Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co se tak dává prezidentovi k narozeninám? Hradní dárek je pikantní, je totiž od Největšího Čecha... A čím zase Zeman s gustem popudil své odpůrce?

30.09.2015
Co se tak dává prezidentovi k narozeninám? Hradní dárek je pikantní, je totiž od Největšího Čecha... A čím zase Zeman s gustem popudil své odpůrce?

Autor: Facebook

Popisek: Prezident v New Yorku

VIDEO, FOTO V New Yorku, kde právě pobývá kvůli projevu na Valném zasedání OSN, oslavil český prezident i své 71. narozeniny, které připadly na Den české státnosti. Byla to soukromá oslava s přáteli a nejbližšími spolupracovníky. Dostal i řadu dárků, nikoliv od Karla IV., který zmíněnou anketu o Největšího Čecha vyhrál, ale od jejího skutečného vítěze, Járy Cimrmana, jenž byl neprávem vyřazen. Prý neexistuje…

Zeman slavil ve vyhlášené ruské restauraci Mari Vanna na Manhattanu. „Restauraci vybrali moji přátelé a já respektuji jejich výběr. Měli jehněčí a to já rád,“ zmínil prezident část svého narozeninového menu.

Na internet uniklo i video, které odhaluje, jak za zvuků harmoniky prezident sfoukává svíčky na dortu. Se slovy „Všechno nejlepší, pane prezidente Zemane“ několikavteřinový záběr umístil na sociální síť uživatel, podle všeho host restaurace, v neděli večer newyorského času, kdy se v podniku slavilo.

Z videa je evidentní, že se všichni přítomní dobře bavili, i když poté na internetu takzvaně sklidili bouři. Hlavě státu je totiž vyčítáno příliš provýchodní směřování zahraniční politiky. A fakt, že ve Spojených státech sfoukával svíčky zrovna v ruském podniku, a mimo jiné bydlí v hotelu Waldorf Astoria po boku čínské a ruské delegace, některé internetové uživatele podráždil. Pokud by Zeman dbal na „PR“, nebyl by pro něj jistě problém oslavit narozky v typicky americkém saloonu, jenže on se chová tak, jako by nějaké výzkumy veřejného mínění, strašák všech politiků, neexistovaly. Což se nám na něm líbí, i když ne se vším, co dělá a říká, souhlasíme…

 

Intimní večírek Zemanovi vystrojili jeho dva blízcí spolupracovníci, kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý. Jak napovídají cedule na fotografiích, vybrali Mynář a Nejedlý ruskou restauraci v centru New Yorku. Cenově není na nejdražší světovou metropoli nijak nadprůměrná. Běžná položka na menu tam stojí mezi 20 a 30 (500 a 750 korunami) dolary, jak informoval Blesk.cz.

Dárky, dárky, dárečky

„Dárkem dostal komplet 15 her Divadla Járy Cimrmana na CD,” informoval pak Blesk o ruské party hradní mluvčí Jiří Ovčáček.  Už před tím také Zeman dostal dárek od premiéra Sobotky. „Chtěl bych i touto cestou českému premiérovi poděkovat za krásný dárek k narozeninám. Ono těch dárků bylo víc, ale jeden z nich bylo DVD s trezorovým filmem Čest a sláva. Já jako poměrně mladý člověk jsem v roce 1969 v časopisu Plamen tuto novelu Karla Michala četl a ani jsem nevěděl, že existuje filmová verze Hynka Bočana. Takže až pana premiéra uvidím teď na Bezpečnostní radě 6. října, za tento hezký dárek mu poděkuji,“ vzkázal prezident Zeman.

Čokoládový dort dostal prezident v rámci narozeninového překvapení od žáků české školy, které navštívil v Českém národním domě. Kromě toho také upomínkovou knihu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Zeman,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace