Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vlivný Čech vyzval kancléřku Merkelovou k rezignaci. Uprchlíky v Bavorsku nechceme, říká šéf německých euroskeptiků, český emigrant! Vadí mu také, že se z EU stává byrokratické monstrum

09.10.2015
Vlivný Čech vyzval kancléřku Merkelovou k rezignaci. Uprchlíky v Bavorsku nechceme, říká šéf německých euroskeptiků, český emigrant! Vadí mu také, že se z EU stává byrokratické monstrum

Foto: alternativefuer.de

Popisek: Čtyřiačtyřicetiletý Petr Bystroň vystudoval v Mnichově ekonomii a mezinárodní vztahy. I když je sám přistěhovalec, za jednu ze svých programových priorit označuje omezení přistěhovalectví.

To, co nedokázali čeští politici, totiž jasně se postavit bruselským úředníkům a nešťastné všeobjímající vstřícnosti kancléřky Merkelové vůči uprchlíkům, obstaral vlivný bavorský politik, emigrant českého původu Petr Bystroň. O víkendu se stal tento charismatický fešák lídrem zemské strany německých euroskeptiků, nazvané Alternativa pro Německo.

Bystroň otevřeně odmítá nekontrolovatelný příliv uprchlíků a přerozdělovací kvóty. Také on je přesvědčen, že tak silnou vlnu migrace vyvolala Angela Merkelová tím, že tisíce imigrantů pozvala přímo do Německa. Právě z tohoto důvodu požaduje její rezignaci. Je přesvědčen, že s důsledky její nezodpovědné politiky se Německo bude potýkat velmi dlouho. Podle něj Merkelová zavinila chaos a tradiční strany selhaly. Kvóty navíc považuje za socialistický způsob myšlení, který se hodí bruselským byrokratům. A právě před socialismem v roce 1978 uprchl z Československa do Německa. Zdůrazňuje přitom, že on sám nezpochybňuje nároky některých imigrantů na politický azyl, ale zásadně odmítá jeho zneužívání. Podobně jako řada středoevropských politiků žádá okamžitou ochranu hranic EU.

EU byrokratické monstrum?

Bystroň rovněž jako euroskeptik často upozorňuje na problémy, jež přináší Evropská unie. Podle něj procitají i Němci, kteří EU dříve v převážné většině fandili, a výrazně narůstá počet lidí, uvědomujících si, jaké byrokratické monstrum se z ní vyvíjí. Německým daňovým poplatníkům rozhodně není jedno, že stát nemá peníze na zvyšování důchodů, ale na bezedný řecký kotel je jich stále dost.

Bavorskou zemskou organizaci euroskeptické strany Alternativa pro Německo (AfD) nově vede český emigrant Petr Bystroň

Bavorskou zemskou organizaci euroskeptické strany Alternativa pro Německo (AfD)
nově vede český emigrant Petr Bystroň

Alternativa roste, Merkelová klesá

Díky tomu narůstá Alternativě pro Německo podpora veřejnosti, například u rodin s malými dětmi. Strana, založená teprve v roce 2013 v reakci na prosazení evropské měny, dokázala získat již o rok později sedm křesel v evropském parlamentu. A uspěla rovněž v zemských volbách v sousedním Sasku, Duryňsku a Braniborsku. Na svých webových stránkách se tento týden pochlubila dalším nárůstem preferencí a klesající popularitou Angely Merkelové.V regionech bývalého východního Německa už dokonce dosahuje dvanácti procent. Podle politologů je pozice strany v Bavorsku srovnatelná s naší ODS. Ostatně, názorově jsou si velmi blízké.

Německo páchá sebevraždu a nepotřebuje euro

Bystroň ve svých rozhovorech často odkazuje na knihu německého bankéře T. Sarrazina, nazvanou Německo páchá sebevraždu – Jak dáváme svoji zemi všanc (Krajské listy na ni před časem čtenáře upozornily také). Sarrazin před několika lety vydal bestseller, v němž mimo jiné konstatoval, že imigranti, které tato bohatá země přijímá, pro ni znamenají (především kvůli vysokým nákladům na sociální dávky) větší ztráty než přínosy. Uvedl také, že štědrý sociální systém přeje nekontrolovatelné porodnosti muslimských žen, nebo kritizoval tradiční ‘arabský‘ odpor ke vzdělání. Německo tak podle něj hloupne. Vzápětí byl autor napadán, kritizován a moralizován ze všech stran, i když především jeho zásluhou se o problému imigrace začalo hovořit otevřeněji. Dodnes je kvůli svým názorům pod stálou policejní ochranou. Nakonec se z něj stal téměř národní hrdina a jeho skandální kniha patří v Německu k nejčtenějším. O dva roky později vydal další knihu, nazvanou Německo euro nepotřebuje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace