Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Stalo se v Darmstadtu: Byla krásná a něžná, uškrtil jí vlastní otec. Její matka přihlížela, jak trýznivě umírá ve vlastní posteli. Zbláznili se? Ne, pákistánští muslimové vyznávají „vraždu ze cti“

04.12.2015
Stalo se v Darmstadtu: Byla krásná a něžná, uškrtil jí vlastní otec. Její matka přihlížela, jak trýznivě umírá ve vlastní posteli. Zbláznili se? Ne, pákistánští muslimové vyznávají „vraždu ze cti“

Autor: Mail Online

Popisek: Zubní technička Laríba byla plně integrovaná do německé společnosti, na rozdíl od rodičů mluvila německy a nechtěla jimi vybraného manžela.

FOTO V německém Darmstadtu byl vynesen rozsudek nad muslimským párem Azadulláhem a Šazíou Chanovými, kteří zavraždili svoji devatenáctiletou dceru. Její „provinění“ spočívalo v tom, že udržovala intimní vztah s mužem, jehož jí rodiče neschválili. Oba krkavčí rodiče byli za vraždu ze cti odsouzení na doživotí. Informace přinesl Mail Online.

Otec dívky, dvaapadesátiletý Azadulláh, se jedné noci vplížil do její ložnice a svoji dceru nemilosrdně uškrtil. Matka jeho běsnění přihlížela a nic proti němu nepodnikla. Vražedná mánie popadla rodiče poté, co se dozvěděli, že se dcera pokusila zcizit kondomy, aby mohla dále provozovat chráněný sex se svým přítelem Rahílem. Soudce Voker Wagner přiznal, že každý má právo v Německu žít dle svých kulturních zvyklostí, ale nesmí to být na úkor lidského života. Manželé Chanovi pocházejí z Pákistánu a měli v úmyslu svoji dceru provdat za předem vybraného nápadníka. Zubní technička Laríba však byla plně integrovaná do německé společnosti, na rozdíl od rodičů mluvila německy a s něčím takovým se nechtěla smířit.

Otec u soudu skrývá tvář.

Zlomový bod ve vztazích mezi rodiči a dcerou nastal ve chvíli, kdy byla Laríba v obchodě přistižena při krádeži kondomů. Policie ji propustila bez trestního stíhání, ale uvědomila o celé záležitosti její rodiče. To se nakonec stalo mladé dívce osudným a skončilo její tragickou a násilnou smrtí z rukou vlastního otce. Mrtvé tělo dcery následně položili na kolečkové křeslo, které používala dívčina babička, a odvezli jej na nábřeží k řece, kde je shodili dolů. Matka Laríby Šazía později před soudem tvrdila, že se nepokusila svému manželovi ve vykonání vraždy ze cti zabránit, protože se jej bála. Soud však její argumenty neuznal, protože zjistil, že zastávala stejně fanatické postoje jako její manžel a se svou dcerou byla často na kordy.

Matka Laríby Šazía

„Moje dcera se nemohla bránit, protože jsem ji jednu paži přitlačil pod matraci a ani nemohla mluvit, protože jsem ji silně svíral krk. Po pěti minutách jsem si všiml, že je mrtvá, ale držel jsem ji rukama dále,“ vypověděl o svém otřesném skutku Chan před soudem s tím, že se chtěl těla následně zbavit a tvrdit, že dcera utekla pryč. Chan chtěl u soudu celou vinu vzít na sebe a obhájce jeho manželky Axel Kollbach pro svoji mandantku žádal trest pouze za to, že napomáhala při odklízení těla. Kollbach také jako polehčující okolnost uváděl kulturní rozdíly pákistánské rodiny. Soudce Wagner však jejich názory smetl a zcela jasně řekl, že také Šazía Chanová je vinna z vraždy své dcery. „Žádná žena není tak fyzicky slabá, aby nečinně přihlížela pětiminutovému vraždění své dcery.“

Otec dívky, dvaapadesátiletý Azadulláh

„Žijete ve dvou světech zároveň. Neznamená to, že byste nemohli dále vyznávat svoji kulturu. Je však nutné, abyste respektovali naše hodnoty. Pokud jste chtěli své dceři dát najevo, že nesouhlasíte s jejím životním stylem, mohli jste ji přece poslat pryč od rodiny, ale ne ji zavraždit,“ uvedl dále soudce. Matce odsouzené dívky přitížila u soudu také výpověď její mladší dcery Nedy. Ta tvrdila, že faktickou hlavou rodiny byla právě matka a její sestra před vraždou měla lepší vztahy se svým otcem. Na jeho adresu prohlásila, že nakonec prosadil svoji absolutní vůli. Chan v soudní síni svého činu litoval. „Kdybych mohl, tak bych to všechno vrátil zpátky. Souhlasím s jakýmkoli trestem,“ sdělil soudu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tagy
islám,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace