Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opustil ji partner, producenti na ni kašlou, peníze docházejí… Proč se dvojnásobná matka-samoživitelka nezadržitelně řítí na samotné dno. Tajnosti Hollywoodu

29.11.2015
Opustil ji partner, producenti na ni kašlou, peníze docházejí… Proč se dvojnásobná matka-samoživitelka nezadržitelně řítí na samotné dno. Tajnosti Hollywoodu

Autor: nydailynews.com

Popisek: Dříve žádanou sexy plavovlásku Meg Ryan ani ve snu nenapadlo, že by její skvěle rozjetá kariéra mohla tak rychle a dramaticky zabrzdit

Hollywood jí ležel u nohou a za role inkasovala miliony. Teď už nemá vůbec nic. Na dříve žádanou hvězdu dolehlo prokletí padesátnic. A nedaří se jí ani v lásce.

Je ti přes padesát? Tak to o pořádnou práci už nejspíš nezavadíš! O problémech s uplatněním bez ohledu na zkušenosti, znalosti i pěstěný vzhled by spousta žen, které mají pět křížků na krku, mohla vyprávět dlouhé hodiny. A toto prokletí vládne i ve filmové branži. Dobré herečce totiž nestačí mistrně se ‘přehrát‘ ze sexy kočky do elegantní dámy v nejlepších letech. Rolí, které by mohly ztvárnit, je totiž poskrovnu, protože svět zajímá především mládí a krása. Tato trpká realita tvrdě dolehla i na Meg Ryan, která oslavila 19. listopadu čtyřiapadesáté narozeniny. O pořádnou práci již nezavadila deset let a začínají jí docházet peníze. „Je pro ni už těžké udržet si životní styl. Meg nikdy nebyla s penězi příliš opatrná. A vlastně ani nepočítala s tím, že by se její kariéra mohla takhle zastavit,“ prozradil na oslavě jejích narozenin jeden přítel.

Poprvé před kamerou: Jednadvacetiletá Meg jako Betsy, s Frankem Runyeonem a Scottem Bryce v televizní soap opeře As the World Turns

Poprvé před kamerou: Jednadvacetiletá Meg jako Betsy, s Frankem Runyeonem a Scottem Bryce
v televizní soap opeře As the World Turns

Blondýnka ze seriálů

Modrooká přírodní plavovláska Margaret Mary Emily Anne Hyra se narodila 19. listopadu 1961 ve Fairfieldu v americkém státě Connecticut. Nejmladší ze čtyř dětí architekta a učitelky, která se později vrhla na práci castingové agentky, debutovala na v roce 1981 jako Debby Blake v dramatu slavného režiséra Georga Cukora Rich and Famous. Jejím největším snem však bylo stát se novinářkou, a tak herectví brala jako možnost přivýdělku při studiu žurnalistiky a pokoušela se uplatnit i jako modelka.

S exmanželem Dennisem Quaidem a synem Jackem

S exmanželem Dennisem Quaidem a synem Jackem

Díky matce získala roli v nekonečné televizní soap opeře As the World Turns, která příští rok oslaví neuvěřitelné šedesáté výročí vysílání. V letech 1982 až 1984 v ní hrála i Meg a její Betsy se stala velmi populární. Vydělané peníze využila k uskutečnění svých snů a nějaký čas strávila cestováním. Pak se vrátila ke studiu a vedlejším seriálovým rolím. Hereckou kariéru odstartovala naplno až v roce 1986 ve slavném akčním filmu s Tomem Cruisem Top Gun. A právě v něm si jí všiml slavný režisér Steven Spielberg a obsadil ji do akční sci-fi komedie Vnitřní vesmír.

Deset let pod čepcem

Její první velkou láskou se stal o rok mladší herecký kolega Anthony Edwards, kterého si jistě vybavíte jako doktora Marka Greena z populárního seriálu Pohotovost. Seznámila se s ním právě při natáčení Top Gun, jenže přestože si prý báječně rozuměli, jejich vztah neměl dlouhého trvání. O rok později totiž přišla Megina první velká příležitost ve Vnitřním vesmíru a s ní také vstoupil do jejího života Dennis Quaid. Brzy se stali oficiálním párem a Meg se netajila tím, že uvažují o svatbě. Přesto nechali svůj vztah pořádně ‘uzrát‘. V době první zamilovanosti, v roce 1988, spolu natočili thriller Hlásím svoji smrt. V lednu 1991 se vzali a o rok později Meg porodila Dennisovi jediného syna Jacka Henryho. Krátce po jeho narození se spolu objevili před kamerou ještě jednou v romantickém dramatu Kost a kůže.

S adoptivní dcerou Daisy

S adoptivní dcerou Daisy

S přelétavou kráskou to Quaid neměl vůbec lehké. Meg byla neustále do někoho zamilovaná a Dennis donekonečna přehlížel její ‘úlety‘. Až po desetiletém manželství přišel ten největší, žádost o rozvod ale nakonec podala Meg, protože ztratila hlavu pro ‘gladiátora‘ Russela Crowea. Quaid se cítil velmi zraněný a pokořený. Když se ale o tři roky později ženil potřetí s Kimberly Buffington, svému někdejšímu sokovi veřejně poděkoval za to, že přispěl k rozpadu manželství s Meg a otevřel mu oči.

Osudová chyba

Po jejím boku se pak objevila celá řada více či méně známých, zpravidla o pár let mladších partnerů. Mimo jiné herci John Cusack (Láska na inzerát, Identita), Breckin Meyer (Milionový závod, Zázračný běžec), Matt Dillon (Můj auťák Brouk, Crash) a Craig Bierko (Zákon a pořádek, Sex ve městě) či známý model Travis Fimmel (Tarzan). O vážnější vztah ale vůbec neusilovala, užívala si především především obdivu a erotiky, a tak byla většina jejích vztahů jen krátkodobá. Stala se novým hollywoodským sexsymbolem a terčem zájmu mnoha obdivovatelů. Občas i psychicky vyšinutých. Například v roce 2002 sledoval napjatě celý svět její trápení se šíleným realitním agentem Johnem Michaelem Hughesem, který za její pronásledování dokonce skončil před soudem.

Hereččin 'venkovský' dům na ostrově Martha's Vineyard

Hereččin 'venkovský' dům na ostrově Chappaquiddick

Před deseti lety se herečka nechala slyšet, že pomýšlí na ukončení kariéry, a i tím zřejmě přispěla k problémům, které na ni vzápětí začaly doléhat. K synu Jackovi si konečně pořídila i vysněnou holčičku, na další těhotenství ale kvůli práci raději rezignovala a přivezla si z Číny malou opuštěnou Daisy. A rozhodla se konečně naplno věnovat dětem. „Život je mnohem víc než jen natáčení dalších a dalších filmů,“ prohlásila. Z přelidněného Los Angeles zamířila s dětmi do státu Massachusetts, kde si za sedm milionů dolarů koupila dvanáctipokojový dům na vrcholu útesu na ostrově Chappaquiddick, poblíž známého výletního ostrova Martha's Vineyard. Po dlouhých letech, strávených v centru pozornosti, to sice bylo rozhodnutí pochopitelné, bohužel ale nejspíš také osudové. Krásná Meg totiž zjevně nikdy neslyšela staré české přísloví „sejde z očí, sejde z mysli“. Od té doby totiž nezavadila o žádnou pořádnou práci, a tak už zase bere zavděk i televizními seriály.

Velkoměsto, nebo farma?

Navíc se herečce stále nedaří dosáhnout největšího cíle – najít k vytouženým dětem i stálého, spolehlivého a milujícího partnera. V partnerském vztahu s ní totiž není snadné vyjít. Je velmi emotivní, vášnivá a každý cit prožívá velmi intenzivně, tudíž je i majetnická a pořádně žárlivá. Zkrátka chce buď všechno, nebo nic. Právě kvůli tomu prý vzal po několika rozchodech a návratech zasvé i její poslední vztah s folkovým muzikantem Johnem Mellencampem.

S populárním americkým folkovým muzikantem Johnem Mellencampem

S populárním americkým folkovým muzikantem Johnem Mellencampem

Pár se totiž mimo jiné nedokáže ani dohodnout, kde by měl společně žít. Zatímco Meg se usilovně snaží o návrat na výsluní, a tak tráví poslední měsíce převážně v New Yorku, John se odmítá hnout ze své milované farmy v Bloomingtonu ve státě Indiana. „Nemohu vidět lidskou chudobu, utrpení, odpadky na ulicích… Neodejdu z Indiany. Já umřu tady,“ prohlásil před časem. Na hereččino naléhání sice nakonec se stěhováním do ráje mrakodrapů souhlasil, když ale Meg navrhla nějaké konkrétní bydlení, vždycky na něm nakonec našel nějakou chybu. A tak se nakonec zase rozešli a v pořadí třetí vážná roztržka je nejspíš už definitivní. Za unavenou filmovou hvězdu si už totiž John našel mladší náhradu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace