Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co se tak dává prezidentovi k narozeninám? Hradní dárek je pikantní, je totiž od Největšího Čecha... A čím zase Zeman s gustem popudil své odpůrce?

30.09.2015
Co se tak dává prezidentovi k narozeninám? Hradní dárek je pikantní, je totiž od Největšího Čecha... A čím zase Zeman s gustem popudil své odpůrce?

Foto: Facebook

Popisek: Prezident v New Yorku

VIDEO, FOTO V New Yorku, kde právě pobývá kvůli projevu na Valném zasedání OSN, oslavil český prezident i své 71. narozeniny, které připadly na Den české státnosti. Byla to soukromá oslava s přáteli a nejbližšími spolupracovníky. Dostal i řadu dárků, nikoliv od Karla IV., který zmíněnou anketu o Největšího Čecha vyhrál, ale od jejího skutečného vítěze, Járy Cimrmana, jenž byl neprávem vyřazen. Prý neexistuje…

Zeman slavil ve vyhlášené ruské restauraci Mari Vanna na Manhattanu. „Restauraci vybrali moji přátelé a já respektuji jejich výběr. Měli jehněčí a to já rád,“ zmínil prezident část svého narozeninového menu.

Na internet uniklo i video, které odhaluje, jak za zvuků harmoniky prezident sfoukává svíčky na dortu. Se slovy „Všechno nejlepší, pane prezidente Zemane“ několikavteřinový záběr umístil na sociální síť uživatel, podle všeho host restaurace, v neděli večer newyorského času, kdy se v podniku slavilo.

Z videa je evidentní, že se všichni přítomní dobře bavili, i když poté na internetu takzvaně sklidili bouři. Hlavě státu je totiž vyčítáno příliš provýchodní směřování zahraniční politiky. A fakt, že ve Spojených státech sfoukával svíčky zrovna v ruském podniku, a mimo jiné bydlí v hotelu Waldorf Astoria po boku čínské a ruské delegace, některé internetové uživatele podráždil. Pokud by Zeman dbal na „PR“, nebyl by pro něj jistě problém oslavit narozky v typicky americkém saloonu, jenže on se chová tak, jako by nějaké výzkumy veřejného mínění, strašák všech politiků, neexistovaly. Což se nám na něm líbí, i když ne se vším, co dělá a říká, souhlasíme…

 

Intimní večírek Zemanovi vystrojili jeho dva blízcí spolupracovníci, kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý. Jak napovídají cedule na fotografiích, vybrali Mynář a Nejedlý ruskou restauraci v centru New Yorku. Cenově není na nejdražší světovou metropoli nijak nadprůměrná. Běžná položka na menu tam stojí mezi 20 a 30 (500 a 750 korunami) dolary, jak informoval Blesk.cz.

Dárky, dárky, dárečky

„Dárkem dostal komplet 15 her Divadla Járy Cimrmana na CD,” informoval pak Blesk o ruské party hradní mluvčí Jiří Ovčáček.  Už před tím také Zeman dostal dárek od premiéra Sobotky. „Chtěl bych i touto cestou českému premiérovi poděkovat za krásný dárek k narozeninám. Ono těch dárků bylo víc, ale jeden z nich bylo DVD s trezorovým filmem Čest a sláva. Já jako poměrně mladý člověk jsem v roce 1969 v časopisu Plamen tuto novelu Karla Michala četl a ani jsem nevěděl, že existuje filmová verze Hynka Bočana. Takže až pana premiéra uvidím teď na Bezpečnostní radě 6. října, za tento hezký dárek mu poděkuji,“ vzkázal prezident Zeman.

Čokoládový dort dostal prezident v rámci narozeninového překvapení od žáků české školy, které navštívil v Českém národním domě. Kromě toho také upomínkovou knihu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Zeman,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace