Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Matka se vydávala za jeho starší sestru, jako partner je naprosto nepřijatelný. Co Jack Nicholson skrývá za svými výstřednostmi a proč se po něm najednou slehla zem. Tajnosti Hollywoodu

19.09.2015
Matka se vydávala za jeho starší sestru, jako partner je naprosto nepřijatelný. Co Jack Nicholson skrývá za svými výstřednostmi a proč se po něm najednou slehla zem. Tajnosti Hollywoodu

Foto: i.telegraph.co.uk

Popisek: Neodolatelného Jacka Nicholsona proměnila zákeřná nemoc v křehkého starého muže, který ze svého luxusního sídla v Beverly Hills už téměř nevychází

Měl v životě všechno, po čem zatoužil, přesto mu na stará kolena něco chybí. Legendární Jack Nicholson, trpící vážnou nemocí, by rád prožil ještě jednu milostnou romanci. Je zkrátka nenapravitelný a jak napovídá titul jedné z jeho slavných komedií – lepší už to nebude.

Suverénní, nafoukaný, sebestředný, agresivní hulvát… Jako chlap je zkrátka naprosto příšerný, málokdo však tuší, že za svými výstřelky skrývá celý život nejistotu a vrozenou plachost. Hollywoodská legenda Jack Nicholson má zkrátka oddané srdce a křehkou duši a nedokáže se zbavit strachu, že by ho mohl někdo zklamat nebo odkopnout. A tak raději už předem vystrkuje růžky a vyznává pořekadlo, že nejlepší obrana je útok.

S Peterem Fondou a Dennisem Hopperem ve filmu Bezstarostná jízda

S Peterem Fondou a Dennisem Hopperem ve filmu Bezstarostná jízda

Slavný americký herec, režisér, producent a scenárista prý měl ve svém životě všechno, po čem zatoužil, jenom v lásce neměl takové úspěchy, jak si většinou lidé myslí. Ženy mu podle něj přestaly kvůli jeho reputaci důvěřovat a zatratily ho. Herec ovšem dobře ví, že nebyl žádný svatoušek. „Nemyslím si, že vztah je pevně daná věc. Lidé jsou složité a zmatené bytosti. Neděláme a neříkáme vždy ty správné věci a nechováme se tak, jak bychom chtěli,“ řekl.

Narodil se nazapřenou

Slavná hollywoodská hvězda John Joseph Nicholson se narodil 22. dubna 1937 v Neptune v americkém státě New Jersey jako nemanželský syn sedmnáctileté tanečnice June. Mladičká matka si nechtěla pokazit dítětem slibně nastartovanou kariéru, a tak se až do smrti vydávala za Jackovu starší sestru. Jako matku mu ‘podstrčila‘ svou matku Ethel May Nicholson, ve skutečnosti tedy babičku. Od dětství Jack trpěl vnitřní nejistotou, která se navenek projevovala agresivitou. Byl nejtvrdší kluk v okolí. Po absolvování střední školy se v sedmnácti letech přesunul do Los Angeles se záměrem studovat vysokou školu, na další vzdělávání už ale nikdy nedošlo. Na západním pobřeží se mu velmi líbilo, a tak si sehnal práci poslíčka pro filmové studio Metro-Goldwyn-Mayer. Brzy nato začal studovat herectví s místní hereckou skupinou Players Ring Theater, s níž vystupoval na jevištích a občas i v televizi.

Snímek z dětství: Jack se opírá o svou babičku Ethel, jeho skutečná matka June sedí úplně vlevo

Snímek z dětství: Jack se opírá o svou babičku Ethel, jeho skutečná matka June sedí úplně vlevo

V roce 1957 se poprvé mihnul před kamerou v televizním seriálu a o rok později se díky producentovi Rogeru Cormanovi představil na filmovém plátně v thrilleru The Cry Baby Killer. Během následujících několika let hrál v nízkorozpočtových filmech. V roce 1963 si vyzkoušel práci scenáristy ve filmu Thunder Island a spolurežiséra v hororu The Terror, kde si zahrál důstojníka Napoleonovy armády Andrea Duvaliera. Další film, pro který napsal scénář, byl The Trip, v němž ztvárnili hlavní role Peter Fonda a Dennis Hopper. S touto slavnou dvojicí se objevil v roce 1969 ve svém prvním opravdovém hitu Bezstarostná jízda (Easy Rider). Za roli právníka získal svou první nominaci na Oscara za vedlejší roli a díky tomu se stal velmi uznávanou hollywoodskou osobností.

Pravdu zjistil díky matrikáři

Stejně impozantně jako kariéra se vyvíjel i jeho osobní život. V roce 1974 zjistil, že žena, o které si myslel, že je jeho matka, byla ve skutečnosti jeho babička. Jeho skutečná matka June, která vystupovala jako jeho starší sestra, zemřela v roce 1960 na rakovinu v pouhých třiačtyřiceti letech. Pravdu se tudíž Jack dozvěděl až čtrnáct let po její smrti, navíc jenom náhodou, když matrikář prověřoval padělané rodné listy.

Oženil se pouze jednou s krádnou Sandrou Knight

Oženil se pouze jednou s krádnou Sandrou Knight

První milostné románky začal prožívat velmi brzy, o cit ale nešlo. Opravdovou lásku poznal až v herecké škole slavného Martina Landaua. O třináct let mladší exotická kráska Sandra Knight pocházela z Havaje. Velkolepá svatba se konala 17. června 1962 a po roce se Jack stal poprvé otcem. Jeho dcera Jennifer je módní návrhářkou a má úspěšný butik v kalifornské Santa Monice. Nejslavnějším svatebním hostem byl jeho nejlepší přítel, herec Harry Dean Stanton, který mu také poskytl po bouřlivém rozvodu na několik měsíců azyl. Přesto o něm ani po letech Sandra nedokáže říct nic špatného. „Je jiný, než jakou má image. Skutečný Jack je milující, starostlivý a štědrý člověk. Je úžasný otec, který miluje své děti a hlavně vnoučata,“ prohlásila o něm nedávno.

Navždy starým mládencem

Po rozporuplné manželské zkušenosti si řekl „nikdy víc“ a předsevzetí důsledně dodržuje. Rozhodně to neznamená, že by na ženy zanevřel, nicméně déle než deset let se mu dařilo držet si vdavekchtivé krásky od těla. Nejdéle, na jeho poměry opravdu neuvěřitelných sedmnáct let, vydržel s herečkou Anjelikou Huston, kterou potkal v roce 1973. Ačkoli ji často podváděl, zůstali spolu až do roku 1989. Skousla i jeho románek s dánskou topmodelkou Winnie Hollman, která mu padla do oka koncem 70. let, když se dočasně mihla i před hollywoodskými kamerami. Jejich vztah, plný náladových scén, úletů a nevěr vydržela pět let a vytrvale s Anjelikou soupeřila ve snaze dostat Jacka do chomoutu. V roce 1981 mu dokonce porodila dceru Honey. Nakonec to však vzdala a vrátila se i s dcerou do Evropy.

Anjelica Houston s ním měla sedmnáct let svatou trpělivost

Anjelica Houston s ním měla sedmnáct let svatou trpělivost

Každý pohár trpělivosti ale nakonec přeteče. V případě vztahu Anjeliky a Jacka se stalo tou pověstnou poslední kapkou zjištění, že s ním herecká kolegyně Rebecca Broussard otěhotněla. Studentka a příležitostná modelka byla čerstvě rozvedená a slavný herec ochotně hýčkal její zraněnou duši. Výsledkem jeho „léčby“ se stala v roce 1990 dcera Lorraine, k níž o dva roky později přibyl ještě syn Raymond. „Konečně jsem kompletní,“ jásal nad narozením ‘následníka trůnu‘ Nicholson. Vzápětí se však vrátil ke svým výstřednostem, které nedokázala snášet ani trpělivá Rebecca.

Ani pozdní láska nevyšla

V roce 1999 se na jedné party sblížil s herečkou Larou Flynn Boyle. O třiatřicet let mladší půvabná brunetka se právě rozešla s úspěšným americkým komikem Davidem Spadem a byla pořádně naštvaná, takže Nicholsonovu šarmu snadno podlehla. Trvalo jí dva roky, než pochopila, že jejich vztah nemá budoucnost, a tak dala Jackovi vale. Zůstali však přátelé a v létě roku 2006 se vyrojily dohady, že se k sobě vrátili, když Nicholson naboural svůj mercedes před bránou Lařina sídla v Beverly Hills. Vzápětí si dopřáli společnou dovolenou na Azurovém pobřeží, během níž se prý Lara definitivně utvrdila v přesvědčení, že tudy cesta za osobním štěstím opravdu nevede. Hned po návratu dala Jackovi opět sbohem a záhy okouzlila bohatého byznysmena Donalda Raye Thomase.

S dánskou topmodelkou Winnie Hollman, která mu porodila dceru Honey

S dánskou topmodelkou Winnie Hollman, která mu porodila dceru Honey

Od té doby už Nicholson zůstal pouze vyhledávanou ozdobou dámských ložnic. Jako milenec byl vždy velmi sebevědomý a snažil se celý svět neustále ujišťovat o své úžasné výkonnosti. „Viagru si beru jedině tehdy, když jsem s víc než jenom jednou ženou,“ říkával rozmarně. Pro svou přelétavost si dokonce našel vědecky podloženou omluvenku. „Věrnost je naprosto nepřirozená,“ tvrdil. Příroda se podle něj ustálila na osmnáctiměsíčním cyklu. Muži se v něm točí kolem žen, spárují se s nimi a po devíti měsících přivedou na svět potomka. Po dalších devíti měsících se pak znovu vydávají na lov.

Na starého psa dolehla samota

V současné době si Jack Nicholson užívá poklidné stáří. Obvykle spí do jedné odpoledne, pak si dá sklenici mléka a vyrazí na golf. Večery tráví sledováním filmů, v nichž hrají jeho přátelé. Sám se ale v žádném dalším už nejspíš neobjeví. Naposledy stanul před kamerou v roce 2010 v romantické komedii Poznáš, až to přijde? a tvrdí, že už to nemá zapotřebí. „Už to nepotřebuji, vážně ne. Už z toho nemám žádné potěšení,“ prohlásil. Pravda je ale nejspíš úplně jiná a pořádně krutá.

Rebecca Broussard s Jackovými dětmi Lorraine a Raymondem

Rebecca Broussard s Jackovými dětmi Lorraine a Raymondem

Proslýchá se, že Jack Nicholson trpí Alzheimerovou chorobou, takže naučit se scénář je pro něj naprosto nemožné. „Má problémy s pamětí, těžko si vybavuje i některá slova. Býval králem Hollywoodu, teď je z něj ale křehký starý muž,“ prozradil serveru Radar Online jeden Jackův známý. Jiný nejmenovaný zdroj popsal magazínu National Enquirer své setkání se slavným hercem: „Když navštívil restauraci, vypadal zmateně, jakoby nevěděl, kam jde. Byl úplně mimo a pořád se rozhlížel kolem sebe.“ V rozhovoru pro americký časopis Closer nicméně Nicholson nedávno prozradil, že by rád našel ještě lásku. „Rád bych zažil jednu poslední romanci, ale nemyslím si, že se to stane. Nemohu ovšem popřít touhu,“ dodal nenapravitelný proutník.

Poslední láska Lara Flynn Boyle

Poslední láska Lara Flynn Boyle

Psali jsme:

Dva zamilované páry zpívaly ty nejbáječnější hity 70. let. Nikdo netušil, jaká dramata se odehrávají v jejich soukromí. Tajnosti slavných

V padesáti si troufla na Playboy a v šestašedesáti se popáté vdala za muže, který mohl být jejím vnukem. Nejlepším receptem na super postavu a dokonalou pleť je prý sex, tvrdí největší seriálová mrcha

Sexuální skandál století: Slavný režisér vyměnil partnerku za její šestnáctiletou dceru. Tajnosti Hollywoodu

Slavného „Brouka“ McCartneryho lovila marně, o velkou lásku ji připravila rakovina. Od té doby jenom dře, aby uživila rodinu. Tajnosti Hollywoodu

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace