Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ze života lepší společnosti. Co vše si mohou v Čechách dovolit boháči a rozmarní klienti? A kdo jim to obstarává?

11.10.2015
Ze života lepší společnosti. Co vše si mohou v Čechách dovolit boháči a rozmarní klienti? A kdo jim to obstarává?

Autor: lesclefsdoraustralia.org

Popisek: Mezinárodní organizace Les Clefs d´Or se pyšní efektním emblémem se dvěma překříženými zlatými klíči

Nic není nemožné, pokud to ovšem není v rozporu s dobrými mravy a zákonem. To je hlavní zásada profese, která je u nás téměř neznámá a je omezena pouze na svět luxusních, většinou pětihvězdičkových hotelů. Stále častěji v nich fungují tzv. concierge, profesionálové, schopní svým klientům obstarat vše, co je v lidských silách, a splnit tak prakticky jakékoliv přání.

Například zařídit představení v prestižním divadle nebo operním domě, jemuž přihlíží pouze VIP návštěvník se svou rodinou či jiným doprovodem. Zajistit vstupenky do prázdného, nebo naopak beznadějně vyprodaného sálu. To ovšem spadá do kategorie těch obvyklých přání. Zcela běžné je také obstarání nákupu pro celebrity tak, aby ve vybraném obchodě či nákupním středisku byli pouze oni samotní, nebo aby nakupovali po uzavírací době. K podobným požadavkům patří nákup originálních dárků pro blízké nebo obchodní partnery, například z limitovaných edicí luxusních hodinek, šperků, psacích potřeb a podobně. K těm výstřednějším se řadí, když si rozmarný hotelový host usmyslí, že by chtěl vyzkoušet, jaké to je natrhat si vlastnoručně švestky nebo traktorem zorat pole. Anebo zastavit slavný vlak Orient Express, který mu právě ujel.

Prestižní profese

Platí přitom zásada, že každý concierge je tak dobrý, jaké jsou jeho kontakty. To je logické, má-li být schopen zajistit opravdu vše, co je v lidských silách. Profese, těšící v zahraničí velké prestiži, má dlouholetou historii, která se odvíjí od tradice někdejších „klíčníků“. Ti měli na starosti vládní budovy, hrady a zámky. Její zlatá éra ale nastala až s prudkým rozvojem turistického ruchu v minulém století. A tehdy vznikla také mezinárodní organizace, nazvaná Les Clefs d´Or, pyšnící se i efektním emblémem se symbolem dvou překřížených zlatých klíčů. Postupně pak přibývaly i její národní pobočky včetně té české. Dnes už má více než čtyři a půl tisíce členů ve třiceti zemích světa. K nim patří i zástupci vyhlášených pražských a karlovarských hotelů, například legendárního Grandhotelu Pupp, v němž se často ubytovávají hlavy států a hvězdy mezinárodního filmového festivalu.

Rodokmen? No problem!

Dnes už u nás donedávna výjimečné profesi plničů všemožných přání konkurují i různé firmy, působící zcela mimo hotelovou branži. Své služby nabízejí každému, kdo je ochoten za ně zaplatit. Jsou schopni například zajistit sestavení rodokmenu, sehnat první desku, knihu oblíbeného umělce nebo unikátní výtisk novin podle určeného data. Poměrně běžné je, že si klient objedná změnu vizáže, omlazení celého těla a módního stylistu. Nebo také obyčejné stěhování, při němž ale nehne prstem.

A co děti?

Své služby začínají tyto firmy stále častěji zaměřovat i na děti. Kromě jejich hlídání je osobně přepravují do škol a školek, organizují jim narozeninové party, volný čas a seženou jim módní oblečení nebo osobního stylistu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace