Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Princezna Diana a její muslimští milenci jako důkaz úspěšné integrace? Nebo je pravý opak pravdou a Dianu kvůli nim zabili? Tajnosti slavných

28.11.2015
Princezna Diana a její muslimští milenci jako důkaz úspěšné integrace? Nebo je pravý opak  pravdou a Dianu kvůli nim zabili? Tajnosti slavných

Autor: Youtube, repro

Popisek: Princezna Diana

Poslanec hnutí ANO a bývalý novinář Martin Komárek se nejspíše dopustil jedné ze svých četných mystifikací. Ostatně ty vždy patřily k jeho parádním žurnalistickým kouskům. Ale v případě svého nedávného výroku, že muslimští milenci lady Diany jsou důkazem toho, že integrace muslimů je možná i do královské rodiny, je úplně mimo, byť to uvedl v nadsázce. Opak je totiž pravdou.

Byly to totiž právě intimní vztahy s úspěšným pákistánským kardiochirurgem Hasnatem Khanem a egyptským miliardářem a playboyem Dodi Al-Fayedem, které královská rodina rozhodně neakceptovala a mimo jiné se staly zdrojem i mnoha konspiračních teorií. Ty tvrdí, že právě kvůli  muslimskému milenci byla lady Diana zavražděna při předem připravené autonehodě. Vztahy s muži muslimské víry nevydýchala nejen královská rodina, ale ani Dianina matka. Častovala ji kvůli tomu hrubými urážkami, z nichž je výraz děvka ještě tak nejslušnější. V soudním procesu, při kterém byla vyšetřována smrt Diany, to mimo jiné potvrdil i její věrný komorník Paul Burrell. 

 

Největší láska princeznina života

Vztah s doktorem Khanem byl podle přátel lady Diany z její strany velmi hluboký a údajně byl  vůbec největší láskou jejího života. S úspěšným lékařem se seznámila při jedné z četných návštěv nemocnic, které jako „královna lidských srdcí“ absolvovala. Téměř celou dobu dvojice svůj poměr tajila a dopouštěla se přitom mnoha různých manévrů. Diana například muslimského milence do svého bytu v Kensingtonském paláci převážela v kufru svého auta. Když s ním chtěla jít na veřejnost, maskovala se černou parukou. Vztah však skončil po dvou letech, především vinou samotného Hasnata, který se nechtěl stát mužem nejslavnější ženy světa. A dalším důvodem také byly značné kulturní rozdíly mezi způsobem života anglické šlechty, v níž se vždy Diana pohybovala, a tradiční muslimské rodiny, z níž pocházel její milenec, i když prý byla princezna ochotná konvertovat k islámu. Khan však byl přesvědčen, že by jejich manželství  stejně bylo předem odsouzeno k zániku. Jejich vášnivý poměr velmi věrně popisuje nedávno natočený film Diana.

 

Jak zabili princeznu

Aby Diana vyvolala Hasnatovu žárlivost a přiměla ho, aby se k ní vrátil, začala flirtovat s miliardářem a proslulým playboyem Dodi Al-Fayedem. Ten se jí dlouho dvořil, podobně jako mnoha jiným kráskám, herečkám a modelkám. To se jí ovšem stalo koncem srpna roku 1997 osudným. Po krátkém románku zahynula společně s ním při autonehodě v Paříži, údajně krátce poté, co se zasnoubili.

Jedna z mnoha konspiračních teorií tvrdí, že Diana byla zavražděna, především proto, že čekala muslimské dítě a pro královskou rodinu to bylo zcela nepřijatelné. Případný muslimský potomek by se totiž stal nevlastním bratrem následníka trůnu. Na verzi, že Dodi i Diana byli zabiti britskou tajnou službou, trvá i Dodiho otec a také převážná část britské muslimské komunity. Spekulace kolem smrti lady Diany jsou stále častější a věrohodnější.  Nedávno dokonce vyšla kniha vyšetřovatele renomovaného Scotland Yardu, nazvaná Jak zabili princeznu Dianu. V ní rovněž tvrdí, že na smrti Diany měla zájem královská rodina a že nechala zmanipulovat i její vyšetřování. Kriminalista proto žádá, aby byly princezniny ostatky exhumovány a aby zkoumání smrti nejslavnější ženy světa pokračovalo. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace