, repro

Popisek: Saúdská Arábie má miliardy petrodolarů, vládne tu ale tuhá středověká diktatura

Ten druhý případ zní jako vtip, bohužel… není. Milionář podnikající ve stavebním průmyslu byl zproštěn obvinění ze znásilnění poté, co u soudu řekl, že na osmnáctiletou dívku upadl, a mohlo tak dojít k náhodné penetraci. Když došlo k jeho zatčení, údajně řekl: „Bude to muset dokázat.“ Informoval o tom The Daily Mail. A zavřený novinář, blogger, právě dostal, samozřejmě v nepřítomnosti, Sacharovovu cenu. Obojí se děje ve stejné době v Saúdské Arábii, která je, jen tak mimochodem, význačný americký spojenec na Středním východě.

Ehsan Abdulaziz je šestačtyřicetiletý podnikatel ze Saúdské Arábie, který má ženu a dítě v České republice a nedávno čelil obvinění ze znásilnění osmnáctileté dívky. Milionář ji nejprve pozval společně s její kamarádkou ke stolu v exkluzivním klubu Cirque le Soir.

Oběma dívkám (24 a 18) následně nabídl odvoz k sobě domů v luxusním voze značky Aston Martin, kde jim posléze nabídl vodku a odvedl si starší z dívek do ložnice, kde s ní měl sex.

Osmnáctiletá dívka tvrdí, že se probudila na gauči v brzkých ranních hodinách právě ve chvíli kdy se ji chtěl Abdulaziz zmocnit a pronikl do ní bez jejího svolení.

Podle žalobce celá situace probíhala následovně: „Ona řekla ‚Co to děláte?‘, on řekl ‚To je v pořádku‘,“ uvedl žalobce Johnatan Davies s tím, že obžalovaný naznačoval, že starší z dívek již spí. Mladší se následně vymanila z jeho sevření a snažila se co nejrychleji byt opustit.

„Byla velmi rozrušená ohledně toho, co se jí stalo, a jelikož nemohla probudit svou kamarádku, zavolala dvě další a pak zavolala na policii,“ uvedl žalobce. Když byl Abdulaziz následně zatčen, údajně řekl: „Bude to muset dokázat.“

Podle jeho verze ji šel probudit, aby jí nabídl triko na spaní či případně taxi domů, ona jej však stáhla na sebe na gauč a strčila si jeho ruku do klína. Údajně se poté naštvala, když jí nabízel taxi, a běžela probudit kamarádku.

Jsem křehký, spadl jsem

Abdulaziz následně soudu ukazoval způsob, jakým jej osmnáctiletá dívka chytila za hlavu a stáhla k sobě na gauč. „Jsem křehký, spadl jsem, ale vůbec nic se nestalo, mezi mnou a touto dívkou se nikdy nic nestalo,“ řekl Abdulaziz.

Poté, co soud uvedl, že uvnitř její vagíny bylo nalezeno jeho DNA, že je možné, že měl v té době na ruce sperma z předchozího styku s její čtyřiadvacetiletou kamarádkou, následně změnil výpověď a uvedl, že na ní zřejmě spadl, a náhodně tak do dívky pronikl.

Soudu také sdělil, že potkal obě dívky v klubu a nejprve jim nabídl, že je odveze do domu starší z nich, poté však změnil názor, když na něj naléhaly, aby se k nim připojil na skleničku, a odvezl je tak k sobě domů.

Obhájce Jason Bartfeld se následně podnikatele zeptal, zda je jeho zvykem chodit do nočních klubů a potkávat známosti na jednu noc, na což ten odpověděl, že to nikdy za dvacet let svého života v Londýně neudělal. „Vždy jsem respektoval ženy, sám mám sestru.“

Obhájce následně uvedl, že žalobkyně lže, protože je v rozpacích z toho, že s ní obžalovaný nechtěl mít sex. „Skutečnost je taková, že do vás nikdy nepronikl, ani se nesnažil o to, mít s vámi sex,“ řekl osmnáctileté dívce Abdulazizův obhájce.

Podnikatel si zároveň vyjednal půl hodiny na soukromé předvedení důkazů soudu bez přítomnosti médií. V závěru byl zproštěn obvinění. 

Osvoboďte Araby od jha teokracie!

Novým držitelem Sacharovovy ceny za svobodu myšlení se stal vězněný saúdskoarabský bloger Raíf Badáví. Z rukou předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze ocenění pro svého manžela převzala ve Štrasburku Insáfa Hajdar. Badáví si v současnosti odpykává desetiletý trest v saúdskoarabském vězení.

„Vyzývám znovu (saúdskoarabského) krále Salmána, aby Raífa Badávího omilostnil, propustil na svobodu a nechal ho vrátit se ke své rodině," řekl při slavnostní ceremonii Schulz. Badáví podle něj neudělal nic jiného, než že bojoval za základní lidské právo na svobodné vyjádření názoru ve své zemi.

Schulz složil poklonu také samotné Hajdarové za to, jak na mezinárodním poli bojuje za propuštění svého muže. Předseda Evropského parlamentu připomněl i osudy dalších pronásledovaných příslušníků opozice i porušování základních lidských práv v Saúdské Arábii. Jménem Evropského parlamentu přitom vyzval Rijád, aby přiznal ženám rovnoprávnost.

Hajdarová, která na ceremonii přišla s fotografií svého manžela v rukou, na počátku svého děkovného projevu požádala jménem svého muže o minutu ticha za oběti terorismu a bezpráví v Paříži i po celém světě. Vyzvala mimo jiné k osvobození společností v arabském světě „od jha teokracie". Badáví byl podle ní uvězněn, protože se náboženští představitelé v Saúdské Arábii obávají, že by mohl odhalit jejich pokrytectví.

Badáví je zakladatelem internetové stránky Free Saudi Liberals. V roce 2012 byl zatčen a za údajnou urážku islámu na svém webu později odsouzen k desetiletému trestu vězení, 1000 ranám bičem a pokutě. Trest bičování se začal vykonávat letos v lednu, kdy dostal prvních 50 ran. Po ostré mezinárodní kritice byl výkon zbylé části trestu odložen. Na protest proti svému přesunutí do izolované věznice Badáví od minulého týdne drží hladovku. Badávího manželka Insáfa dostala i se třemi dětmi politický azyl v Kanadě.

Saúdská Arábie je spojenec Západu. Zasloužila by si spíš bombardovat

Tak nazval svůj aktuální článek komentátor Reflexu Viliam Buchert. Mimo jiné tu píše: „Absolutistická královská vláda Saúdské Arábie sice povolila zvolení několika žen, což může oblouznit některé naivní lidi na Západě, ale jinak dál pokračuje (za dlouholetého přikyvování vyspělých demokracií) ve své nesmírně destruktivní činnosti, která podporuje po celém světě islámské fundamentalisty a tím nepřímo i terorismus. Pokud by měl západní svět skutečně proti někomu bojovat, tak je to politika Saúdské Arábie. Jenže kdo si to proti producentovi ropy dovolí? Saúdové dali podle odhadů odborníků v posledních dekádách desítky miliard dolarů na podporu šíření radikálního islámu (u nich se jmenuje wahhábismus) po světě. Financují nejrůznější islámská centra, nadace, výstavbu mešit, nemocnic, škol a chtějí nastolit právo šaría. Pomocí petrodolarů šíří svoje představy o světě, které jsou zcela neslučitelné s našimi. Činí tak všude, i v České republice. V některých částech Afriky to už vedlo až k rebelii desítek islamistických ozbrojených skupin proti místním vládám.“

A pokračuje v argumentaci: „Skončila doba zavírání očí. Ze Saúdské Arábie jsou v celém světě financovány wahhábistické mešity. Z těchto komunit vychází řada nebezpečných islamistů,“ řekl nedávno Sigmar Gabriel, německý ministr hospodářství a energetiky i předseda sociálně demokratické SPD. Co ale konkrétně s tímto problémem udělá německá vláda? Ednan Aslan z Vídeňské univerzity pak před několika dny představil výsledky své analýzy, kterou si zadalo ministerstvo pro integraci. Výsledky jsou alarmující. V rakouském hlavním městě funguje asi 150 školek, které se dají označit jako „islámské“, a mimoto 450 podobně orientovaných dětských skupin. Celkem tak může být islám vštěpován asi deseti tisícům předškoláků. Často se jedná o radikální názory a – mnohdy je financuje Saúdská Arábie. Dalo by se čekat, že po podobném zjištění nastane povyk a situace se bude urychleně řešit. Reakce ale byla vlažná. Rakouský ministr pro integraci Sebastian Kurz označil výsledky studie za „znepokojující“.“

Alarmující fakta o Saúdské Arábii

Buchert také připomněl další prokazatelná fakta, která souvisejí se Saúdskou Arábií, i když ji Západ nadále označuje za svého spojence. 

Při velkých teroristických útocích na USA v roce 2001, při kterých zahynulo přes 3000 lidí, pocházelo 15 atentátníků (z 19 zločinců) ze Saúdské Arábie.

Saúdská Arábie byla jedním z pouhých tří států (dalšími byly Pákistán a Spojené arabské emiráty), které v 90. letech oficiálně uznaly vládu islamistického hnutí Tálibán, když se zmocnilo většiny Afghánistánu. Proti němu pak už patnáct let vedou válku mezinárodní koalice, včetně vojáků z Česka. 

Saúdská Arábie sponzorovala a sponzoruje některé teroristické organizace. V poslední době Frontu an-Nusrá, která ovládá části Sýrie. 

„Podivná a nebezpečná hra Západu kolem Saúdské Arábie tak situaci ve světě dál zhoršuje a dramatizuje. V žádném případě se nám nemůže v budoucnosti vyplatit. Bohužel nikdo s tím nic nedělá,“ končí neradostně komentátor.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace