Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Princezna Diana a její muslimští milenci jako důkaz úspěšné integrace? Nebo je pravý opak pravdou a Dianu kvůli nim zabili? Tajnosti slavných

28.11.2015
Princezna Diana a její muslimští milenci jako důkaz úspěšné integrace? Nebo je pravý opak  pravdou a Dianu kvůli nim zabili? Tajnosti slavných

Autor: Youtube, repro

Popisek: Princezna Diana

Poslanec hnutí ANO a bývalý novinář Martin Komárek se nejspíše dopustil jedné ze svých četných mystifikací. Ostatně ty vždy patřily k jeho parádním žurnalistickým kouskům. Ale v případě svého nedávného výroku, že muslimští milenci lady Diany jsou důkazem toho, že integrace muslimů je možná i do královské rodiny, je úplně mimo, byť to uvedl v nadsázce. Opak je totiž pravdou.

Byly to totiž právě intimní vztahy s úspěšným pákistánským kardiochirurgem Hasnatem Khanem a egyptským miliardářem a playboyem Dodi Al-Fayedem, které královská rodina rozhodně neakceptovala a mimo jiné se staly zdrojem i mnoha konspiračních teorií. Ty tvrdí, že právě kvůli  muslimskému milenci byla lady Diana zavražděna při předem připravené autonehodě. Vztahy s muži muslimské víry nevydýchala nejen královská rodina, ale ani Dianina matka. Častovala ji kvůli tomu hrubými urážkami, z nichž je výraz děvka ještě tak nejslušnější. V soudním procesu, při kterém byla vyšetřována smrt Diany, to mimo jiné potvrdil i její věrný komorník Paul Burrell. 

 

Největší láska princeznina života

Vztah s doktorem Khanem byl podle přátel lady Diany z její strany velmi hluboký a údajně byl  vůbec největší láskou jejího života. S úspěšným lékařem se seznámila při jedné z četných návštěv nemocnic, které jako „královna lidských srdcí“ absolvovala. Téměř celou dobu dvojice svůj poměr tajila a dopouštěla se přitom mnoha různých manévrů. Diana například muslimského milence do svého bytu v Kensingtonském paláci převážela v kufru svého auta. Když s ním chtěla jít na veřejnost, maskovala se černou parukou. Vztah však skončil po dvou letech, především vinou samotného Hasnata, který se nechtěl stát mužem nejslavnější ženy světa. A dalším důvodem také byly značné kulturní rozdíly mezi způsobem života anglické šlechty, v níž se vždy Diana pohybovala, a tradiční muslimské rodiny, z níž pocházel její milenec, i když prý byla princezna ochotná konvertovat k islámu. Khan však byl přesvědčen, že by jejich manželství  stejně bylo předem odsouzeno k zániku. Jejich vášnivý poměr velmi věrně popisuje nedávno natočený film Diana.

 

Jak zabili princeznu

Aby Diana vyvolala Hasnatovu žárlivost a přiměla ho, aby se k ní vrátil, začala flirtovat s miliardářem a proslulým playboyem Dodi Al-Fayedem. Ten se jí dlouho dvořil, podobně jako mnoha jiným kráskám, herečkám a modelkám. To se jí ovšem stalo koncem srpna roku 1997 osudným. Po krátkém románku zahynula společně s ním při autonehodě v Paříži, údajně krátce poté, co se zasnoubili.

Jedna z mnoha konspiračních teorií tvrdí, že Diana byla zavražděna, především proto, že čekala muslimské dítě a pro královskou rodinu to bylo zcela nepřijatelné. Případný muslimský potomek by se totiž stal nevlastním bratrem následníka trůnu. Na verzi, že Dodi i Diana byli zabiti britskou tajnou službou, trvá i Dodiho otec a také převážná část britské muslimské komunity. Spekulace kolem smrti lady Diany jsou stále častější a věrohodnější.  Nedávno dokonce vyšla kniha vyšetřovatele renomovaného Scotland Yardu, nazvaná Jak zabili princeznu Dianu. V ní rovněž tvrdí, že na smrti Diany měla zájem královská rodina a že nechala zmanipulovat i její vyšetřování. Kriminalista proto žádá, aby byly princezniny ostatky exhumovány a aby zkoumání smrti nejslavnější ženy světa pokračovalo. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace