Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Já nejsem Paříž, Já jsem Česko! Lidé už mají toho divadla plné zuby a ptají se: Proč svět nedržel smutek za oběti teroristického útoku na letadlo, v němž zahynulo dvakrát více nevinných?

17.11.2015
Já nejsem Paříž, Já jsem Česko! Lidé už mají toho divadla plné zuby a ptají se: Proč svět nedržel smutek za oběti teroristického útoku na letadlo, v němž zahynulo dvakrát více nevinných?

Foto: Markéta Vančová

Popisek: Petřínská rozhledna v barvě francouzské trikolóry

Ještěže u nás fungují některá svobodná a necenzurovaná média, utěšují se navzájem Češi. Právě díky nim ventilují své dojmy a názory, týkající se aktuálních událostí. Kromě nekonečného tlachání politiků jim nyní také vadí pokrytectví představitelů zemí z celého světa i nebývalé divadlo na počest obětí pátečního masakru v Paříži. Právem se ptají, proč se něco podobného nekonalo kvůli nedávnému teroristickému útoku na letadlo, při němž zahynulo dvakrát více nevinných lidí včetně malých dětí.

A tato skutečnost mnoho Čechů skutečně rozlítila. Shodují se v tom, že když bylo nedávno v Egyptě teroristy zavražděno 224 ruských občanů v civilním letadle, tak si z toho ještě francouzští karikaturisté z Charlie Hebdo dělali cynickou legraci. Rozhořčeně se ptají: „Copak jsou Francouzi nadřazení lidé? Kvůli nim budou osvětleny slavné budovy po celém světě a znít kostelní zvony? Vždyť na palubě cestovali nevinní lidé a malinké děti! Na rozdíl od Paříže, kde mnoho lidí mělo šanci uniknout, v tom letadle byli na okamžitou smrt odsouzeni všichni. Je nám z toho už opravdu na zvracení!“

Další divadlo pro hloupé masy

„Je to další divadlo pro hloupé masy,“ zlobí se vnímavé domácí publikum, stále si vyměňující svoje názory prostřednictvím sociálních sítí. Za šaškárnu například považuje, že se Praha rychle přidala ke světovým velkoměstům a nasvítila Petřínskou věž barvami trikolóry: „Komedie jim jdou skvěle, jak to rychle dovedli zorganizovat, to snad bylo předem připravené, ne?“ přemýšlí dokonce někteří. A nejde jenom o rozsvícené budovy a rozeznělé zvony. Češi už začínají být vážně dost alergičtí na všechna ta okázalá gesta a fráze pořád dokola. Třeba že už nic nebude jako dříve. To se donekonečna říkalo při útocích v New Yorku a nakonec vše zůstalo při starém.

Já nejsem Paříž!

Snad nejvíc ale českou veřejnost popudil čerstvý výrok Angely Merkelové, že Německo stojí vedle Francie při obraně evropských hodnot. „Panebože, ta ženská je úplně mimo! Jak to, že má tu drzost ještě se ukazovat? Měla by okamžitě rezignovat a předat všechny funkce. Jediné vyjádření, které jsem ochotna od ní slyšet, by bylo – odstupuji,“ píše Vendula na iDnes.cz. A další si dokonce myslí, že Merkelová a Hollande mají na rukou krev těch lidí z Paříže. Skutečně hodně diskutujících je přesvědčeno, že Merkelová a Holland jsou největším neštěstím pro Evropu.

Drsní vtipálci se těší, jak zase bude tragicky se tvářící Angela Merkelová pochodovat Paříží se svým věrným kolegou Hollandem a budou třímat transparenty „Já jsem Charlie, Já jsem Paříž.“ A s úlevou píší: „Já nejsem Paříž, Já jsem Česko.“ A ještě za to děkují Pánu Bohu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová