Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Já nejsem Paříž, Já jsem Česko! Lidé už mají toho divadla plné zuby a ptají se: Proč svět nedržel smutek za oběti teroristického útoku na letadlo, v němž zahynulo dvakrát více nevinných?

17.11.2015
Já nejsem Paříž, Já jsem Česko! Lidé už mají toho divadla plné zuby a ptají se: Proč svět nedržel smutek za oběti teroristického útoku na letadlo, v němž zahynulo dvakrát více nevinných?

Autor: Markéta Vančová

Popisek: Petřínská rozhledna v barvě francouzské trikolóry

Ještěže u nás fungují některá svobodná a necenzurovaná média, utěšují se navzájem Češi. Právě díky nim ventilují své dojmy a názory, týkající se aktuálních událostí. Kromě nekonečného tlachání politiků jim nyní také vadí pokrytectví představitelů zemí z celého světa i nebývalé divadlo na počest obětí pátečního masakru v Paříži. Právem se ptají, proč se něco podobného nekonalo kvůli nedávnému teroristickému útoku na letadlo, při němž zahynulo dvakrát více nevinných lidí včetně malých dětí.

A tato skutečnost mnoho Čechů skutečně rozlítila. Shodují se v tom, že když bylo nedávno v Egyptě teroristy zavražděno 224 ruských občanů v civilním letadle, tak si z toho ještě francouzští karikaturisté z Charlie Hebdo dělali cynickou legraci. Rozhořčeně se ptají: „Copak jsou Francouzi nadřazení lidé? Kvůli nim budou osvětleny slavné budovy po celém světě a znít kostelní zvony? Vždyť na palubě cestovali nevinní lidé a malinké děti! Na rozdíl od Paříže, kde mnoho lidí mělo šanci uniknout, v tom letadle byli na okamžitou smrt odsouzeni všichni. Je nám z toho už opravdu na zvracení!“

Další divadlo pro hloupé masy

„Je to další divadlo pro hloupé masy,“ zlobí se vnímavé domácí publikum, stále si vyměňující svoje názory prostřednictvím sociálních sítí. Za šaškárnu například považuje, že se Praha rychle přidala ke světovým velkoměstům a nasvítila Petřínskou věž barvami trikolóry: „Komedie jim jdou skvěle, jak to rychle dovedli zorganizovat, to snad bylo předem připravené, ne?“ přemýšlí dokonce někteří. A nejde jenom o rozsvícené budovy a rozeznělé zvony. Češi už začínají být vážně dost alergičtí na všechna ta okázalá gesta a fráze pořád dokola. Třeba že už nic nebude jako dříve. To se donekonečna říkalo při útocích v New Yorku a nakonec vše zůstalo při starém.

Já nejsem Paříž!

Snad nejvíc ale českou veřejnost popudil čerstvý výrok Angely Merkelové, že Německo stojí vedle Francie při obraně evropských hodnot. „Panebože, ta ženská je úplně mimo! Jak to, že má tu drzost ještě se ukazovat? Měla by okamžitě rezignovat a předat všechny funkce. Jediné vyjádření, které jsem ochotna od ní slyšet, by bylo – odstupuji,“ píše Vendula na iDnes.cz. A další si dokonce myslí, že Merkelová a Hollande mají na rukou krev těch lidí z Paříže. Skutečně hodně diskutujících je přesvědčeno, že Merkelová a Holland jsou největším neštěstím pro Evropu.

Drsní vtipálci se těší, jak zase bude tragicky se tvářící Angela Merkelová pochodovat Paříží se svým věrným kolegou Hollandem a budou třímat transparenty „Já jsem Charlie, Já jsem Paříž.“ A s úlevou píší: „Já nejsem Paříž, Já jsem Česko.“ A ještě za to děkují Pánu Bohu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace