Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Psychické poruchy, agresivita, alkohol, drogy... Legendární rodina Kennedyů byla tvrdě shozena z piedestalu. Co všechno na své příbuzné prozradil synovec zavražděného prezidenta?

09.10.2015
Psychické poruchy, agresivita, alkohol, drogy... Legendární rodina Kennedyů byla tvrdě shozena z piedestalu. Co všechno na své příbuzné prozradil synovec zavražděného prezidenta?

Autor: thestar.com

Popisek: Patrick Kennedy, bývalý poslanec Sněmovny reprezentantů za stát Rhode Island

Rodinnou roztržku vyvolala nová kniha Patricka Kennedyho, příslušníka slavného amerického rodu, který provázel Spojené státy politickými zvraty velké části 20. století. Memoáry nazvané výmluvně „Společný boj: Soukromá výprava do minulosti a budoucnosti duševních chorob a závislostí" je osobní zpovědí, odhalující rodinná tajemství, o nichž se obvykle na veřejnosti nemluví. Kniha vyšla v USA v pondělí.

Osmačtyřicetiletý autor je synem někdejšího senátora Edwarda Kennedyho a synovcem prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, zavražděného v roce 1963, a senátora Roberta Kennedyho, jehož potkal stejný osud v roce 1968. Sám Patrick Kennedy je bývalým poslancem Sněmovny reprezentantů za stát Rhode Island, z politického života odešel před pěti lety, rok po otcově smrti.

Rodina Kennedyů skandální publikaci odsoudila

Ve své knize Patrick Kennedy otevřeně hovoří o svých duševních problémech, vyvolaných bipolární afektivní poruchou, která se projevuje prudkými výkyvy nálad a impulsivní agresivitou. Rozepisuje se také o své závislosti na alkoholu, kokainu a lécích. Detailně čtenáře informuje o alkoholismu své matky Joan a vyznává se z přesvědčení, že jeho otec Edward byl rovněž alkoholik, který se snažil bojovat s posttraumatickou stresovou poruchou, vyvolanou vraždami svých dvou slavných bratrů.

Rodina Kennedyů skandální publikaci odsoudila. Joan Kennedyová, Patrickova matka, se podle agentury AP k publikaci nechce znát, přestože prý synovi některé informace sama poskytla. „Nevěděla jsem, že Patrick knihu chystá, a ani jsem mu nepomáhala. Výtisk jsem nedostala, knihu jsem neviděla a ani nečetla,“ vzkázala novinářům prostřednictvím své právní zástupkyně. Edward Kennedy mladší, Patrickův bratr, označil memoáry za „nepřesné a nespravedlivé, zavádějící a zraňující“.

Patrick Kennedy svou knihu obhajuje. Tvrdí, že svou rodinu ctí, ale považuje za důležité hovořit otevřeně o problémech, s nimiž se potýká. „Moje rodina nechce mít nic společného s psychickými poruchami. To mnoho vypovídá o stigmatech a hanbě, která tyto záležitosti doprovází,“ řekl ve vysílání televize MSNBC.

Psali jsme:

Nemůžeme jim tu západní propagandu pořád žrát! Švihlíková, Kotrba či rozzlobený Ficův muž u jednoho stolu v Litoměřicích. A bylo dusno

Šokující výzkum: Zeptali se Američanů, jestli chtějí přijímat evropské migranty. Tohle vám ČT fakt neřekne

Myslíte si, že znáte americké dějiny? Kniha, bořící mýty o hodných a dobrotivých Spojených státech, vás přesvědčí o opaku

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace