Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

„Domov je doma“! V listopadu se opět chystá kampaň Týden rané péče 2015. Záštitu převzala ministryně Marksová

21.10.2015
„Domov je doma“! V listopadu se  opět chystá kampaň Týden rané péče 2015. Záštitu převzala ministryně Marksová

Autor: Centrum rané péče

Popisek: Ilustrační foto

Co je to raná péče? Jaké to je, když v rodině vyrůstá postižené dítě? Jak takovým rodinám pomoci? To se dozví veřejnost během celorepublikové kampaně Týden rané péče, který proběhne ve dnech 9. až 15. listopadu 2015. Záštitu nad letošním ročníkem převzala ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová a Asociace krajů České republiky.

Záměrem této každoroční listopadové kampaně je zejména rozšíření povědomí o rané péči. Raná péče je služba, která pomáhá rodinám překonávat těžké situace při výchově dítěte s postižením. Naším cílem je pomoci rodinám vytvořit takové podmínky, aby mohlo jejich dítě vyrůstat v domácím prostředí a rodina nemusela přistoupit k ústavní péči. V rámci týdne rané péče chceme také veřejnosti  ukázat, že pomoc a podpora rodin s postiženými dětmi je velmi důležitá, nejen na společenské úrovni. 

Slogan letošního ročníku „Krok za krokem. Provázíme rodiny už 25 let “ se snaží poukázat na to, že služba rané péče během čtvrtstoletí pomohla již desítkám rodin napříč republikou.

24 pracovišť rané péče z různých regionů

Kampaň osvětového charakteru proběhne v médiích, v rámci debat, akcí pro děti, dní otevřených dveří či on-line poradenství. Veřejnost se dozví mnoho informací o potřebách rodin dětí s postižením i o rané péči samotné. Některá střediska nabízí i zážitkové semináře, na kterých si účastníci vyzkouší, jaké je to nevidět a poznávat svět po hmatu či sluchu.

Ke spolupráci v rámci Týdne rané péče se přihlásilo již 24 pracovišť rané péče z různých regionů České republiky. „Spolupracujeme již tradičně nejen střediska rané péče mezi sebou, ale přidávají se k nám i dobrovolníci, studenti, sponzoři, významné osobnosti, herci a vědci. V minulosti se ke kampani přidala mateřská centra, porodnice, divadla, internetové servery, vydavatelství… To nás těší a je to dobrá zpráva rodinám: pokud se rozhodnou vychovávat dítě doma, nezůstanou bez pomoci…“ říká předsedkyně Společnosti pro ranou péči Mgr. Pavla Matyášová.

Týden rané péče podporuje mnoho významných osobností. V loňském roce to byl například  olympionik Vávra Hradilek, házenkář David Juříček, spisovatelka Alena Ježková, bývalá miss ČR Jitka Nováčková nebo profesor Jiří Štreit.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace