Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Princezna Diana a její muslimští milenci jako důkaz úspěšné integrace? Nebo je pravý opak pravdou a Dianu kvůli nim zabili? Tajnosti slavných

28.11.2015
Princezna Diana a její muslimští milenci jako důkaz úspěšné integrace? Nebo je pravý opak  pravdou a Dianu kvůli nim zabili? Tajnosti slavných

Autor: Youtube, repro

Popisek: Princezna Diana

Poslanec hnutí ANO a bývalý novinář Martin Komárek se nejspíše dopustil jedné ze svých četných mystifikací. Ostatně ty vždy patřily k jeho parádním žurnalistickým kouskům. Ale v případě svého nedávného výroku, že muslimští milenci lady Diany jsou důkazem toho, že integrace muslimů je možná i do královské rodiny, je úplně mimo, byť to uvedl v nadsázce. Opak je totiž pravdou.

Byly to totiž právě intimní vztahy s úspěšným pákistánským kardiochirurgem Hasnatem Khanem a egyptským miliardářem a playboyem Dodi Al-Fayedem, které královská rodina rozhodně neakceptovala a mimo jiné se staly zdrojem i mnoha konspiračních teorií. Ty tvrdí, že právě kvůli  muslimskému milenci byla lady Diana zavražděna při předem připravené autonehodě. Vztahy s muži muslimské víry nevydýchala nejen královská rodina, ale ani Dianina matka. Častovala ji kvůli tomu hrubými urážkami, z nichž je výraz děvka ještě tak nejslušnější. V soudním procesu, při kterém byla vyšetřována smrt Diany, to mimo jiné potvrdil i její věrný komorník Paul Burrell. 

 

Největší láska princeznina života

Vztah s doktorem Khanem byl podle přátel lady Diany z její strany velmi hluboký a údajně byl  vůbec největší láskou jejího života. S úspěšným lékařem se seznámila při jedné z četných návštěv nemocnic, které jako „královna lidských srdcí“ absolvovala. Téměř celou dobu dvojice svůj poměr tajila a dopouštěla se přitom mnoha různých manévrů. Diana například muslimského milence do svého bytu v Kensingtonském paláci převážela v kufru svého auta. Když s ním chtěla jít na veřejnost, maskovala se černou parukou. Vztah však skončil po dvou letech, především vinou samotného Hasnata, který se nechtěl stát mužem nejslavnější ženy světa. A dalším důvodem také byly značné kulturní rozdíly mezi způsobem života anglické šlechty, v níž se vždy Diana pohybovala, a tradiční muslimské rodiny, z níž pocházel její milenec, i když prý byla princezna ochotná konvertovat k islámu. Khan však byl přesvědčen, že by jejich manželství  stejně bylo předem odsouzeno k zániku. Jejich vášnivý poměr velmi věrně popisuje nedávno natočený film Diana.

 

Jak zabili princeznu

Aby Diana vyvolala Hasnatovu žárlivost a přiměla ho, aby se k ní vrátil, začala flirtovat s miliardářem a proslulým playboyem Dodi Al-Fayedem. Ten se jí dlouho dvořil, podobně jako mnoha jiným kráskám, herečkám a modelkám. To se jí ovšem stalo koncem srpna roku 1997 osudným. Po krátkém románku zahynula společně s ním při autonehodě v Paříži, údajně krátce poté, co se zasnoubili.

Jedna z mnoha konspiračních teorií tvrdí, že Diana byla zavražděna, především proto, že čekala muslimské dítě a pro královskou rodinu to bylo zcela nepřijatelné. Případný muslimský potomek by se totiž stal nevlastním bratrem následníka trůnu. Na verzi, že Dodi i Diana byli zabiti britskou tajnou službou, trvá i Dodiho otec a také převážná část britské muslimské komunity. Spekulace kolem smrti lady Diany jsou stále častější a věrohodnější.  Nedávno dokonce vyšla kniha vyšetřovatele renomovaného Scotland Yardu, nazvaná Jak zabili princeznu Dianu. V ní rovněž tvrdí, že na smrti Diany měla zájem královská rodina a že nechala zmanipulovat i její vyšetřování. Kriminalista proto žádá, aby byly princezniny ostatky exhumovány a aby zkoumání smrti nejslavnější ženy světa pokračovalo. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace