Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Masakr v Paříži: Politická reprezentace pokračuje v exhibicích, ale národ je naštvaný k nepříčetnosti. Už to těm hňupům v Bruselu došlo?

15.11.2015
Masakr v Paříži: Politická reprezentace pokračuje v exhibicích, ale národ je naštvaný k nepříčetnosti. Už to těm hňupům v Bruselu došlo?

Foto: Ilustrační foto Youtube, repro

Popisek: Záběr z Paříže po pátečním masakru

Po měsících, kdy byli Češi celosvětové peskováni, vysmívání a kritizováni za to, že jsou xenofobové, se nyní ukázalo, že v žádném případě nemají strach z neznámého, což je podstatou xenofobie, ale naopak dobře vědí, čeho se bojí. K nepříčetnosti je přitom přivádí, že především evropská politická reprezentace selhala ve svém úkolu chránit své občany a nyní už je pozdě.

Mezi lidmi se v tisících reakcí na diskusních webech ozývá dost těch, co odmítají sedět doma u televize a v přímém přenosu sledovat hrůzný masakr, který se v pátek v noci odehrál v Paříži. „Je třeba vyjít zase do ulic,“ vyzývají a svolávají se prostřednictvím sítí. Mimo jiné je vyburcovala reakce většiny politiků, kteří nad tím, že jejich vinou byly zastřeleny desítky nevinných obětí, projevili šok a lítost, a to jak vše.

„Ty smuteční projevy velkých slov jim jdou velmi dobře,“ ironicky poznamenává Jana Oulehlová z Klatov. „Tak oni jsou šokováni? A když jsme upozorňovali na to, že jsou mezi imigranty teroristé, tak se nám vysmívali a dělali z nás rasisty,“ uvádí zase Anna. A další jsou již tak podráždění, že je vytočil i ministr vnitra Milan Chovanec, jehož postoje většinou podporují. Tentokrát ale dost lidí rozzuřil, když po teroristickém útoku ve Francii uvedl, že nám nic takového nehrozí. „Do prčic, jak si může být tak jistý? To je snad napojený na Islámský stát?“ ptá se Jaroslav. Jaromír Machatý jenom suše dodává: „Útokům v Paříži také nic nenasvědčovalo.“ Ladislav dokonce vtipkuje, že klidný byl i Hollande, a klidně proto seděl na fotbalu.

Na vině jsou politici!

Téměř všichni, co na pařížské atentáty reagují, se shodují, že na vině jsou politici, americkými počínaje a našimi domácími konče. Léta ignorovali rizika a připustili, aby do schengenského prostoru přišel kdokoliv. Mimo jiné je obviňují z vývozu demokracie a zbraní, které rozpoutaly teroristické peklo po celém světě. To jsou podle nich stvořitelé Islámského státu, který vyzbrojují a podporují, a rozbili Irák a Libyi. Vystoupení amerického prezidenta Obamy v této souvislosti považují za vrchol farizejství a co proto dávají také Hollandovi a Merkelové. Z českých politiků nejvíc dostává na frak Karel Schwarzenberg, například za svoje nedávné vystoupení na rakouském gymnáziu v Praze, kde mimo jiné řekl, že se za nás stydí.

Už je pozdě...

A především jsou pak Češi rozlícení, že místo toho, aby státníci Evropské unie chránili vlastní občany, což je jeden z hlavních úkolů státu, otvírají náruč anonymní mase imigrantů, i když u tisíců z nich není známá jejich totožnost a potulují se po Evropě bez dokladů. Petr Macháček se obává, že jde o vyhlášení války. „Ta masa islamistů v Evropě už se uhlídat nedá,“ píše. A Jaroslav Sadil jenom reaguje: „Doufám, že už to těm hňupům v Bruselu došlo.“ Ale dost čtenářů rezignovaně konstatuje, že opatření na hranicích je již zbytečné, protože Evropa už je plná teroristů.

Kde jsou sluníčkáři?

Mezi tisíci rozhořčených (a tentokrát zdaleka ne vulgárních příspěvků) na webech a sociálních sítích se najde dost lidí, kteří situaci analyzují a připomínají různá fakta, například že největší procento evropských teroristů pochází právě z Francie. Zdeněk dává masakr do přímé úměry s tím, že Francie je tímto morem zasažena nejvíc, a proto je zde tolik teroristických útoků.

Názory veřejnosti se až překvapivě shodují, a tak se mnozí debatéři ptají: „Kde jsou sluníčkáři? Zalezli do děr? Nebo konečně pochopili, o co jde?“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace